Kia odhaluje studii Concept EV9 – ukázka vize poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility

  • Kia Concept EV9 zajímavým způsobem naznačuje představy o příštím čistě elektrickém SUV značky
  • Exteriér klade důraz na průkopnický design elektromobilů Kia
  • Interiér nabídne nejmodernější technologie vč. adaptivního a chytrého pojetí prostoru celé posádky
  • Světová premiéra studie Kia Concept EV9 je naplánována na 17. listopadu v rámci přehlídky AutoMobility LA

Kia dnes odhalila první oficiální snímky koncepčního modelu Kia Concept EV9 – čistě elektrického SUV, které zhmotňuje zasazení značky Kia stát se poskytovatelem řešení trvale udržitelné mobility.

Kia Concept EV9, přicházející v návaznosti na uvedení modelu Kia EV6, je poutavým nahlédnutím do budoucnosti čistě elektrického SUV, které kombinuje progresivní design, nejmodernější technologie a propracované čistě elektrické hnací ústrojí v jediném balení.

První vizuální materiály koncepčního SUV zobrazují ultramoderní design exteriéru, jehož schematizmus naznačuje moderní uvolněnou úpravu, která na sebe strhává pozornost prostřednictvím vzpřímeného a suverénního stylistického ztvárnění.

Z vizualizací je zřejmá vysoce konceptuální kabina, která byla návrháři pečlivě odladěna s úmyslem poskytnout řidiči i zbytku posádky vzdušný, flexibilní a všestranný vnitřní prostor. Z nejvýraznějších prvků kabiny jmenujme podmanivý interaktivní ultra široký displej a radikálně novou úpravu volantu.

Ještě před zahájením přehlídky AutoMobility LA v příštím týdnu byly zveřejněny první náhledové snímky studie Kia Concept EV9. Fyzické odhalení zbrusu nového konceptu SUV značky Kia proběhne 17. listopadu v 11:15hod dopoledne (pacifického času) v Kongresovém centru Los Angeles.

kia koncept ev9 02 kia koncept ev9 02