Škoda Enyaq Laurin & Klement
Škoda Enyaq Laurin & Klement

Nová Škoda Enyaq Laurin & Klement

Tato varianta pojmenovaná po zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi se vyznačuje specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s mimořádně bohatou standardní výbavou.

Delší dojezd a rozsáhlá technická modernizace

Ve voze Škoda Enyaq L&K má premiéru nová baterie a pohon. Vůz díky tomu nabízí vyšší maximální systémový výkon 210 kW*, lepší zrychlení a delší dojezd. Enyaq L&K 85 s pohonem zadních kol zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,7 s**. Nejvyšší rychlost nyní činí 180 km/h** a maximální dojezd v režimu WLTP se dále zvýšil na 570 km**. Enyaq L&K 85x s pohonem všech kol zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 6,6 s** a nabízí dojezd až 550 km**. Nabíjecí křivka baterie byla optimalizována, a tak trvá vozu Enyaq L&K dobíjení akumulátoru z 10 % na 80 % kapacity méně než 30 minut.

Detaily karoserie v barevném odstínu šedá Platinum

Škoda Enyaq L&K je snadno rozpoznatelná díky exkluzivním detailům v barvě šedá Platinum na specifických náraznících, stejně jako na difuzoru a vnějších zpětných zrcátkách. Boční prahy jsou lakovány v barvě karoserie. Lišty kolem bočních oken a střešní ližiny jsou chromované.

Škoda Enyaq L&K

Škoda Enyaq L&K

Škoda Enyaq L&K

Chromovaný je také rámeček masky se standardně dodávanou osvětlenou přední maskou Crystal Face s 131 LED diodami. Nový model má na pátých dveřích nápis Enyaq, nově bez přídomku „iV“, bez kterého se obejdou také všechny další varianty budoucích čistě elektrických vozů Škoda včetně rodiny Enyaq.

Škoda Enyaq Coupé L&K

Škoda Enyaq Coupé L&K
Škoda Enyaq Coupé L&K

Dva designy interiéru a ventilovaná kožená sedadla

Škoda Auto nabízí pro model Enyaq L&K výběr ze dvou specifických designů interiéru. Součástí standardní výbavy je interiér L&K Shell s koženými potahy v béžové barvě. Na přání dodávaný interiér L&K Black je vybaven koženými potahy v černém provedení. Ventilovaná přední sedadla s masážní funkcí, která jsou exkluzivně nabízena ve verzi L&K, jsou součástí standardní výbavy obou interiérů. V menu infotainmentu si cestující mohou zvolit jednu ze tří funkcí „ventilace“, „vyhřívání“ a „vyhřívání s ventilací“, aktivovat masážní funkci nebo ovládat nastavení sedadel.

Škoda Enyaq L&K plaketka

Plaketka Laurin & Klement na předních blatnících

Škoda Enyaq L&K volant

Označení nejvyšší výbavy na volantu

Nové uživatelské rozhraní

S příchodem nové verze softwaru bude mít Enyaq L&K i všechny budoucí modely vylepšené uživatelské rozhraní, které přinese snadnější ovládání a zlepší zákaznickou zkušenost ve voze. Uživatelské rozhraní odráží novou firemní identitu značky Škoda a nové barvy značky Škoda jsou použity také v menu infotainmentu, ve virtuálním kokpitu a head-up displeji.

Škoda Enyaq LK uživatelské rozhraní

Škoda Enyaq L&K sedadla

* Maximální elektrický výkon 210 kW: Maximální jízdní výkon, který je dle UN-GTR.21 dostupný po dobu až 30 sekund. Množství dostupného jízdního výkonu pro danou jízdní situaci závisí na proměnných, jako je zejména venkovní teplota a stav nabití, teplota, technický stav nebo stáří vysokonapěťového akumulátoru. Maximální jízdní výkon je k dispozici, když je teplota vysokonapěťového akumulátoru v rozmezí 23-50°C a jeho úroveň nabití je vyšší než 88 %. Odchylky, zejména od výše uvedených parametrů, mohou vést od snížení jízdního výkonu až k jeho úplné nedostupnosti. Teplotu vysokonapěťového akumulátoru lze do určité míry ovlivnit pomocí funkce nezávislé klimatizace a úroveň nabití je možné nastavit v infotainmentu vozidla. Aktuálně dostupný jízdní výkon se zobrazuje na indikátoru výkonu vozidla. Pro zachování nejlepší využitelné kapacity vysokonapěťového akumulátoru se při každodenním používání vozidla doporučuje nastavit cílovou úroveň nabití na 80 % (na 100 % doporučujeme vysokonapěťový akumulátor nabíjet například pouze před delší cestou).
** Jedná se o předběžné hodnoty.