VW - Nejlepší hodnocení pro ID.3
Nejlepší hodnocení pro ID.3: Pět hvězd v testu Euro NCAP

Vysoká dílčí hodnocení ve všech typech testů. ID.3 excelentně chrání dospělé cestující i děti. V nárazovém testu přesvědčil i nový sériově dodávaný centrální airbag.

ID.31 má za sebou start snů s pěti hvězdami, což je nejlepší hodnocení, jakého lze v testech bezpečnosti Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) dosáhnout. Zkušební technici udělili prvnímu modelu na základě nové modulární platformy MEB pro elektromobily vynikající hodnocení ve všech kritériích - v oblastech asistenčních systémů i ochrany dospělých cestujících, dětí a zranitelných účastníků silničního provozu.

S nejlepším hodnocením v testech Euro NCAP: ID.3

"Je to skvělý úspěch pro celý náš tým ID.," říká Dr. Frank Welsch, vedoucí vývoje značky Volkswagen. "Vysoká úroveň bezpečnosti našich vozidel je pro nás vždy velmi důležitá, a proto je od začátku vývoje součástí koncepce platformy MEB. ID.3 to výmluvně dokazuje svými 5 hvězdami."

Hodnocení ochrany dospělých cestujících vychází mimo jiné z čelních a bočních nárazových testů a z testů ochrany proti poranění krční páteře při nárazu zezadu. Na základě těchto nárazových testů a posouzení bezpečnostních opatření pro rychlou a bezpečnou záchranu cestujících a jejich vyproštění z havarovaného vozidla byla modelu ID.3 přiznána 87% míra ochrany řidiče a cestujících. Děti jsou chráněny dokonce z 89 %.

Toto hodnocení vychází ze tří důležitých aspektů: Komisaři se kromě ochrany, kterou zajišťují dětské zádržné systémy při čelním nebo bočním nárazu, zaměřovali také na možnosti montáže dětských sedaček různých velikostí a výbav, které vozidlo nabízí pro bezpečnou přepravu dětí.

vw id 3 5 hvezd 02

Kromě ochrany cestujících ve vozidlech zkoumá Euro NCAP také účinnost ochrany, poskytované systémy automatického nouzového brzdění (AEB) zranitelným účastníkům silničního provozu - chodcům a cyklistům - při hrozící kolizi. Zkušební technici kladou důraz rovněž na ostatní sériově dodávané asistenční systémy. Pozitivně hodnocena byla skutečnost, že ID.3 má ve všech verzích výbavy sériově asistenta pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist" a asistenta pro nouzové brzdění "Front Assist".

Poprvé ve voze značky Volkswagen nalézá v modelu ID.3 uplatnění tzv. centrální airbag mezi předními sedadly. Tento airbag zabraňuje například při bočních kolizích možnému kontaktu hlav řidiče a spolujezdce vpředu.

Volkswagen nabízí na přání další asistenční systémy nejvyšší úrovně. Jedním z nich je adaptivní tempomat ACC s předvídavým rozpoznáváním nejvyšší povolené rychlosti. "Travel Assist" umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 160 km/h. K bezpečné, komfortní jízdě přispívá rovněž asistent pro jízdu v dopravní koloně spolu s asistentem pro sledování slepého úhlu, asistentem pro couvání z parkovacího místa, asistentem pro stav nouze "Emergency Assist" a parkovacím asistentem "Park Assist".

ID.3 s pěti hvězdami prodloužil sérii úspěšných výsledků modelů Volkswagen v testech Euro NCAP - naposledy v nich dosáhly nejvyššího hodnocení nové modely Golf a T-Cross. Evropský program pro hodnocení bezpečnosti nových automobilů stanovuje od roku 1997 přísná měřítka bezpečnosti nových vozů. Euro NCAP poskytuje zákazníkům aktuální informace o bezpečnosti oblíbených nových modelů. V uplynulých letech byly testy a požadavky na sériově dodávané asistenční systémy a pasivní bezpečnost průběžně zpřísňovány. Podrobné informace jsou veřejně dostupné na www.euroncap.com.


Video z testů je k dispozici zde: www.youtube.com/watch?v=bruZl_NXPBA&feature=youtu.be


1) ID.3 - Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (EU): 15,4 - 14,5 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+.


vw id 3 5 hvezd 04vw id 3 5 hvezd 03