Kia - Seniorem s radostí
Kia zůstává hrdým partnerem organizace Seniorem s radostí
  • Značka Kia pokračuje v podpoře seniorů, kterou započala v dubnu v době pandemie COVID-19
  • Dobrovolníci organizace Seniorem s radostí rozvezli během dubna a května přes 1 200 obědů, vyzvedli a předali skoro 5 000 roušek
  • Desítka zapůjčených vozů Kia najezdila v době pandemie na 20 tisíc kilometrů a pomohla tak 15 000 seniorů a dalším ohroženým skupinám obyvatel po celé republice
  • Pro potřeby organizace budou nově využívány tři modely Kia Stonic a v plánu jsou společné projekty zaměřené na aktivity se seniory
  • Na partnerství se Seniorem s radostí se podílí společnost Kia MOTORS CZECH s.r.o. a pražský dealer AUTO JEREMIÁŠOVA s.r.o.

Společnost Kia MOTORS CZECH, která ve spolupráci s neziskovou organizací Seniorem s radostí více než dva měsíce pomáhala při ochraně občanů před onemocněním COVID-19 po celé České republice, oznámila prodloužení partnerství za podpory společnosti AUTO JEREMIÁŠOVA s.r.o. Pražský dealer poskytl pro nezbytné potřeby organizace tři modely Stonic v barvách české státní vlajky. Kia se tak stala exkluzivním a hrdým partnerem organizace Seniorem s radostí.

V době pandemie COVID-19 (duben a květen) najezdila flotila 10 zapůjčených vozů Kia organizaci téměř 20 tisíc kilometrů. Kromě potravin, transportů k lékaři, léků či hygienických potřeb se patnácti tisícům seniorů a dalším ohroženým skupinám obyvatel v různých oblastech republiky rozvezlo přes 1 200 obědů a skoro 5 000 hygienických roušek. Nově poskytnuté modely Kia Stonic reprezentující barvy České republiky, dostatečně zajistí mobilitu dobrovolníků, kteří pečují o tisíce aktivních klientů v seniorském věku. Jedním z hlavních cílů spojení značky Kia a organizace Seniorem s radostí je i uskutečnění několika společných projektů, jejichž cílem bude i vzdělávání řidičů s celoživotními zkušenostmi s důrazem na bezpečnost silničního provozu.

„Být součástí velmi důležité mise je výjimečný okamžik nejen pro člověka, ale i pro společnost jako je ta naše. Těší nás, že jsme mohli přiložit naše „kola“ k dílu a v nelehké situaci pomáhat a bezpečně dovézt dobrovolníky z organizace Seniorem s radostí s pomocí tam, kde byla v tu chvíli nejvíce potřeba. Právě dobrovolníkům a všem pomáhajícím organizaci patří naše největší poděkování. Přestože nejtěžší období pandemie je za námi, jsme si vědomi, že pomoc a zajišťování základních potřeb našich spoluobčanů, kteří jsou v seniorském věku, nekončí. Proto jsme se zcela přirozeně rozhodli ve spolupráci pokračovat a společnými silami již připravujeme zajímavé aktivity a projekty, které jistě potěší nejen klienty samotné, ale i jejich rodinné příslušníky, “ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR & Corporate Event Manager společnosti Kia MOTORS CZECH.

Nezisková organizace Seniorem s radostí existuje již od roku 2016 a zajišťuje aktivity a pomoc seniorům po celé republice a nově i na Slovensku. Spolek má k dispozici více než 12 000 dobrovolníků, zřídil pro seniory a další ohrožené skupiny linku pomoci a v současné době pomáhá skoro 30 tisícům lidí. „Na začátku tohoto roku jsme se jako organizace starali o 10 000 seniorů, ale za dobu současné krizové situace nám počet lidí žádajících o naši pomoc 3krát narostl. Obrací se na nás senioři z celé republiky a jsme proto rádi, že díky zapůjčeným vozům Kia se naši dobrovolníci dostali i do menších měst a vesnic v regionech. Snažili jsme se pomáhat hlavně materiálně, ale často naše klienty potěšila už jen naše návštěva nebo milá slova po telefonu,“ říká Jana Najbrtová, zakladatelka neziskové organizace Seniorem s radostí.