Kia - IAA Mobility 2021
Kia - IAA Mobility 2021

Kia vyráží na první autosalon IAA Mobility 2021 v duchu elektrifikace

  • Světová premiéra nového modelu Kia Sportage Plug-in Hybrid
  • Evropská premiéra modelu Kia EV6, prvního plně elektrického modelu značky Kia

Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově (dny pro veřejnost 7. až 12. září) představí Kia dvě elektrické novinky: Světovou premiéru zde bude mít zcela nový SUV model Kia Sportage Plug-in Hybrid, poprvé představený v karosářské variantě určené speciálně pro evropský trh. Na IAA má svou premiéru také Kia EV6, první vozidlo značky vyvinuté výhradně pro bateriový pohon. Veřejnosti se poprvé v Evropě představí na veletrhu IAA Mobility. Na stánku Kia na náměstí Odeonsplatz budou mít návštěvníci možnost se s novými modely lépe seznámit pomocí virtuální reality a také se do nich skutečně posadit. Otevírací doba: 7. září od 14 do 20 hodin, 8. až 11. září od 10 do 20 hodin, 12. září od 10 do 17 hodin.

Sportage PHEV představuje zajímavou nabídku pro všechny zájemce, kteří chtějí přejít na elektrifikovaný pohon s výhodou praktičnosti a vzhledu nového městského SUV. Provedení PHEV motor 1,6litrový benzínový motor s turbodmychadlem (1,6 T-GDI) z produkce Kia, s trakčním elektromotorem o výkonu 66,9 kW s permanentními magnety a lithium-iontový polymerový akumulátor o kapacitě 13,89 kWh.

Kia EV6 ztělesňuje nové směřování značky Kia k udržitelné a inovativní mobilitě. Cílem vývoje tohoto špičkového elektromobilu bylo odstranit domnělé překážky, které mnohým brání v přechodu na elektromobil. Nový e-crossover například nabízí dojezd až 528 kilometrů a až 740 km v městském režimu (v závislosti na verzi), lze jej nabít z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut u 800voltových stanic a má velmi prostorný interiér a zavazadlovpoužíváý prostor o objemu 520 litrů. Tím se Kia EV6 vyrovná vozidlům s benzinovým nebo naftovým motorem, ale má výrazně lepší ekologickou bilanci.