Kia koncepty - co přinese budoucnost?

Kia concept

2019 - IMAGINE BY KIA

Vize, která mění vše: nový koncept vzrušujícího elektromobilu Kia

Seznamte se s budoucností elektrifikace vozidel Kia. Naše nová odvážná vize je elektrická pod kapotou a elektrizující při pohledu z každého úhlu. Tato pozoruhodná studie, odhalená v Ženevě, dokládá naši touhu vytvářet budoucí modely s nulovými emisemi a opravdu ikonickým designem.

Průkopnická, neortodoxní a opravdu jedinečná studie Imagine by Kia je vzrušující vizí, která naznačuje směr, jakým se bude ubírat elektrifikace vozů Kia. Čtyřdveřový elektromobil je plný překvapení a odvážných inovací v interiéru a exteriéru. Nabízí vřelejší a lidštější podobu elektrické jízdy. Tento přístup znamená začátek nové éry vzrušujícího designu značky Kia.

Kia koncept

Emocionální v každém detailu

Tato studie představuje budoucí design automobilů Kia, u něhož je vše podřízeno požadavkům uživatele. Ve spodní části vozu Imagine by Kia je uložena sada akumulátorů kompatibilní s indukčním nabíjením, která napájí kompaktní systém pohonu – toto řešení umožnilo designérům značky Kia vytvořit zcela nové, progresivní pojetí elektrické jízdy. Jeho hlavním cílem je zrychlit Váš tep.

Kia koncept

Design, který vyvolává úžas

Imagine by Kia přináší novou interpretaci ikonické masky chladiče vozů Kia ve stylu „tygřího nosu“. Maska chladiče obklopuje hlavní světlomety LED, čímž vytváří nový motiv osobitého osvětlení automobilů Kia 21. století. Lidský přístup k designu je vyjádřen také naznačenými volánky na spodních krajních otvorech pro přívod vzduchu vpředu a na bocích karoserie. Nevšední stylistické prvky dodávají napnutým plochám karoserie zřetelné napětí a čistotu. Tento dojem umocňuje výrazný prolis tvořící ramenní linii po celém obvodu vozu. Stejně dynamický a fascinující je panel skla, tvořící čelní okno a střechu. Cestující tak mají k dispozici velkorysé střešní okno. Každý aspekt vnějšího designu byl navíc cizelován s ohledem na aerodynamiku, s cílem minimalizovat turbulence vzduchu a aerodynamický odpor.

Kia koncept

Nastupte si do interiéru budoucnosti

Imagine by Kia používá platformu pro elektromobily, která umožnila vytvořit mimořádně prostorný a variabilní interiér. Pro zavazadla je vyhrazeno výrazně více prostoru ve dvou samostatných objemných zavazadlových prostorech vpředu a vzadu. A to je jen malá ochutnávka budoucnosti. Vnitřní design přináší bezpočet okouzlujících inovací – od 21 individuálních displejů s ultra vysokým rozlišením a synchronizovaně nastavitelnou polohou na horní části přístrojové desky přes ohromující design čtyř sedadel čalouněných kůží a hedvábím s motivem nárazové vlny nebo plovoucí středovou konzolu až po speciálně tvarovaný volant, který skvěle padne do rukou, a pedály, které se u stojícího vozu zasouvají.

Kia Proceed koncept

2017 - KIA PROCEED CONCEPT

Odvážná vize budoucnosti

Tento prodloužený sportovní hatchback ztělesňuje ducha i atletické vlohy modelové řady pro_cee’d a v nově navrženém designu snoubí přitažlivý vzhled s praktičností pětidveřového vozu.

Díváte se na naši odvážnou a podmanivou vizi možné reinkarnace energického ducha a atletického charakteru modelu pro_cee’d a jeho opětovného oživení pro novou generaci řidičů. Tato studie ztělesňuje sportovní ráz značky Kia a je třetí karosářskou verzí – prodlouženým sportovním hatchbackem –, která zachovává atletický charakter aktuálního modelu pro_cee’d a současně jej kombinuje s okouzlujícím vzhledem a pořádnou dávkou všestranné praktičnosti pro každodenní provoz. Proceed Concept, navržený v evropském designérském centru Kia ve Frankfurtu, naznačuje, jak by mohla vypadat příští generace modelu cee’d.

Kia Proceed concept

Nepřehlédnutelný design s intenzivním účinkem

Kromě některých nenapodobitelných stylistických prvků značky Kia, mezi něž patří ikonická maska chladiče s motivem „tygřího nosu“ a výrazně tvarovaná kapota připomínající z okolních ploch vystupující „ostrov“ a inspirovaná modelem Kia Stinger, disponuje tento prodloužený sportovní hatchback také řadou nových a jedinečných designérských prvků – a každý z nich dává jasně najevo, že Proceed Concept je opravdu moderní Kia. Prohlédněte si například dynamické rámy oken, které kopírují dramatickou linii střechy až k zádi s výklopným víkem. Zadní partie je charakterizována nad sebou umístěnými ventilačními otvory na okrajích a zvlněným povrchem pod pásem zadních svítilen inspirovaných roztaveným feromagnetickým kovem. Dalšími prkvy jsou „žraločí ploutve“, které zvýrazňují nepřítomnost střešních sloupků B, a boční prahy, které napínají zadní svaly a zvýrazňují boky. Proceed Concept poprvé prezentuje také „Luminline“ – osvětlenou siluetu oken vozu, která vítá řidiče přicházejícího k vozu, a při jízdě za tmy vytváří výrazný vizuální identifikační prvek.

Kia Proceed - concept

Interiér v duchu Haute Couture

Proceed Concept, inspirovaný světy zakázkového krejčovství a haute couture, poskytuje cestujícím opravdu jedinečné prostředí, které zušlechťuje použití inovativních a nekonvenčních materiálů, obvyklých spíše v módních domech než v automobilové oblasti. Kvanta černého elastanu byla nastříhána, upravena a ručně sešita, čímž vzniklo zvlněné a volánové čalounění, které vytváří luxusní kontrast s uhlazenou a zářící přístrojovou deskou. To vše je doplněno hliníkovými ovládacími prvky s vroubkovaným povrchem příjemným na dotek, čalouněním dveří a prostoru pro nohy ručně potištěným saténem a mnoha dalšími ušlechtilými detaily.

Kia Proceed - concept

Odvážné lávově červené lakování

Dalším magnetem, který přitahuje pozornost, je speciální lakování v lávově červeném odstínu. Povrchová úprava karoserie vznikla velmi složitým, týden trvajícím lakovacím procesem s mnoha ručně nanášenými vrstvami laku – černého, stříbrného s chromovým efektem a světle tónovaného červeného. Výsledkem je luxusně lesklý a třpytivý povrch. S měnícími se světelnými podmínkami dochází k neuvěřitelně pestrému střídání barev s hlubokými metalickými odlesky, které umocňují kontury a křivky studie Proceed. Ohnivě červená barva karoserie, inspirovaná nesmírnou energií sopečné erupce, tvoří také vizuální spojení s interiérem – objevuje se například na barevných ozdobných prvcích přístrojové desky, sloupku řízení a prostorů pro nohy.

Kia Proceed concept

Vůně automobilové vášně

Kia Proceed Concept se intenzivně snaží potěšit srdce řidiče odvážnou vizí budoucnosti, která čerpá inspiraci z bohaté historie. A protože sportovní vozy mají rozmazlovat všechny smysly, vybavili designéři značky Kia interiér speciálně vyvinutou „paměťovou bankou“, která vyvolává vzpomínky a obohacuje zážitky z jízdy. Tento prvek je zapuštěn do přístrojové desky a obsahuje tři flakóny naplněné sentimentálními vůněmi: teplým pižmovým aromatem staré kůže, vůní oleje z garáže obývané klasickým automobilem a pachem vysokooktanového paliva pro motoristický sport.

Kia Sportspace koncept

2014 - KONCEPT SPORTSPACE

Vzrušující záležitost

Koncept Sportspace byl navrhnutý pro rychlé a efektivní cestování na dlouhé vzdálenosti s maximálním pohodlím a minimálním stresem, v duchu těch nejlepších tradicí pro víkendové výlety.

Kia Sportspace koncept

Nový standard designu

Koncept SPORTSPACE má jako všechny modely značky Kia charakteristický tvar masky chladiče v tvaru tigřího nosu, starostlivě promyšlené venkovní proporce a jednoduché čisté plochy, které na cestách neuniknou pozornosti. Současně poskytuje i pohodlný interiér a praktický, rozměrný úložný prostor.

Kia Sportspace - koncept

Styl a funkcionalita bez kompromisů

Designerské studio Kia ve Frankfurtu pod vedením Gregoryho Guillauma, vedoucího návrháře pro Evropu, navrhlo jedinečné a atraktivní zpracování karosérie konceptu SPORTSPACE. Vozidlo má v prvé řadě zajistit stylovou a mimořádně příjemnou přepravu čtyřech cestujících a zároveň nabídnout prostornost a praktičnost při zachovaní výkonu, hospodárnosti a minimální hodnoty produkovaného CO2.

Kia Sportspace - koncept

Sportovní vzhled a komfort

„Rozhodli jsme se navrhnout automobil, který by představoval celkem nový druh osobního vozidla - automobil pro aktivního uživatele, který vyžaduje přiměřeně velký úložný prostor na víkendy, ale súčasne nechce robiť kompromisy medzi štýlovosťou a pohodlím“ vysvetlil Gregory Guillaume, vedúci návrhár pre Európu.

Kia GT4 Stinger - koncept

2014 - KONCEPT GT4 STINGER

Potěšení z jízdy

Koncept GT4 Stinger je nejagresivnějším konceptem značky Kia a pro skutečné nadšence rychlých strojů. GT4 Stinger je návratem do časů, kdy bylo řízení automobilu vzrušujícím zážitkem, jehož intenzitu nepotlačovaly žádné elektronické vynálezy a triky.

Kia GT4 Stinger -  koncept

Divoký výkon pod kapotou

Pod kapotou sa nachází osvědčený přeplňovaný čtyřválcový motor s přímým vstřikováním benzínu 2,0 T-GDI, který má impozantních 315 koňských sil. Mohutnou hnací sílu přenáší na vozovku šestistupňová převodovka s přímým řazením a krátkým odstupňováním. Zadní poháněné kola jsou obuté do sportovních pneumatik Pirelli P-Zero s rozměrem 275/35 R 20. Přední podběhy vyplňují kola s pneumatikami Pirelli P-Zero o rozměru 235/35 R 20, ktěré zaručují mimořádnou úroveň přilnavosti při průjezdech zatáčkami.

Kia GT4 Stinger- koncept

Ohromující výkonnost

Pod karosérií konceptu GT4 Stinger, lakovanou nepřehlédnutelným zářivě žlutým odstínem „Ignition Yellow“, se ukrývá speciální podvozek s nezávislým zavěšením všech kol na dvojici příčných ramen. GT4 Stinger se vyznačuje agresivními proporcemi s rozvorem 2619 mm a celkovou délkou 4310 mm. Hmotnost pouze 1305 kilogramů je téměř rovnoměrně rozložená mezi nápravy (52 % vpředu a 48 % vzadu). GT4 Stinger je vybavený též hřebenovým řazením se strmým převodem, které poskytuje přímou zpětnou vazbu a nekompromisní míru ovladatelnosti.

Kia GT4 Stinger - koncept

V jednoduchosti je krása

GT4 Stinger má jednoduchou a zároveň dynamickou siluetu. Nejnovější interpretace charakteristické masky chladiče Kia je umístěná nízko nad vozovkou, kvůli zabezpečení maximálního chlazení motoru a optimálního přívodu chlazeného vzduchu. Rámování masky chladiče je netradičně bílé s vícevrstvým saténovo černým ohraničením, co je motiv, který se opakuje na různych místech vozidla. S maskou chladiče sousedí po obou stranách vertikálně světlomety LED a do nárazníků jsou zakomponované i otvory pro přívod chlazeného vzduchu k předním brzdám. Přední spojler z uhlíkových kompozitů zvyšuje přítlak ve vysokých rychlostech a udržuje přední pneumatiky konceptu GT4 Stinger v optimálním kontaktu s vozovkou.

Kia GT4 Stinger - koncept

Pohled do vnitra

Interiér má účelný a praktický design. Po zatáhnutí hliníkových kliček dveří si pasažér uvědomí jejich neuvěřitelně nízkou hmotnost, ale velkoysá šířka dveří výrazně ulehčuje nasadnutí do koží potáhnutých sedadiel. Na podlaze není je žádný koberec, jen gumová podlahová rohožka pod hliníkovými pedály. Před řidičem se nachází volant s hrubým, dole splošteným věncem a červeně podsvícený přístrojový panel s velkým otáčkoměrem a ukazovatelem zařazeného převodového stupňe. V souladě se sportovním duchem konceptu nahradily vnitřní kličky dveří stylové poutka. GT4 Stinger nepotřebuje luxus audiosystému.

Kia Niro - koncept

2013 - KONCEPT NIRO

Nový městský hrdina

Koncept GT4 Stinger je nejagresivnějším konceptem značky Kia a pro skutečné nadšence rychlých strojů. GT4 Stinger je návratem do časů, kdy bylo řízení automobilu vzrušujícím zážitkem, jehož intenzitu nepotlačovaly žádné elektronické vynálezy a triky.

Nová Kia Niro je hravá i silná, mohutná i kompaktní zároveň. Tento nový koncept ztělesňuje dravý městský životní styl a v budoucnosti má šanci stát se členem třídy B, který do jízdy ve městě vnese styl a vytrvalost. Díky robustním křivkám karosérie, špičkovým odolným materiálům a 1,6-litrovému motoru T-GDi s hybridním elektrickým pohonem má Kia Niro všechny předpoklady na to, aby ulahodila sebejistému současnému řidičovi.

Kia Niro - koncept

Jezděte stylově kamkoliv

Automobilový design se musí dívat na potenciál budoucnosti, nejen na to, co je pravděpodobné. Kia věří, že řidiči očekávají od svých vozidel vzrušení a nová řešení. To jim přináší například nahoru otevírané dveře ve stylu motýlích křídel, které zasahují až do střešního panelu, přitom mají nízko posazené rovné kličky. Kromě nich přináší nová Kia Niro množství fascinujících designových detailů, jako například vroubkovaná venkovní zpětná zrcátka z plexiskla. Jsou připevněné přímo na bočních oknech a disponují vestavěnými kamerami, které monitorují prostor pod nimi. Charakteristická mřížka chladiče ve tvaru tigřího nosu, tažné háky vpředu i vzadu, otvory na přívod vzduchu v kapotě a jiné prvky zvýrazňují nepřehlédnutelné vyhotovení z eloxovaného hliníku.

Kia Niro - koncept

Předvídavá a pragmatická

Nová Kia Niro je připravená na cokoliv. Jako model 2+2 v sobě spojuje flexibilitu velké úložné plochy s interiérem pro nejnáročnejší. Jednoliatá přední sedadla, převzatá z konceptu Kia Provo, jsou potažená prošívanou textílií „Orbit Silver“ s designem ve stylu techno. Rozsáhlé použití kůže s odstínem „Volcano Black“ na přístrojové desce, spolu s řadicí pákou a dalšími prvky vyhotovenými buď z eloxovaného černého nebo světlelimetkového hliníku, dodává interiéru pocit kvality a luxusu.

Kia GT4 Stinger - koncept

Špičkové ovladače řidiče

Řidiče informují přímo před ním umístěné digitální přístroje, které lze formátovat a prepínat podle potřeby a požadovaných informací, jako například poloha vozidla, světové strany, informace zábavního systému, funkce rozhraní Bluetooth či mapy a satelitní navigace. Aktivní majitelé si mohou nahrávat živé záběry z videokamer umístěných na přední a zadní straně vozidla, ve venkovních zpětných zrcátkách a dalších místech.

Kia Niro - koncept

Slibná budoucnost

Nová Kia Niro nabízí verzi 1,6-litrového motoru Gamma s preplňováním, který zaručuje výkon 160 koní. Motor a sedmistupňová dvouspojková převodovka pohánějí přední kola, zatím co elektrický hybridní systém s funkcí rekuperačního brzdění poskytuje zadním kolům výkon až 45 koní. Tento systém oceníte na vozovce, která si vyžaduje zvýšenou přilnavost.

Kia Provo - koncept

2013 - KONCEPT KIA PROVO

Automobil stvořený pro radost - každým kouskem

Nový vzrušující automobil segmentu B pro nadšené řidiče – v sobě spojuje ultramoderní techniku se sebevědomým, dynamickým vzhledem. Všechny křivky a tvary, které odhalil na ženevském autosalóneu 2013, mají jediný společný účel – potěšit a nadchnout jeho majitele a vykouzlit úsměv na tváři řidiče.

Koncept provo dává jasně najevo, že je opravdovým automobilem na bežné cesty. Spojením špičkové techniky a sebevědomého, dynamického vzhledu vznikl vzrušující automobil segmentu B pro skutečné nadšence. Všechny křivky a tvary, které odhalil na ženevském autosalóneu 2013, mají jediný společný účel – potěšit a nadchnout jeho majitele a vykouzlit úsměv na tváři řidiče.

Kia Provo - koncept

Městská atrakce

Tento nízký, uhlazený hatchback ve stylu kupé je výsledkem spojení typických historických sportovních kupé se všemi výhodami nejmodernejších technológií a materiálů. Kia provo působí zvenku čistě, jednoduše, a přitom dynamicky. Uvnitř ohromí nejmodernejší technikou a luxusnými materiály, ze kterých se vám rozbuší srdce, či už jezdíte v rušných ulicích města, nebo na motokárové trati.

Kia Provo - koncept

Pravý sprintér

Od strmé přední hrany s aerodynamickým spojlerem, panely z uhlíkových vláken a malých předních LED světlometů, přes dlouhou kapotu, výrazné boky a zaoblené čelní sklo až po prudce zřezanou zadní část – žádný z těchto designových prvků není samoúčelný. Srdce inteligentního hybridního pohonu všech kol tvoří 1,6-litrový motor Turbo GDI s 204 koňmi a elektromotor, který v případě potřeby pohání zadní kola a při nízkých rychlostech dokonce umožňuje pohon vozidla výlučně na elektřinu. Impozantní balík technologií doplňuje sedmistupňová převodovka DCT – první od společnosti Kia.

Kia Provo - koncept

Požitek za volantem

Interiér modelu Kia provo charakterizuje spojení účelnosti a extravagantnosti. Díky použití moderních materiálů může konstrukce předních sedadel, potažených prošívanou kůží, tvořit jediný zvlněný panel, sahající od jednoho prahu dveří k druhému. Elegantní interiér s nožními opěrkami a pedály z leštěného hliníku, je orientovaný hlavně na požitek z řízení, zohledňuje však i nároky dnešních řidičů na moderní funkce. Digitální displej je individuálně programovatelný, takže řidič si může vybírat z různých zobrazení – a slouží i na ovládání informačně-zábavného systému. Na středové konzoli se nacházejí dvě funkční sekce – tlačítko na spouštění a vypínaní motoru s voličem 7-stupňové převodovky DCT a ovládače multimediálního rozhraní.

Kia GT - koncept

2011 - KIA GT

Překvapení je předzvěstí budoucnosti

Design je otázka instinktu. Zavede vás na ta nejčarovnější místa, jaké si umíte představit. S konceptem Kia GT bude cesta plná vzrušení z akcelerace a elánu, který vás bude naplňovat při pohodové jízdě krajinou. Nadešel čas na silný zážitek. Seznamte se s koncepčním vozidlem GT z dílny Kia.

Za každým automobilem je svět představ a inovací. Nabitý energií, plný pohybu a neustálých změn, ze kterých sa rodí duch vyrážející myšlenky. Přesně jako ten, který vás stále překvapuje. To všechno zosobňuje nejnovější koncept Kia. Je důkazem, že se rychle blížíme k úplně nové kapitole našeho příběhu. Velvyslanec úchvatných futuristických vizí. Kia GT.

Kia GT - koncept

Čistá inspirace

Design je otázka instinktu. Zavede vás na ty nejkouzelnější místa, jaké si umte představit. S konceptem Kia GT bude tato cesta plná zatáček, radostného vzrušení z akcelerace a elánu, který vás bude naplňovať při pohodové jízdě krajinou. Nadešel čas na silný zážitek. Seznamte se s koncepčním vozidlem GT, novým čtyřdveřovým sportovním sedanem z dílny Kia.

Kia GT - koncept

Čistá ambice

Kia GT, první koncepční vozidlo Kia se zadním náhonem, je maximálně přizpůsobené potřebám řidiče. Toto majestátné čtyřmístné vozidlo má všechny typické znaky sportovního sedanu: krátký přední převis, protáhnutý tvar kapoty, dlouhý rozvor kol a dozadu posunutou kabinu. Svalnaté proporce konceptu GT jsou v souladu se sofistikovaným, elegantním interiérem, čerpajícím inspiraci z minulosti i z budoucnosti; výsledkem je mistrovské dílo konstruktérů Kia. Čisté plochy, prvky z uhlíkových vláken a aerodynamicky tvarované postranní zpětné kamery jsou navrženy tak, aby měl koncept GT optimální aerodynamické vlastnosti. Šéfdesignér Peter Schreyer říká: „Jakkoliv se na něj podíváte, z tohoto konceptu přímo křičí energie, připravená katapultovat vozidlo vpřed.

Kia GT - koncept

Čistá dokonalost

Pokojný den u moře, vůně černé kávy, elegance luxusního koženého kufříku, přesný tikot hodinek... Tyto a podobné pocity evokuje koncept GT. V sofistikovaném interiéru se spojuje nenucený minimalizmus se vzrušujícím elánem. Jako například starostlivě navržená palubní deska, která obsahuje panel ukazovatelů s transparentním displejem LED. Řidič má díky tomu přístup k velkému množství funkcí prostřednictvím menšího počtu zobrazovacích a ovládacích prvkvů. I zdánlivě vznášející se sedadla jsou výsledkem mistrovské zručnosti a novátorského myšlení konstruktérů.

Kia POP - koncept

2010 - KIA POP

Koncept elektrického Kia Pop zapálil jiskru zájmu v Paříži

Po představení nekonvenčního designového elektromobilu POP na pařížském autosalónu 2010 značka Kia opět vyvolala vlnu vzrušení. Toto méně než tři metry dlouhé 3-místné vozidlo s úchvatným designem a nulovými emisemi přineslo do segmentu městských automobilů úplně nový styl.

Koncept provo dává jasně najevo, že je opravdovým automobilem na bežné cesty. Spojením špičkové techniky a sebevědomého, dynamického vzhledu vznikl vzrušující automobil segmentu B pro skutečné nadšence. Všechny křivky a tvary, které odhalil na ženevském autosalóneu 2013, mají jediný společný účel – potěšit a nadchnout jeho majitele a vykouzlit úsměv na tváři řidiče.

Kia POP - koncept

Potěší a nadchne

Kia pokračuje ve své tradici odhalování konceptů designerských vozidel bourajících konvence na mezinárodních autosalónech. Během autosalónu v Paríži 2010 Kia odhalila úplně nový koncept elektrického vozidla. Třímetrový, tří-místný koncept nazvaný ‘POP’ se může pochlubit nulovými emisemi a inovativním módním designem jako stvořeným do segmentu městských vozidel.

Na konceptě POP je jednoznačně něco jedinečné a nekonvenční. Působivý design bočních oken, high-tech charakter masky chladiče a zadních světel s pravidelným bodkovaným vzorem, prosklení po celé délce střechy a puristický, čistý vzhled kol – to vše dokazuje, že tvůrci vozidla sa neinspirovali v bežném automobilovém světě. ""Mnohé z věcí, které ovlivnily design tohoto vozidla, nemají nic společné s automobily,“ vysvětluje Gregory Guillaume, hlavní designér Kia Europe. ""Inspirovali jsme se lehkými, aerodynamickými věcmi, jako jsou větroně nebo ultrarychlé cestovní bicykly. Uvědomili jsme si, že svět automobilů nám neposkytuje takovou inspiraci, jakou jsme potřebovali na dosáhnutí našeho cíle.“

Sedadla jsou záměrně navržená netypicky pro automobil. Mají velmi čistý, jednoduchý design a téměř připomínající bytový nábytek. Přední sedadlo je anatomicky tvarované, má zajímavě ladné linie, a i když jde o elektromobil bez klasického spalovacího motoru, příčka mezi motorovým prostorem a interiérem mohla být posunutá výrazně dopředu.

Díky jeho pozoruhodnému celkovému vzhledu a fascinujícím individuálním prvkům lze lehko zapomenout, že POP je v skutečnosti plnohodnotný elektromobil s nulovými emisemi. Jeho elektromotor s výkonom 50 kW a kroutícím momentem 190 Nm dokáže vozidlo na jedno nabití pohánět až 160 km. Energii čerpá z vysoko efektivních a kompaktních lítiovo-polymerových gelových akumulátorů, které se plně nabijí již za šest hodin.

Kia koncept 2010 - Kia Ray

2010 - KIA RAY

Kia Ray v sobě spojuje futuristický design s nejmodernější technologií pohonu. Toto dynamické koncepční vozidlo má hybridní pohon s externím dobíjením (tzv. plug-in hybrid). V čistě elektrickém režimu má vozidlo dojezd 80 kilometrů.

Kia koncept 2009 - Kia Kind 5

2009 - KIA KND-5

Tento luxusní sportovní sedan se vzhledem vyzařujícím sílu a harmonii vnucuje představu o designu nového nejvyššího modelu značky Kia.

Kia koncept 2007 - Kia Kee

2007 - KIA KEE

„Nová Kia Kee jasně signalizuje, že značka Kia chce v budoucnosti oslovit a stále překvapovat celkem novou zákaznickou základnu.“ (Peter Schreyer, šéfdesignér, Kia.)

Kia koncept - Kia Kind 4

2007 - KIA KND-4

Toto kompaktní SUV nabízí jízdní komfort sedanu v kombinaci s terénními schopnostmi vozidel SUV. Jedná se jen o koncepční 3-dveřové vozidlo dlouhé 4,47 metru, KND-4 v zelené barvě naznačuje, jak by mohly vypadat vozidla Kia tohoto segmentu v budoucnosti.

Kia koncept - Kia Ex - Ceed

2007 - KIA EX_CEE'D

„Jsem si jistý, že plátěná sklápěcí střecha zažije renesanci. Romantická představa jízdy s nebem nad hlavou má už dlouhou tradici, a pro mě je plátěná střecha jednoznačně klíčem k plnohodnotného zážitku z jízdy v kabrioletu.“ (Peter Schreyer, šéfdesignér, Kia.)

Kia koncept - Kia Kue

2007 - KIA KUE

„Dobrý design by nikdy neměl působit nepřirozeně“, hovoří Tom Kearns, šéfdesignér společnosti Kia America. „V budoucnosti bude design vozidel Kia charakterizovat filozofie „méně je více“ a silné, odvážné odhodlání zachovat věrnost vlastnní jedinečné identitě značky Kia.”