„Kia v pohybu“
KIA „Kia v pohybu“

Kia umožní široké veřejnosti vyzkoušet si nejmodernější jízdní asistenty a technologie v praxi

  • Roadshow „Kia v pohybu“ zavítá do pěti velkých měst ČR
  • Na testovací jízdy je nutné registrovat se na cz
  • Součástí akce bude soutěž o Kurz bezpečné jízdy na Autodromu Most

České Budějovice, Ostrava, Brno, Zlín a Praha přivítají během následujících pěti víkendů roadshow s názvem „Kia v pohybu“. Pro registrované zájemce je připraveno přes 1100 testovacích jízd v vozech Kia všech kategorií. Zřejmě největším lákadlem bude nejnovější generace oblíbeného SUV Kia Sportage nebo prezentace vítěze ankety evropské Auto roku 2022 – elektromobilu EV6.

„Představíme největší novinky značky Kia, které podtrhují přerod z výrobce konzervativních vozů na lídra v oblasti technologií a mobility 21. století,“ uvedla Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech, a dodala: „Právě ve vývoji bezpečnostních a jízdních asistentů udělala automobilka Kia za poslední roky obrovský pokrok. Nové vozy se rovněž vyznačují neotřelým designem v duchu naší nové identity, kterou jsme představili v loňském roce. To vše se v kombinaci s již tradiční spolehlivostí projevuje jak rostoucím zájmem ze strany řidičů, tak obdrženými oceněními v nezávislých anketách.“

Roadshow začíná již o víkendu 21. – 22. 5. v Nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích. Následně se přesouvá do Ostravy, Brna, Zlína a vrcholí 18. – 19. 6. u Obchodního centra Čestlice. Kromě testovacích jízd a praktické ukázky technologií se mohou zájemci každý víkend těšit na soutěž o Kurz bezpečné jízdy na polygonu Autodromu Most a další doplňkové aktivity. K dispozici budou vybrané vozy z modelové řady Ceed, konkrétně Sportswagon , XCeed a ProCeed, elektromobil EV6 a SUV Sorento a Sportage. „Návštěvníci si budou moci vyzkoušet například speciální brýle simulující únavu za volantem a fungování technologie DAW, která v takovém případě dokáže odvrátit dopravní nehodu. Seznámí se rovněž s funkcí automatického podélného a kolmého parkování, která nevyžaduje přítomnost řidiče ve voze, nebo s asistenty pro bezpečné vystupování dětí či jízdu v pruzích,“ doplnila K. Vaňková.

Více informací a formulář pro nezbytnou registraci testovacích jízd naleznou zájemci na stránkách kiavpohybu.cz.

Kia v pohybu 2022:

TermínMěstoMísto
21. – 22. 5. 2022 ČESKÉ BUDĚJOVICE NC Géčko
28. – 29. 5. 2022 OSTRAVA OC Futurum
4. – 5. 6. 2022 BRNO Avion Shopping Park
11. – 12. 6. 2022 ZLÍN NC Čepkov
18. – 19. 6. 2022 PRAHA OC Čestlice

kia v pohybu jiz brzy 02