KIA - Jochen Paesen
Kia jmenovala Jochena Paesena viceprezidentem pro interiérový design

Společnost Kia Motors Corporation jmenovala Jochena Paesena viceprezidentem Skupiny pro design interiérů. Pan Jochen Paesen se ujímá funkce již v březnu a bude působit v návrhářském centru Kia v korejském Namyangu; jeho přímým nadřízeným bude Karim Habib, Senior viceprezident a šéf návrhářského centra Kia.

Jochen Paesen bude dohlížet na další vývoj budoucích interiérů vozů značky KIA. Ve své nové funkci by měl posílit dosavadní vývoj v designu interiérů řady budoucích elektromobilů a elektrifikovaných vozidel KIA. Uvedené jmenování do funkce zapadá do širšího úsilí značky Kia využít příležitostí v oblasti designu, které se otevírají díky elektrifikaci.

Jochen Paesen se může pochlubit bezmála dvěma desítkami let zkušeností v roli vedoucího klíčových projektů interiérového designu u mainstreamových značek, prémiových vozů i start-upů. V poslední z dosavadních rolí pracoval jako ředitel pro interiérový design ve formě NIO, kde vedl globální tým návrhářů v německém Mnichově a stál za vytvořením identity interiérů značky před jejím vstupem na trh. Větší část své předchozí kariéry strávil u BMW Group a stál za návrhem koncepčního vozidla BMW Vision Efficient Dynamics z roku 2009 nebo sportovního vozu BMW i8 Roadster. V počáteční fázi své kariéry rovněž pracoval na řadě návrhářských projektů po boku pana Habiba.

„Je to velká čest být členem globálního týmu návrhářů Kia v dobách ohromné proměny automobilového průmyslu,“ uvedl Paesen. „Těším se, že přispěji k naplnění ctižádostivého plánu budoucnosti značky Kia, kterým jsou zajímavé a inovativní výrobky, schopné posílit postavení značky na trhu. Kia disponuje velmi talentovaným týmem návrhářů a vývojářů, a tak se již nemohu dočkat, až spojíme síly k dalšímu posílení značky a porazíme cestu novým směrem, plnou inovací a špičkových návrhů.“

„Jochen není jen talentovaným návrhářem s mnoha úspěchy, ale též velmi detailně rozumí synergiím mezi značkou a designem,“ uvedl Habib. „Ve stejnou dobu, kdy Kia oznámila svoji strategii** ‚Plán S‘ v kontextu změn prostředí celého automobilového průmyslu, posílí Jochen náš návrhářský tým a pomůže nám vytvořit skvělé příležitosti. Těším se, až jej uvítáme v našem mladém a kreativním týmu návrhářů v Koreji.“

Návrhářské centrum Kia v korejském Namyangu je srdcem celosvětové návrhářské sítě Kia. Hlavní designové centrum, dohlížející na všechny aspekty designu značky, od základního zadání přes tvorbu modelů až po stylistické ztvárnění nebo vývoj barev a materiálů, úzce spolupracuje s regionálními návrhářskými centry v Číně, Evropě a USA.

Jochen Paesen – hlavní body kariéry:

  • 2016~2019: (Senior) / Ředitel pro interiérový design, NIO
  • 2014~2015: Vedoucí designu interiéru BMW i
  • 2012~2014: Vedoucí projektu designu interiérů, BMW Group
  • 2010~2012: Kreativní ředitel pro design interiérů, BMW Group
  • 2006~2010: Návrhář interiérů, BMW Group
  • 2002~2006: Návrhář interiérů, Volkswagen AG

** ‚Plán S‘: Středně- a dlouhodobá firemní strategie Kia zaměřená na postupné budování vedoucí pozice v automobilovém průmyslu příštích let, zahrnující služby mobility a elektrifikaci vozidel, konektivitu a autonomii.