KIA Motors Slovakia - XCeed
Kia Motors Slovakia vyrobila více než 131 tisíc vozidel

Kia Motors Slovakia vyrobila v prvním pololetí více než 131 tisíc vozidel

  • Kia Motors Slovakia spustila výrobu plug-in hybridní verze modelu XCeed
  • Pandemií zasažené trhy snížily objem výroby o27 %

V prvním pololetí 2020 vyrobila Kia Motors Slovakia více než 131 tisíc osobních automobilů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je to pokles o 27 %. Po spuštění sériové výroby plug-in hybridní verze modelu Ceed Sportswagon v závěru roku 2019 následoval start produkce plug-in hybridní verze modelu XCeed.

V první polovině letošního roku byla výroba v našem závodě silně ovlivněna pandemií koronaviru. Opatření v zemích, do kterých naše automobily vyvážíme, výrazně snížila poptávku, následkem toho jsme přešli na dvousměnný provoz. Věříme však, že modely z našeho závodu potvrdí svoji stabilní pozici na evropském trhu a elektrifikované novinky osloví nové zákazníky a do konce roku se nám podaří obnovit trojsměnný provoz,“ řekl mluvčí společnosti Ján Žgravčák.

Modelová řada Ceed a modely Kia Sportage vyráběné v Kia Motors Slovakia putovaly v prvním pololetí 2020 celkem do 90 zemí světa. Nejčastěji byly exportované do Německa (13,3 %), Velké Británie (12,7 %) a Ruska (11,1 %). Stabilně, asi 1,6 % vyrobených vozidel zůstalo na slovenském trhu. Kia Sportage, druhý nejprodávanější model značky Kia v Evropě, se stal současně nejvíce vyráběným modelem (52 %). Nové elektrifikované modely Ceed Sportswagon a XCeed tvořily v první polovině roku 6,4 % výroby. Zákazníci v prvním pololetí roku 2020 potvrdili aktuální trend, kdy výrazně preferovali benzinové motory (77 %) a automatické převodovky (58 %).

V roce 2019 Kia Motors Slovakia investovala 166 miliónů eur, letos závod plánuje v investičních aktivitách pokračovat a proinvestovat asi 100 miliónů eur. Kia Motors Slovakia svými finančními výsledky také v roce 2019 potvrzuje svoji pozici mezi největšími výrobci, exportéry a investujícími podniky na Slovensku.