Originální kola a pneumatiky

Kia - originální kola a pneumatiky
Kia - originální kola a pneumatiky

Kia - Originální kola a pneumatiky

Bezpečnost s vytříbeným stylem

Kola jsou klíčovou součástí vzhledu každého vozu. A pneumatiky hrají zásadní roli v bezpečnosti jízdy. Proto byste si měli vybírat originální kola a pneumatiky Kia. Správně vybrané pneumatiky Vám umožní maximálně využívat provozní vlastnosti Vašeho vozu Kia. A originální kola vylepší jeho vzhled z každého úhlu pohledu.


Kia - originální kola a pneumatiky
-

Důležitost údržby pneumatik

Pneumatikám je nutné věnovat pozornost i v období mezi jejich výměnou z důvodu opotřebení. Dobře udržované pneumatiky optimalizují bezpečnost a provozní vlastnosti Vašeho vozu Kia, takže je o ně zapotřebí pečovat. Pro začátek Vám přinášíme základní rady a informace pro péči o pneumatiky. V případech, kdy jsou zapotřebí znalosti profesionálů a speciální nástroje, vyplatí se spolehnout na zkušené techniky Vašeho autorizovaného prodejce Kia.

 
-

Tlak v pneumatikách

Přehuštěné pneumatiky (A) způsobují nerovnoměrné opotřebení a při průjezdu zatáčkou negativně ovlivňují ovladatelnost. Podhuštěné pneumatiky (B) podléhají rychlejšímu opotřebení na vnějších okrajích dezénu, zpomalují reakce vozu na řízení a zvyšují spotřebu paliva. Nesprávný tlak v pneumatikách zhoršuje také brzdné výkony – prodlužuje brzdné vzdálenosti. Pneumatiky nahuštěné na správný tlak (C) mají delší životnost, snižují spotřebu paliva a přispívají k bezpečnější jízdě.

Pokud pneumatiky ztrácejí tlak rychle nebo často, obraťte se co nejdříve na náš autorizovaný servis Kia.

 
-

Geometrie kol

Nesprávná geometrie kol může způsobovat větší opotřebení na vnitřní (A) nebo vnější straně pneumatik (B). Kola se správnou geometrií jsou na každé nápravě vzájemně souběžná a s vodorovným povrchem vozovky (C) svírají úhel 90°. Případná změna geometrie kol vyžaduje speciální vybavení a odborné znalosti. Máte-li podezření, že Váš vůz Kia potřebuje nastavit geometrii kol, obraťte se na náš autorizovaný servis Kia.

 
-

Rotace pneumatik

Rotace pneumatik může přispět k minimalizaci opotřebení pneumatik a maximalizaci jejich životnosti. Existuje několik různých způsobů, jak přemisťovat pneumatiky na vozidle v závislosti na druhu pneumatiky a typu pohonu (pohon předních, zadních nebo všech kol). Posloupnosti rotace jsou následující: (A) nejvíce opotřebované pneumatiky v nejhorším stavu přemístěte vždy na přední nápravu; (B) rotace zadní pneumatiky dopředu, přední dozadu a ze strany na stranu; (C) jednoduchá výměna mezi přední a zadní nápravou. Zeptejte se našeho autorizovaného servisu Kia na aktuální pokyny a rady.

 
-

Kontrola hloubky dezénu

Většina pneumatik má ukazatele opotřebení: tělesa z pryže, která jsou součástí dezénu běhounu. Když se dostanou na úroveň povrchu pneumatiky, musí být pneumatika vyměněna. Všeobecně se však doporučuje vyměňovat pneumatiky po dosažení minimální hloubky dezénu 4 mm. Váš autorizovaný prodejce Kia může na Vaši žádost pneumatiky zkontrolovat a případně je i vyměnit.

Objednat do servisu

 

Co byste měli vědět o péči o Vaše pneumatiky

Vaše pneumatiky mohou mít významný vliv na bezpečnost jízdy prostřednictvím tlaku, hloubky dezénu nebo geometrie kol. Kontroly tlaku a opotřebení dezénu (alespoň jednou měsíčně) jsou relativně jednoduché. Více odborných znalostí vyžaduje otázka kdy, jak a zda uskutečňovat rotaci pneumatik. To samé platí pro rozpoznání případu nesprávné geometrie kol a odstranění tohoto nedostatku.

Kia - přezutí pneumatik

Profesionální výměna pneumatik pro váš klid a pohodlí.

Když je čas vyměnit pneumatiky - ať už kvůli měnícím se ročním obdobím nebo kvůli opotřebení - je důležité, abyste práci odvedli profesionálně. Naši technici vyškolení společností Kia mají zkušenosti, nástroje a odborné znalosti. Náš autorizovaný servis Kia může také bezpečně uložit Vaše pneumatiky na další přezouvání.

Kontaktujte nás

Kia - originální kola

Originální kola Kia

Výměna pneumatik je skvělou příležitostí také k výměně kol. Originální kola z lehké slitiny, navržená specificky pro Váš vůz Kia, jsou k dispozici v rozmanité škále designů. Ať dáváte přednost sportovnímu stylu, sofistikovanosti nebo eleganci, tato kola dokonale završí vzhled Vašeho vozu Kia.

Jaká kola si vyberete?

Váš vůz Kia může mít ještě elegantnější, sportovnější nebo individuálnější vzhled díky širokému sortimentu originálních kol Kia z lehké slitiny. Výběr je na Vás.

Kia - Alloy wheel 18" Hanyang bicolour

Kolo z lehké slitiny 18" Hanyang bicolour

18" pětipaprskové lité kolo, 7,5Jx18, vhodné pro pneumatiky 225/45 R18.

kia kola z lehke slitiny typ b

Kolo z lehké slitiny 18" Hanyang graphite

18" pětipaprskové lité kolo, 7,5Jx18, vhodné pro pneumatiky 225/45 R18.

Kia - 19" kola z lehké slitiny

Kolo z lehké slitiny 17" Goyang silver

17" pětipaprskové lité kolo, 7,0Jx17, vhodné pro pneumatiky 225/45 R17.

Kia - 17" kola typ B

Kolo z lehké slitiny 17" Goyang graphite

17" pětipaprskové lité kolo, 7,0Jx17, vhodné pro pneumatiky 225/45 R17.

Jak pečovat o kola

Sada kol z lehké slitiny je elegantním završením vzhledu Vašeho vozu Kia. Se správnými produkty a správným vybavením je můžete udržovat v perfektním stavu po mnoho tisíc ujetých kilometrů.

Kia - speciální péče o kola

Speciální péče o kola

Speciální sprej na čištění kol a přitažlivé středové kryty kol zajistí Vašim kolům vždy dokonalý vzhled. Uzamykatelné matice přispějí k Vašemu klidu, zatímco systém Kia pro sledování tlaku v pneumatikách Vám bude dodávat důležité informace, a přispěje tak k Vaší bezpečnosti.

Kia - kontrola tlaku v pneumatikách

Sada systému Kia pro sledování tlaku v pneumatikách (TPMS)

Díky nepřetržitému monitoringu budete mít přehled o tlaku v pneumatikách v reálném čase. Systém přispívá k vyšší úrovni bezpečnosti a nižší spotřebě paliva. Nezapomeňte na výměnu sady, kdykoli Vám prodejce vymění pneumatiky.

Kia - uzamykatelné matice

Uzamykatelné matice pro kola a klíč

Uzamykatelné matice završí vzhled Vašich originálních kol Kia z lehké slitiny a zabezpečí je. Sady uzamykatelných matic pro Vaše kola Vám dodá nejbližší autorizovaný prodejce Kia.

Kia - ochranné obaly na kola

Sada ochranných obalů na 4 kola

17" kola z lehké slitiny s osmi paprsky mají rozměr 6,5J x 17 a jsou vhodná pro pneumatiky rozměru 205/55 R 17. Sada zahrnuje středový kryt a čtyři matice.

Kia - originální díly a příslušenství

Poskytněte Vašemu vozu Kia díly a příslušenství, jaké si zaslouží

Existuje jen jeden způsob, jak udržet Váš vůz Kia v originálním stavu: vždy si zvolte originální díly a příslušenství Kia. Jejich výroba splňuje naše vysoké standardy kvality a Vašemu vozu Kia dokonale padnou.

Originální díly a příslušenství

Zaujaly Vás tyto důležité informace?

Pokud nějaké informace postrádáte, tak nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka