ŠKODA MOTORSPORT - Mistrovství ČR v rallye
Mistrovství ČR v rallye pokračuje na Valašsku

Mistrovství ČR v rallye pokračuje na Valašsku, tovární posádka Kopecký/Hloušek se speciálem Škoda Fabia Rally2 evo míří znovu do akce

Více než 140 km v 16 rychlostních zkouškách prověří účastníky 39. Kowax ValMez Rally.

České mistrovství v rallye pokračuje 2. podnikem v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice. Technicky náročná 39. Kowax ValMez Rally je zařazena i do seriálu ERT – Central Rally Trophy a uskuteční se o nadcházejícím víkendu na tratích Zlínského a Moravskoslezského kraje. Na účastníky, mezi nimiž bude k největším favoritům patřit posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký/Jan Hloušek, čeká 16 rychlostních zkoušek o délce přes 140 km.

Zahajovací podnik domácího mistrovství v okolí Mladé Boleslavi demonstroval, že i letošní ročník bude mít vysokou sportovní úroveň. Boj trojice posádek o vítězství byl doslova elektrizující a potvrdil, že český šampionát patří k těm nejkvalitnějším v Evropě. Těsné soupeření o desetiny sekundy je ostatně tou nejlepší pozvánkou na druhé dějství. „Na Valašku se těšíme v očekávání dalších vyrovnaných soubojů o mistrovské body,“ říká jezdec továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký. „Úvod sezony ukázal, že konkurence je mimořádně silná. O to víc nás to baví a věřím, že si opět na své přijdou i diváci. Za nás mohu slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom Valašku vyhráli. Naším cílem zůstává obhajoba českého titulu,“ dodává Jan Kopecký, který čas před soutěží strávil nejen fyzickou přípravou, ale i odpočinkem se svou rodinou.

Dvojice Kopecký/Hloušek s továrním speciálem Škoda Fabia Rally2 evo nebude jedinou posádkou, která hájí barvy mladoboleslavské značky. S podporou Škoda AUTO Česká republika vyrazí na trať také mladý jezdec Filip Mareš, jenž letos startuje se speciálem Škoda Fabia Rally2 evo v domácím šampionátu i ve vybraných podnicích mistrovství Evropy pod stájí Laureta Auto Škoda Team. Další dealerskou stáj, konkrétně Samohýl Škoda Team, bude zastupovat posádka Miroslav Jakeš/Petr Machů. Také řada dalších týmů pak spoléhá na kvality českých soutěžních automobilů Škoda Fabia Rally2 a špičkovou technickou podporu v rámci zákaznického programu. O přední příčky opět zabojují Petr Semerád či Roman Odložilík s privátními vozy Škoda Fabia Rally2 evo a na svoji příležitost budou jistě čekat i někteří jiní.

Centrem letošní soutěže se stane zkušební areál Tatry v Kopřivnici, kde bude umístěna servisní zóna a pojedou se tam 4 rychlostní zkoušky včetně shakedownu. Na účastníky čeká celkem 16 měřených testů – z toho 8 v sobotní 1. etapě a 8 v nedělní 2. etapě. Dohromady představují 143,18 km, ovšem během celé soutěže vozy ujedou 534 km. Sobotní etapu tvoří s téměř 13 km nejdelší RZ Lešná, staronovou podobu dostala RZ Bystřička. Úvodním testem této sekce bude RZ Fulnek, naopak tím závěrečným Tatra 1 na kopřivnickém polygonu. Harmonogram nedělní etapy zahrnuje RZ Hájov (část obvyklé RZ Hukvaldy) a Choryně, polookruhovou Juřinku a v obráceném směru si účastníci zopakují závodění na polygonu Tatry. Tam také v neděli 9. srpna kolem 16. hodiny 39. Kowax ValMez Rally skončí.

Věděli jste, že…

… součástí víkendu budou 2 samostatné soutěže? Zatímco Kowax ValMez Rally se jede jako 2. podnik SONAX MČR v rally 2020, sobotní etapa se započítává do tzv. malého šampionátu (Liqui Moly Rallysprint série) pod názvem Kowax Rallysprint. A aby toho nebylo málo, pátek je vypsán také jako jeden z podniků seriálu Autoklub MČR v rally historických automobilů.

Číslo soutěže: 18

Tolik posádek v 60členném startovním poli 39. Kowax ValMez Rally usedne do vozů Škoda.

Průběžné pořadí SONAX MČR v rally 2020:

  • 1. Václav Pech/Petr Uhel (EuroOil Team/Ford Focus RS WRC ‘06) 55 bodů
  • 2. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Škoda Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) 48 bodů
  • 3. Jari Huttunen/Miko Lukka (Hyundai Poland Racing/Hyundai i20 R5) 42 bodů
  • 4. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo) 33 bodů
  • 5. Jan Černý/Petr Černohorský (Mogul Benzina Racing 21/Volkswagen Polo R5) 23 bodů
  • 6. Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2) 18 bodů

Aktualizovaný kalendář SONAX Mistrovství ČR v rally 2020

  • 8. – 9. 8. = 39. Kowax ValMez Rally
  • 27. – 28. 9. = 41. Invelt Rally Pačejov
  • 6. – 7. 11. = 55. Rallye Šumava Klatovy