Zbrusu nová KIA Sportage
Zbrusu nová KIA Sportage

Zbrusu nová KIA Sportage - vrcholný reprezentant městských SUV

  • Pátá generace Sportage - nyní představovaná v celosvětové premiéře - přináší univerzální znamenitost a působivé inovace, sahající až ke kořenům modelu
  • Nový design Sportage se inspiruje přírodou a nabývá smělých, rafinovaných a organických forem
  • Nejmodernější interiér zaujme integrovaným zahnutým displejem, natočeným směrem k řidiči
  • Sportage prezentuje řadu absolutních novinek v rámci značky se zaměřením na optimální jízdní vlastnosti např. systém ovládání E-Handling, systém Terrain Mode a nový elektronický systém kontroly zavěšení kol
  • KIA poprvé v historii modelu, sahající 28 let nazpět, uvede vyhrazenou evropskou verzi Sportage

Pátá generace KIA Sportage prošla komplexním přepracováním a stává se vrcholným reprezentantem segmentu městských SUV.

Zbrusu nová Sportage si zachovala průkopnickou genetickou výbavu značky KIA. Dosavadní úspěchy modelu Sportage jsou hluboce zakořeněny v mentálním postoji neustálých inovací. Pátá generace Sportage, nyní prezentovaná pod obrozenou značkou KIA, opět přináší inovace posouvající značku na novou úroveň.

Nově odhalené snímky zbrusu nové Sportage jsou globálního provedení modelu. KIA Europe v září 2021 – poprvé v historii modelu, sahající již 28 let nazpět – odhalí Sportage v provedení určeném výhradně pro evropské zákazníky.

Zbrusu nová Sportage je postavena na nové architektuře a spojuje design zaměřený na potřeby řidiče s nejmodernějším prémiovým interiérem, který zaujme širokým zahnutým displejem v přístrojové desce, zprostředkujícím nejnovější technologie v oblasti konektivity.

Návrháři rovněž usilovali o vytvoření příjemného prostředí pro pohodlné cestování celé posádky. Díky chytrému obestavění a praktickému využití prostoru si každý z cestujících na palubě Sportage vychutná v dané třídě velkorysou nabídku místa pro hlavu i v oblasti nohou. SUV rovněž nastoluje nová srovnávací měřítka v objemu zavazadlového prostoru, čímž podtrhuje svoji každodenní praktičnost a využitelnost v roli rodinného vozu.

Zbrusu nová KIA Sportage kromě toho kráčí v čele na poli bezpečnosti, kde ruku v ruce s dobrou pasivní bezpečností nabídne řadu high-tech systémů aktivní bezpečnosti – včetně světově proslulé sestavy vyspělých systémů KIA na podporu řízení (ADAS).

Pro požitek z dynamické jízdy a atraktivní jízdní schopnosti se ve zbrusu nové Sportage poprvé představuje hned několik mimořádně pokrokových technologických novinek vč. systému ovládání E-Handling pro vylepšení dynamických schopností vozidla, jakožto i jeho agility a stability. Nová generace elektronického systému kontroly zavěšení kol (ESC) díky plynulé regulaci tlumičů v reálném čase zprostředkuje optimální pohodlí a špičkovou úroveň bezpečnosti za všech situací.

Systém Terrain Mode dodává zbrusu nové Sportage mimořádné jízdní schopnosti za náročnějších podmínek (např. sníh, bahno a písek), a dovoluje tak majiteli vozu provozovat i řadu dobrodružnějších volnočasových aktivit.

Díky vyspělým pohonným jednotkám se zbrusu nová Sportage uplatní jako vysoce hospodárný nízkoemisní prostředek, nicméně skromnou spotřebu zde doprovází hladké a agilní dávkování výkonu SUV, které je bezesporu vitální, dynamické a zábavné za volantem.

Zbrusu nová Sportage je vůbec prvním modelem KIA, který se bude nabízet v provedení s dlouhým nebo kratším rozvorem (v závislosti na regionu), a tak by pátá generace této modelové řady měla naplnit pestré a různorodé potřeby zákazníků z celého světa.

„Naše nová KIA Sportage je ve všech smyslech skutečnou inspirací kategorie SUV,“ uvedl Artur Martins, viceprezident a vedoucí globální divize značky a zákaznických zkušeností společnosti KIA Corporation. „Ať již se jedná o progresivně smýšlející design, hvězdný interiér, technologie příští generace, hospodárné a agilní pohonné jednotky, bezpečnostní systémy nejvyšší úrovně nebo nejmodernější průlomová řešení na poli konstrukce, garantující agilní a optimální jízdní vlastnosti – zbrusu nová Sportage je vrcholným reprezentantem městských SUV.“

kia sportage mestske suv 02 kia sportage mestske suv 03