Kia ´Pro dobrou věc´
Kia ´Pro dobrou věc´

Kia hlavním partnerem multigeneračního festivalu ´Pro dobrou věc´

  • Kia ve spolupráci s organizací Seniorem s radostí pořádá kulturně-sportovní festival Pro dobrou věc
  • Celodenní program završí autokino s projekcí snímku Prvok, Šampón, Tečka a Karel
  • Multigenerační festival poukazuje na radost z pohybu a důležitost propojování generací

Dlouhodobá spolupráce v propojování generací značky Kia a neziskové organizace Seniorem s radostí oslaví jeden ze svých vrcholů partnerství v rámci festivalu ´Pro dobrou věc´ v neděli 29. srpna v Ledárnách Braník v Praze. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturně-sportovní program zaměřený na rodiny s dětmi, ale i pro aktivní seniory.

Už 29. srpna 2021 bude v prostorách Ledáren Braník v Praze probíhat kulturně-sportovní festival určený návštěvníkům všech věkových kategorií. „Po třinácti festivalech Jóga pro dobrou věc, covidovém ročníku a začátku autokin ‚Vezmi babi do kina‘ ve spolupráci se značkou Kia jsme se rozhodli tyto dvě akce spojit do jedné. Díky tomu vzniká festival Pro dobrou věc. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro rodiny s dětmi, ale i pro dámy a pány starších ročníků. Naším cílem je propojit generace a všem nabídnout program jim šitý na míru,“ vysvětluje Jana Najbrtová z organizace Seniorem s radostí.

Festival nabídne setkání s předními lektory jógy z České republiky i zahraničí. O běhu a jeho vlivu na zdraví promluví Miloš a Dana Škorpilovi. Organizátoři naplánovali třeba i baby jógu, cvičení pro celé rodiny, ale také kreativní kreslení či posezení u kávy s italštinou a angličtinou. Svou pohádkovou čítárnu otevře i kouzelný čtecí dědeček Pavel Vrána a jedním z vrcholů dne bude přehlídka České Miss a seniorních modelek.

Celý večer pak zakončí autokino s možností pronájmu piknikových dek a občerstvením, které bude promítat letošní novinku, komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Tradice převzatá z loňské akce Vezmi babi do kina, VIP zážitek pro vybrané seniory, své místo nachází i na festivalu Pro dobrou věc. Pro tři vybrané seniory bude přichystaný speciální zážitek – osobní vzkaz od blízkých promítaný na plátno před zahájením projekce a celovečerní VIP servis. „Den věnovaný kultuře a sportu určený všem bez ohledu na věk nabízí příležitost propojit generace a zároveň se navzájem inspirovat. Naším cílem je poukázat na aktivity spolku Seniorem s radostí a podpořit je v pořádání dalších podobných volnočasových aktivit pro lidi v seniorském věku,“ dodává Kateřina Vaňková, tisková mluvčí Kia Czech a dodává, že „na podzim společně připravujeme akci s bezpečnostní tématikou určenou pro řidiče v seniorském věku, kteří patří hned po mladistvých řidičích k nejrizikovější skupině na tuzemských komunikacích.“

Po celé České a Slovenské republice zároveň ve stejný den poběží lekce Pro dobrou věc v jógových a fitness studiích na podporu digitalizace světa starších dospělých. Veškeré vybrané finance pomohou financovat online portál pro seniory, který jim zajišťuje komunikaci, aktivizaci i pomoc. První verzi progresivní webové aplikace, která vznikla za podpory Magistrátu Hl. m. Prahy organizátoři přímo na místě představí.

Vstupenky na festival lze zakoupit na webu https://goout.net/cs/den-pro-dobrou-vec/szaobtr/.