Škoda Enyaq L&K
Škoda Enyaq L&K

Národní premiéra Škoda Enyaq L&K na slavnosti Legendy

Zbrusu nový Enyaq Laurin & Klement hlavní hvězdou expozice značky Škoda, přítomny budou i další vozy z aktuální modelové řady a několik historických exponátů.

Rodina elektrických vozů Škoda se dále rozrůstá. Česká automobilka právě přichází s luxusní variantou Enyaq Laurin & Klement, kterou poprvé představí domácímu publiku o víkendu 27. a 28. května na motoristické slavnosti Legendy v pražských Holešovicích. Zájemci se tam mohou seznámit i s dalšími vozy značky Škoda, a to nejen ze sériové produkce.

Vrcholný komfort i řada technických vylepšení

Škoda Auto uvádí na trh novou verzi Enyaq Laurin & Klement, která klade důraz na komfort. Vyznačuje se specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s mimořádně bohatou standardní výbavou. Její součástí je interiér L&K Shell s koženými potahy v béžové barvě. Všestranně seřiditelná přední sedadla mají masážní funkci a 3 režimy ventilace. Ovládací menu klimatizace bylo zjednodušeno, nová grafika poskytuje ještě lepší přehled o stavu nabití baterie a možnostech nabíjení vozidla. Přepracovaný design virtuálního kokpitu a head-up displeje reflektuje novou firemní identitu značky Škoda a nabízí rozšířené funkce. Pedály mají kryty s hliníkovým dekorem. Nechybí však ani rozsáhlá technická vylepšení. Provedení Enyaq Laurin & Klement 85 s pohonem zadních kol a Enyaq Laurin & Klement 85x s pohonem všech kol poskytují maximální systémový výkon 210 kW a zvýšený dojezd až 570 km v režimu WLTP. Doba nabíjení z 10 % na 80 % kapacity baterie se zkrátila na méně než 30 minut. Zásluhu na tom má i funkce předehřevu, která baterii před zahájením nabíjení uvede do optimální teploty.

Expozice rozdělená do 4 částí: L&K, Motorsport & RS, Škoda & IZS a Udržitelnost & inovace

Stánek značky Škoda na holešovickém výstavišti bude nejen plný zajímavých vozů ze současnosti i minulosti, ale nabídne návštěvníkům také zábavu, poučení nebo odpočinek v hospitality zóně. Kromě modelu Enyaq ve verzích SUV a Coupé budou vystaveny také další vozy Škoda Laurin & Klement ze současné nabídky i blízké či vzdálenější minulosti. Expozici Motorsportu ozdobí nejnovější soutěžní speciál Škoda Fabia RS Rally2, ale také jeho předchůdci i sériové vozy Škoda RS a Monte Carlo. V sobotu odpoledne zde bude přítomen Jan Kopecký a absolvuje závod na simulátoru, přičemž soutěživí návštěvníci se s ním budou moci porovnat. V sekci integrovaného záchranného systému budou k vidění vozy Kodiaq v úpravě pro hasiče i záchranáře, Superb pro dálniční policii a několik historických exemplářů. V části věnované udržitelnosti si zájemci mohou prohlédnout mimo jiné řez prototypem modelu Octavia.

Motoristický víkend 27. a 28. května na holešovickém výstavišti

Slavnost Legendy, která se konala poprvé před 10 lety v roce 2013, ukáže přes 1000 exponátů nevšedních automobilů i motocyklů. Více než 750 soukromých majitelů přiveze své vozy, řada importérů vystaví své novinky. S některými z nich bude možné absolvovat krátkou testovací jízdu. Pro tento účel přistaví několik svých vozů i Škoda Auto.