„Best Apprentice Award“
„Best Apprentice Award“

Koncern Volkswagen udělil cenu „Best Apprentice Award“

Dva žáci Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO obdrželi za vynikající výkony ocenění koncernu Volkswagen.

Dva žáci Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO získali za své vynikající výkony cenu „Best Apprentice Award 2021“ koncernu Volkswagen. Patří tak k 50 nejlepším čerstvým absolventům vzdělávacích zařízení v koncernu na světě, kteří v minulém roce ukončili své odborné vzdělání.

Maren Gräf, členka představenstva ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura:

„ŠKODA AUTO stanovuje měřítka v odborném a dalším vzdělávání svých zaměstnanců. Studijní programy na našem firemním učilišti se vyznačují vysokou kvalitou a silným zaměřením na potřeby praxe. Optimální vzdělávání je základem pro další profesní vývoj. Mladí talentovaní lidé s motivací a kvalifikací jsou základním předpokladem toho, abychom mohli být úspěšní i v budoucnu. Jsme hrdí na to, že Pavlína Rohlíčková a Marek Sučík, dva z našich žáků, patří k 50 nejlepším absolventům vzdělávacích zařízení koncernu a k tomuto úspěchu oběma srdečně blahopřejeme.“

Koncern Volkswagen každoročně uděluje 50 nejlepším žákům cenu „Best Apprentice Award“. Oceňují se vynikající výkony a odbornost. K nositelům ceny patří tradičně dva absolventi Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO, kteří v uplynulém roce ukončili studium a nyní působí v české automobilce. Letos se z tohoto ocenění mohou těšit Pavlína Rohlíčková a Marek Sučík. Pavlína Rohlíčková absolvovala v červnu 2020 obor „Elektronik“ a nyní pracuje v automobilce jako mechanička elektronických zařízení. Marek Sučík se vyučil obráběčem kovů a dnes působí jako seřizovač v hlavním závodě v Mladé Boleslavi.

Kvůli koronavirové pandemii se letošní udílení cen nekonalo jako obvykle ve Wolfsburgu, nýbrž proběhlo 3. prosince v online podobě. Oba absolventi Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO převzali svá ocenění v sídle Odborů KOVO v Mladé Boleslavi. Vedle jejího předsedy Jaroslava Povšíka a Maren Gräf jim osobně blahopřáli také Alois Kauer, vedoucí ŠKODA Akademie, jakož i Martin Slabihoudek, vedoucí Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO.

Rozsáhlé investice do odborného a dalšího vzdělávání mají ve ŠKODA AUTO dlouhou tradici. Společnost přitom klade v rámci svého odborného vzdělávání mimořádný důraz na perspektivní technologie. Vedle vzdělávání v závodě mají žáci ve společnosti ŠKODA AUTO možnost absolvovat zahraniční praxi v některé z ostatních koncernových značek. Střední odborné učiliště strojírenské ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi zahájilo svůj provoz již roku 1927 a navštěvovalo jej tehdy 58 žákyň a žáků. Dnes je na ŠKODA Akademii zapsáno v 15 oborech denního a třech oborech nástavbového studia téměř 900 žáků, z nichž téměř 13 procent tvoří dívky.