Lyžařka Bára Havlíčková jezdí s vozem Caddy

Bára Havlíčková
Bára Havlíčková

Volkswagen Užitkové vozy podporuje českou reprezentantku v běhu na lyžích. Všestranný Caddy poskytuje variabilní prostor a maximální komfort i bezpečnost.

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v podpoře českého běžeckého lyžování. Model Caddy 1.4 TSI Trendline nyní usnadňuje sportovní přípravu i každodenní život devatenáctileté lyžařce Báře Havlíčkové z Vimperku, která se již od juniorského věku prosazuje mezi světovou lyžařskou elitou i v seniorských kategoriích.

"Mám velkou radost, že můžeme s všestranným modelem Caddy přispívat ke sportovním úspěchům Báry Havlíčkové, velmi nadějné české reprezentantky v běhu na lyžích," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Volkswagen Caddy je ideálním automobilem pro aktivní životní styl díky svému mimořádně variabilnímu a prostornému interiéru, v němž může bezpečně a komfortně cestovat až sedm osob. Caddy má tak všechny předpoklady k tomu, aby dovezl Báru Havlíčkovou k dalším vynikajícím úspěchům v její skvěle nastartované sportovní kariéře."

Devatenáctiletá Bára Havlíčková je velmi nadějnou hvězdou českého běžeckého lyžování. Rodačka z Vimperku startovala již v 16 letech na seniorském mistrovství světa ve štafetě a o rok později se zúčastnila jako nejmladší členka české výpravy olympijských her v Koreji. Mezi úspěchy mistryně České republiky na 10 kilometrů klasickou technikou i volně z roku 2018 patří 4. a 5. místo z mistrovství světa juniorek v roce 2017. V sezoně 2018/2019 zvítezila Bára v osmi závodech juniorského seriálu OPA CUP a v kategorii U20 se umístila v celkovém hodnocení na prvním místě. Kromě běhu na lyžích se věnuje také závodům v běhu do vrchu a v této disciplíně se letos stala mistryní světa mezi juniorkami.

"Volkswagen Caddy rychle zapadl do našeho týmu a je nyní naším nepostradatelným pomocníkem," říká sympatická Bára Havlíčková, jež má ve svém otci nejen trenéra, servismana a testovače lyží, ale také osobního řidiče. "Poměrně kompaktní Caddy na to zvenku moc nevypadá, ovšem uvnitř je nečekaně prostorný, takže pobere veškerá naše zavazadla a všechno vybavení, a to i když jedeme na delší soustředení," dodává spokojeně Bára, která má letos za sebou již náročné tréninkové pobyty v italských Alpách, v německém středisku zimních sportů Oberhof, v norském lyžařském centru Sjusjøen nedaleko olympijského Lillehammeru i doma na Šumavě.

bara havlickova 01 bara havlickova 02