KIA
Kia se aktivně zapojila do celorepublikové pomoci občanům

Kia se aktivně zapojila do celorepublikové pomoci občanům při ochraně před koronavirem SARS-CoV-2

10 vozů KIA na pomoc seniorům a dalším ohroženým skupinám obyvatel Spolupráce s projektem Seniorem s radostí pomůže dobrovolníkům v doručování potravin a potřebných léků včetně přepravy seniorů a dětí.

Společnost KIA MOTORS CZECH (KMCz) se zapojuje do celorepublikové pomoci občanům při jejich ochraně před epidemií COVID-19. Dobrovolníci ze spolku Seniorem s radostí, kteří rozvážejí seniorům, handicapovaným lidem a dalším ohroženým skupinám obyvatel potraviny, léky či hygienické potřeby a další komodity, budou mít k dispozici nově flotilu 10 vozů značky KIA. Díky tomu může organizace významně rozšířit okruh lidí přímo či nepřímo ohrožených onemocněním COVID-19, kterým je schopná pomoci.

Do celorepublikové pomoci se zapojila společnost KIA MOTORS CZECH, která poskytla tři vozy pro pomoc v Praze, a její dealerská síť. Velké poděkování patří především dealerům KIA v jednotlivých regionech, kde je pomoc pro organizaci nejzásadnější. Konkrétně jde o společnosti Auto Hlaváček a.s. z Prostějova, Auto Pavlů Pa Pa, s.r.o. z Liberce, Realcentrum Cars s.r.o. z Ústí nad Labem, Auto Matulka s.r.o. z Plzně, CB Auto a.s. z Českých Budějovic, Autosalon Kudrna s.r.o. z Ostravy a společnost PEMM Brno s.r.o. z Brna.

„Současná krizová situace ukazuje, že když je potřeba, společnost dokáže táhnout za jeden provaz. Velmi si vážíme všech lidí, kteří se zapojili do obrovské vlny solidarity a kteří v rámci svých možností pomáhají těm, kteří pomoc potřebují nejvíce. Zároveň chceme nejen poděkovat všem dobrovolníkům a pomáhajícím organizacím, ale také přispět svým dílem k tomu, aby se pomoc dostala k co největšímu počtu lidí, a to nejen ve velkých městech, ale i v jednotlivých regionech. Proto jsme se spojili s organizací, která tuto pomoc organizuje po celé republice a která využije nové rozvozové kapacity na maximum,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

Spolek Seniorem s radostí, který má k dispozici více než 12 000 dobrovolníků po celé České republice, zřídil pro seniory a další ohrožené skupiny linku pomoci, na které si mohou například požádat o doručení nákupu, léků a jiných zdravotnických či hygienických potřeb nebo bezplatný převoz k lékaři. Dobrovolníci jsou seniorům přitom připraveni nejen dovézt a pomoci objednat léky a jídlo, ale také třeba vyvenčit psa nebo si jen popovídat po telefonu. „Nabádáme seniory, aby zůstávali raději doma a nebáli se říct si o pomoc. Hlavně v menších městech a jejich okolí ale registrujeme nedostatek vozů, které by mohli naši dobrovolníci využívat. Hlavně mimo velká města se totiž bez dostatků vozů neobejdeme. Lékárny i obchody jsou daleko a senioři mnohdy musí jet hromadnou dopravou a hodiny čekat na spoj zpátky. Jsme proto rádi, že nám jednotliví dealeři KIA pomůžou v těch regionech, kde je nedostatek vozů nejakutnější,“ říká Jana Najbrtová, zakladatelka spolku Seniorem s radostí.

Vozy pro spolek Seniorem s radostí byly vybírány tak, aby poskytovaly adekvátní zavazadlový prostor a umožnily tak pomoci co největšímu počtu lidí. Důraz byl kladen také na dlouhou dojezdovou vzdálenost s minimální spotřebou paliva a komfortní posed za volantem. Jedná se o modely Ceed, Ceed Sportswagon, Sportage, Niro HEV, Carens a Optima. Vozy budou viditelně značeny polepy s heslem „Pro Váš klid a pohodu jezdím z bodu do bodu“ a hashtagem #kiapomaha. „Rádi bychom inspirovali také naše zákazníky a fanoušky, proto hashtag doprovodíme výzvou na našich sociálních sítích, aby se lidé zapojili do pomoci druhým a podělili se o to s ostatními. Věříme totiž, že stojí za to připomínat si také to dobré, co současná krize společnosti přinesla,“ říká Arnošt Barna.