Kia
Kia

Nejštědřejší dar v historii: Kia v roce 2021 dětem darovala přes půl milionu korun

  • Kia darovala Nadaci Naše dítě v roce 2021 celkem 531 850 Kč
  • Podpora směřovala dohromady 19 rodinám a 3 organizacím

Společnost Kia Czech svůj prodejně úspěšný rok 2021 stvrdila doposud nejštědřejším finančním darem v historii spolupráce s neziskovou organizací Nadací Naše dítě. Na podporu rodinám a organizacím pečujícím o děti s autismem a mozkovou obrnou vloni putovalo celkem 531 850 Kč. Automobilka věnovala na pomoc dětem během 13leté spolupráce s nadací již přes 3,8 milionu korun.

Kromě tradiční podpory založené na prodeji nově registrovaných automobilů vypsala Kia v roce 2021 také sbírku v rámci celorepublikové tour ‚Kia v pohybu‘ na pomoc dětem z Jižní Moravy zasažených tornádem. Vybraná částka 42 500 Kč přispěla k historicky nejvyššímu finančnímu daru od zahájení spolupráce v roce 2009. Celkem za rok 2021 Kia přispěla částkou 531 850 Kč a peníze putovaly ke třem organizacím a 19 rodinám, které se starají o děti ve věku od 2 do 16 let.

„Společenská odpovědnost má od roku 2009 v naší společnosti své pevné a ničím nenahraditelné místo. Děti s autismem či mozkovou obrnou jsou často ze společnosti neprávem vyloučeni. Naši podporu proto směřujeme do oblastí, jež mají tento stav věci změnit. Ve spolupráci s naším dlouholetým partnerem Nadací Naše dítě jsme vloni finančně zastřešili například invalidní vozíčky, osobní asistence, rehabilitace či pohybové aktivity,“ komentuje Kateřina Vaňková, tisková mluvčí Kia Czech.

„Kia je pro nás nepostradatelným stabilním dárcem, bez jehož podpory bychom se neobešli. Díky společné pomoci ročně podpoříme desítky rodin a několik organizací. Je to takový řetěz dobrých skutků, na jehož konci je velká úleva a pomoc konkrétní rodině, která se potýká s nelehkým osudem. Kia patří mezi naše nejštědřejší dárce a jejich pomoc je pro nás opravdu zásadní a my jsme za tuto spolupráci velmi vděční," říká Iva Kozáková z Nadace Naše dítě.