Martina Sáblíková ambasadorka ŠKODA
Martina Sáblíková novou ambasadorkou značky Škoda

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a držitelka několika světových rekordů je novou ambasadorkou značky Škoda.

Zákaznické centrum automobilky Škoda se stalo místem slavnostního předání nového vozu Škoda Kodiaq Scout, který bude sloužit elitní světové rychlobruslařce Martině Sáblíkové. Ta se současně stává novou ambasadorskou české značky, jež je ve světě vrcholového sportu dlouhodobě aktivní. Spolupráce mezi oběma stranami byla uzavřena na dobu do příštích olympijských her v roce 2022 v čínském Pekingu.

Martina Sáblíková jezdí českými vozy již mnoho let, partnerství s mladoboleslavskou automobilkou je proto přirozeným vyústěním jejího vztahu ke značce Škoda. Ve světě si získala renomé jako rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě. Je trojnásobnou olympijskou vítězkou, dvacetinásobnou mistryní světa a držitelkou světových rekordů na tratích tři, pět a deset kilometrů. Třikrát byla vyhlášena českým Sportovcem roku a v roce 2017 obdržela státní vyznamenání – Medaili za zásluhy. Vedle rychlobruslení se věnuje také silniční cyklistice, kterou považuje za ideální sport pro rozvoj pohybových aktivit a rychlobruslařskou přípravu. I v ní dosáhla významných úspěchů. Vybojovala osm titulů na mistrovství České republiky a v roce 2007 získala bronzovou medaili v časovce na mistrovství Evropy juniorů do 23 let. Sportu a pohybovým aktivitám věnuje i většinu svého volného času, je ohromnou fanynkou cyklistiky a ledního hokeje.

V mladoboleslavském Zákaznickém centru automobilky Škoda převzala Martina Sáblíková nový vůz Škoda Kodiaq Scout 2.0 TDI 4×4 DSG a současně se stala novou ambasadorkou značky. „Jsme rádi, že právě Martina Sáblíková rozšiřuje řady ambasadorů naší značky,“ uvedl při slavnostním předání Luboš Vlček, ředitel Škoda AUTO Česká republika. „Je to jedna z našich nejúspěšnějších, ale také nejuniverzálnějších sportovkyň s vynikajícím renomé uvnitř sportovní komunity i mimo ni. Její nadšení, neutuchající touha po úspěchu a schopnost dlouhodobě se udržet na vrcholu výkonnosti skvěle korespondují s poselstvím značky Škoda. Věříme, že nové SUV Kodiaq jí pomůže nejen v přípravě na novou sezonu, ale bude jí dělat radost i na cestách,“ dodal Luboš Vlček.

„O mně se ví, že mám auta hodně ráda a čím jsem starší, tím víc dbám na svoje pohodlí při cestách, protože toho během přípravy a sezony nacestuji opravdu hodně. A právě Škoda Kodiaq je pro mě ideální auto: maximálně pohodlné a prostorné. Možná se to nezdá, ale musím s sebou vozit opravdu hodně věcí,“ usmívá se Sáblíková. „Kromě toho se mi Kodiaq hodně líbí i designově. Děkuji společnosti Škoda AUTO za důvěru. Věřím, že nám to společně bude dobře jezdit.“

Škoda AUTO má v podpoře sportu a českých sportovců mnohaletou tradici

Sportovní sponzoring hraje významnou roli v její marketingové strategii. Více než 117 let se aktivně věnuje motorsportu, již 27 let podporuje mistrovství světa v ledním hokeji, toto partnerství bylo mj. zapsáno i v Guinessově knize rekordů. V letošním roce bude pošestnácté partnerem nejslavnějšího cyklistického závodu na světě - Tour de France. Je také partnerem mistrovství světa v silniční cyklistice UCI a spolupracuje s Českým svazem cyklistiky. Nedávno spustila a provozuje vlastní webový portál WeLoveCycling, ostatně jízdní kola a cyklistické doplňky už řadu let sama prodává. Kromě Martiny Sáblíkové působí v roli sportovních ambasadorů značky Škoda například fotbalista Tomáš Vaclík, veslař Ondřej Synek nebo cyklisté Karla Štěpánová a Jiří Ježek.