ŠKODA - 175 vozů pro ministerstvo spravedlnosti
ŠKODA - 175 vozů pro ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti odebere 175 automobilů Škoda

Škoda AUTO zvítězila ve všech 4 částech tendru Ministerstva spravedlnosti na dodávky civilních vozů.

Ministerstvo spravedlnosti ČR a jeho podřízené organizace i další organizační složky dostanou nové automobily. Flotila 175 vozů Škoda je připravena pro potřeby resortu, který ji postupně odebere v průběhu následujících 4 let v souladu se 4 rámcovými smlouvami. V pražském sídle Škoda AUTO Česká republika dnes smlouvy podepsali Jiří Maláček za dodavatele a náměstek ministryně spravedlnosti Zbyněk Spousta za objednatele.

Tendr byl rozdělen na 4 části, přičemž nabídku bylo možné podat pro každou část zvlášť. Škoda AUTO se soutěže zúčastnila ve všech částech a její nabídky byly vyhodnoceny jako nejvýhodnější. „Opět se potvrzuje, že vozy Škoda vynikají poměrem ceny k užitné hodnotě. Kromě soukromých českých motoristů si toho ve stále větší míře všímají i firmy a státní orgány. Ministerstvo spravedlnosti patří k našim nejnovějším zákazníkům z veřejného sektoru. Jsem rád, že jsme splnili náročné požadavky tendru na dodávku automobilů různého zaměření,“ prohlásil po slavnostním podpisu rámcových smluv vedoucí českého zastoupení Škoda AUTO Jiří Maláček.

Ve flotile 175 vysoutěžených automobilů budou zastoupeny čtyři modelové řady v několika variantách. Konkrétně se jedná o vozy Škoda Fabia Combi Ambition 1,0 TSI, Octavia Ambition 1,0 TSI, Škoda Octavia Combi Ambition 1,0 TSI, Octavia Combi Ambition 2,0 TDI, Škoda Superb Ambition 1,5 TSI, Superb Ambition 2,0 TDI, Superb Style 2,0 TSI 4×4, Superb Style 2,0 TDI 4×4 a Škoda Karoq Ambition 2,0 TDI 4×4 v běžném provedení, které lze objednávat v základní specifikaci, nebo s vybranou volitelnou výbavou a příslušenstvím. Vozidla budou kromě samotného ministerstva využívat jeho podřízené subjekty, organizační složky a příspěvkové organizace včetně soudů a státních zastupitelství. Hodnota celého tendru činí přibližně 92 milionů korun bez DPH.

Nejnovější dodávka vozů Škoda pro potřeby resortu spravedlnosti píše další kapitolu v dlouhé a oboustranně prospěšné spolupráci mezi společností Škoda AUTO a Českou republikou. České automobily již dlouhá léta slouží v resortu vnitra, ale uspěly i v centrálním výběrovém řízení ministerstva financí pro resorty dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a místního rozvoje. Nyní se k nim připojuje také ministerstvo spravedlnosti. „Díky nové smlouvě můžeme pro celý resort spravedlnosti pořídit až 175 nových automobilů. Potěšilo mě, že pro Vězeňskou službu, soudy a další složky české justice pořídíme české vozy,“ uvedl Zbyněk Spousta náměstek ministryně spravedlnosti pro řízení sekce provozní a právní.

skoda 175 vozu pro ministerstvo spravedlnosti octavia combi 02