ŠKODA ENYAQ iV
ŠKODA ENYAQ iV

Nabídka příslušenství pro elektrické SUV se rozšiřuje

Energie na dosah: jak si usnadnit nabíjení?

ŠKODA ENYAQ iV, první čistě elektrický vůz značky, přináší špičkovou technologii, rychlé nabíjení a skvělý dojezd. Ohromí prostorným interiérem, virtuálním kokpitem, ambientním osvětlením a samozřejmě také zbrusu novým head‑up displejem s rozšířenou realitou. To vše může dále vylepšit ŠKODA Originální příslušenství, jehož nabídka se stále rozšiřuje.

Infrastruktura pro nabíjení elektrických vozů se zlepšuje každým dnem. K tomu významnou měrou přispívají i autorizovaní prodejci značky ŠKODA, jejichž areály se stávají elektromobilními centry s možností nabíjení. Aby nabíjecí proces byl maximálně komfortní, k tomu slouží řada pomocníků. Zvláště v zimním období majitelé ocení kryt nabíjecího prostoru, který ho pomáhá chránit před sněhem, ledem a nečistotami. Tato funkce z něj dělá skvělého společníka pro každodenní použití. Snadné a pohodlné nabíjení přímo z elektrické sítě a bez nutnosti instalovat nabíječku umožní iV Universal Charger. Dokáže naplno využít jedné z hlavních výhod elektrického vozu, totiž možnosti nabíjet téměř kdekoliv ‑ doma, v práci nebo na chalupě. Její ergonomická rukojeť usnadňuje manipulaci a na palubní desce vozu se dá snadno sledovat stav nabíjení. Kabel iV Universal Charger je určen pro domácí nabíjení – a to jak z průmyslové 400 V zásuvky, tak i běžné domácí EU zásuvky.

Pro ENYAQ iV je připravena i řada možností, jak individualizovat jeho vzhled podle vlastních představ. Zdánlivě drobné detaily prvků ze série Sport a design vytvoří příjemně jedinečný styl. Navíc jde o užitečné pomocníky, které mají i ochrannou funkci a ochrání tak vůz před drobnými poškozeními. To se týká nejen ochranných lišt nákladové hrany, ale i elegantních černých krytů vnějších zpětných zrcátek. Přední a zadní lapače nečistot zase chrání spodní část karoserie před poškozením od odletujících kamínků a nečistot. Jsou užitečné zejména v zimě, kdy korozivní sůl, kterou bývají silnice posypané, skončí spíše na nich než na karoserii.

Také ŠKODA ENYAQ iV se může pochlubit nadprůměrnou přepravní kapacitou, a tak přijde vhod některá z položek podporující pořádek v zavazadlovém prostoru. Pro snadnou přepravu nákladů se dá využít řada produktů, jako je síťový program, různé fixační prvky nebo taška do zavazadlového prostoru. Majitelé často využívají řešení pro ochranu zavazadlového prostoru, jako je například oboustranný koberec (který může být i v rozkládacím provedení překrývající nákladovou hranu) nebo ochranná vložka.

Tahání přívěsů není výsadou pouze vozů se spalovacími motory, dokáží to rovněž elektromobily. K tomuto účelu přijde vhod tažné zařízení. To je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů a prošlo náročnými zátěžovými testy i zkouškami pevnosti a odolnosti vůči korozi. Pro ENYAQ iV se dodává ve sklopném provedení, kdy v případě netažení přívěsu je zcela ukryto, aby nenarušovalo celkový vzhled vozidla. K tomu je potřeba objednat i elektroinstalaci a kabelový svazek pro odjištění, není‑li vůz vybaven přípravou pro tažné zařízení. Vzhledem k sofistikovanosti této operace se však důrazně doporučuje provádět instalaci v autorizovaném servisu. V opačném případě se majitel vozu zbavuje tovární záruky, v horší variantě riskuje i závady způsobené neodbornou montáží.

skoda enyaq iv nabidka prislusenstvi 02 skoda enyaq iv nabidka prislusenstvi 03