KIA
KIA

Nová Kia Sportage se české veřejnosti poprvé představí na veletrhu e-SALON

  • Návštěvníky veletrhu seznámí Kia se čtyřmi modely (z toho dvě novinky), inovativními službami a vizí pro další rozvoj elektromobility
  • Akce se uskuteční 11. – 14. listopadu v PVA EXPO PRAHA, první den je určen pouze pro pozvané hosty
  • Expozici Kia návštěvníci naleznou v hale číslo 4

Poprvé v České republice představí automobilka Kia novou generaci svého nejoblíbenějšího SUV modelu Kia Sportage na veletrhu čisté mobility e-SALON. Uvede také vozy Kia e-Niro, Kia Sorento PHEV a rovněž zcela nový čistě elektrický crossover Kia EV6. Tyto tři modely budou zájemcům k dispozici i pro testovací jízdy. Návštěvníky veletrhu automobilka Kia rovněž seznámí s novými službami a plány na podporu dalšího rozvoje elektromobility v Česku.

„Letošní e-SALON je pro nás ve znamení novinek. Na veletrh přicházíme nejen s novými vozy, ale poprvé také s novým logem, v nových barvách a se zcela novými službami, které přesahují obor automotive. Již dnes má Kia na trhu nejširší nabídku elektrifikovaných modelů a do roku 2026 jich představíme ještě dalších deset,“ řekla Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech, a dodala: „Návštěvníci budou mít možnost poznat směřování značky Kia s důrazem na elektromobilitu, udržitelnost a moderní technologie.“

Úplnou novinkou mezi vozy bude nová generace Kia Sportage v provedení Plug-in Hybrid, jejíž výroba pro evropský trh bude zahájena v únoru 2022 ve slovenském závodě Kia. Pozor, na český trh bude nová generace Kia Sportage v provedení Hybrid včetně spalovacích pohonných jednotek a PHEV uvedena již začátkem příštího roku. Vyznačuje se mohutným a elegantním zevnějškem a interiérem na prémiové úrovni se zakřiveným panoramatickým displejem a nejmodernějšími bezpečnostními a asistenčními systémy.

Pro mnohé však bude ještě větším lákadlem nejnovější čistě elektrický model Kia EV6, držitel titulu Německé auto roku 2022. Jde o elektromobil s dojezdem v kombinovaném cyklu až 528 kilometrů a s možností dobití z 10 na 80 % kapacity za pouhých 18 minut. Automobilka Kia se chce v následujících letech výrazně zaměřit na rozvoj elektromobility nejen z pozice výrobce automobilů, ale také jako poskytovatel souvisejících služeb. Návštěvníci se tak mimo jiné dozvědí o zajištění technologií pro dobíjení z domova i ze zaměstnání, zapojení Kia do rozvoje dobíjecí infrastruktury v ČR nebo o jednotném systému pro placení na většině dobíjecích stanic. To vše v kontextu nové strategie a vize společnosti.

Podrobně tato témata představí 11. listopadu odborné veřejnosti Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech, Michal Tolar, L&D manažer, a Jakub Řehounek, business development manažer společnosti. Veletrh e-SALON se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA bude široké veřejnosti otevřený ve dnech 12. – 14. 11. 2021. Expozici Kia návštěvníci naleznou v hale číslo 4.