Kia ‚move.ment‘
Kia ‚move.ment‘

Kia uvádí ‚move.ment‘, první hudební nástroj

  • Nástroj ‚move.ment‘ posloužil k návrhu zvuků pro Kia EV6 a nového zvukového loga značky Kia
  • Digitální nástroj prostřednictvím zvuků ze světa přírody probouzí kreativitu a usnadňuje tvůrcům a inovátorům jejich objevování
  • Kia ve spolupráci se SoundCloud nabízí exkluzivní přístup k videím a podcastům

Společnost Kia Corporation uvedla inovativní digitální nástroj ‚move.ment‘, jenž prostřednictvím zvuků ze světa přírody probouzí v lidech inspiraci.

Pohyb a příroda jsou středobodem kreativity Kia – a značka je přesvědčena, že hudba je jednou z nejinspirativnějších forem umění. Prostřednictvím svého nástroje ‚move.ment‘ chce Kia probouzet kreativní inspiraci a usnadnit tvůrcům, inovátorům i zákazníkům z celého světa jejich cestu k novým objevům.

Kia spojila síly s předním světovým producentem a skladatelem Arthurem Jolym a vytvořila digitální podobu osmi zvuků přírody, od zurčení potoka Cheonggyecheon protékajícího centrem jihokorejského Soulu přes dunění větru saharské pouště až po déšť skrápějící amazonský prales.

Vědecké studie ukázaly, že tzv. ‚růžový šum‘, často doprovázející zvuky přírodního původu, dokáže posluchače uvést do stavu kreativního vědomí. Každý zvukový prvek nástroje ‚move.ment‘ umožňuje vytvářet růžový šum, a přísně se proto drží parametrů neurovědy stanovených Katherine Templar Lewisovou, která se na toto odvětví specializuje.

Uvedené zvuky lze využít ke skládání melodií prostřednictvím mixáže a doplňkových efektů; uživatelé mohou pomocí dotykové klávesnice vytvářet různá schémata, ukládat si a přehrávat smyčky nebo modulovat zvuky.

Nástroj ‚move.ment‘ již Kia využila k vytvoření důležitých specifických zvuků pro oceňovaný elektrický model Kia EV6, jakož i ke zpracování nového zvukového loga firmy. Společnost má v plánu i širší využití nástroje ‚move.ment‘ k přípravě dalších melodií pro nadcházející kampaně a budoucí vozidla značky.

Kia se dále ujala produkce originálního playlistu ze čtyř skladeb vytvořených pomocí nástroje ‚move.ment‘; během roku by značka chtěla vydat kompletní album. Skladby nadějných hudebních tvůrců jsou k dispozici na platformě SoundCloud, kde budou exkluzivně zpřístupněny i dokumentární filmy a podcasty vyprávějící celý zvukový příběh značky Kia. V příštích měsících Kia svoji spolupráci se SoundCloud ještě posílí.

Navštivte stránky https://worldwide.kia.com/eu/sounds-in-nature , stáhněte si ‚move.ment‘ a získejte další informace o tomto nástroji i příbězích stojících za jeho vznikem.