Kia odhaluje první skicu nového suv
Kia odhaluje první skicu nového SUV pro generaci mileniálů
  • Letos v létě odhalí Kia své první malé SUV pro globální trhy
  • Prostornost a schopnosti klasického SUV v kompaktním formátu
  • Moderní rafinovaný design zohledňující vkus generace mileniálů

Kia Motors odhalila první skicu svého nového malého SUV. Nový model, jenž se kompletně představí letos v létě, nabízí prostornost a schopnosti klasického SUV v kompaktním formátu.

SUV vyznačující se moderním a kultivovaným vzhledem, jehož předobrazem byla studie Kia SP Signature Concept 2019, se od konkurentů odliší schopností reagovat na jedinečná přání a potřeby generace mileniálů. Robustní design, typický pro klasické vozy SUV, jde ruku v ruce s rafinovanými prvky exteriéru, jako je např. dlouhá kapota, výrazná a důmyslná charakteristická křivka na předním nárazníku nebo ostré prolisy karoserie. Robustní boční linie v kombinaci s prosklením, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, společně se zadním nárazníkem vč. kovové napodobeniny tlumiče výfuku propůjčují kompaktnímu SUV zdrženlivě sportovní charakter.

Vnější design nového kompaktního SUV působí luxusněji díky LED světlometům protaženým do masky chladiče. Světlomety zaujmou trojrozměrnou grafikou a technicky propracovaným rastrem ve tvaru diamantu na zadních hranách. Podobná grafika se opakuje na zadních LED světlech.

Komentuje Byung Chul Juh, šéf stylistického ztvárnění Kia ze společnosti Kia Motors Corporation: „Vytvořili jsme vůz, který se vyjímá zkrátka všude, od města až po venkovské oblasti. Jeho robustní a současně sportovní design bude spojen se širokou nabídkou funkcí a technologií, které obecně uvítají mladší zákazníci po celém světě. Naše nové malé SUV představuje nabídku, které se nevyrovná žádný jiný vůz v této třídě.“

Kia Motors doplňuje svoji modelovou řadu o nové malé SUV pro světové trhy, čímž rozšiřuje svoji nabídku vozů SUV s cílem naplnit potřeby zákazníků ve všech regionech.

Nový model, představující první malé SUV značky Kia pro světové trhy, se v Koreji začne prodávat v druhé polovině roku 2019. Brzy poté budou prodeje tohoto vozu zahájeny i v ostatních regionech