Kia EV služby

KIA EV SLUŽBY
KIA EV SLUŽBY

Kia EV služby

Síla pohánět Vaše elektrické vozidlo

Váš elektromobil jsme navrhli tak, aby byl čistý, ekologický a hospodárný – a navíc zábavný za volantem. Úkolem Kia EV Services je zajistit, aby tomu tak i zůstalo.

Nové technologie pohonu Vašeho elektromobilu Kia si žádají ty správné dovednosti a vybavení pro jeho údržbu. Kia to má plně pod kontrolou. Naši servisní technici jsou vyškolenými odborníky na elektromobily. Naše servisní pracoviště jsou vybavena nejnovějšími speciálními nástroji včetně jejich pravidelných technických a bezpečnostních aktualizací.

Odborný servis pro elektromobily

Balancér akumulátorových modulů Kia T200

Vyškoleni postarat se o váš elektromobil

Všichni technici Kia pravidelně absolvují školení pro konkrétní vozidla, a jsou tak detailně obeznámeni s technologiemi elektromobilů Kia. Disponují všemi dovednostmi a schopnostmi potřebnými k servisování a údržbě těchto vozidel. Na každém servisním pracovišti Kia je vždy nejméně jeden technik s nejvyšší úrovní osvědčení pro práci na vysokonapěťových systémech vozidel.

Specializované nástroje pro speciální údržbu

Jedinečné technologie elektrických vozů si žádají specializované nástroje pro jejich servis a údržbu:

  • Balancér akumulátorových modulů Kia T200 pomáhá prodlužovat životnost všech článků vysokonapěťového akumulátoru.
  • Diagnostický systém Kia automaticky kontroluje systémy vozidla.

Údržba na míru

Klíčem k optimálnímu a bezpečnému fungování Vašeho elektromobilu Kia je pravidelná údržba v souladu s doporučeným harmonogramem výrobce. Dbejte na kompletní a správnou údržbu svého vozu a rezervujte si u nás termín.

Prodloužení životnosti akumulátoru s chladicí kapalinou

Životnost vysokonapěťového akumulátoru vašeho vozu Kia velkou měrou závisí na kvalitě jeho údržby. Správná údržba pomáhá k prodloužení jeho životnosti a optimalizaci výkonu. Klíčovou součástí péče o akumulátor je výměna chladicí kapaliny s nízkou elektrickou vodivostí: chladivo je nutné měnit každé tři roky nebo po ujetí 60 tisíc kilometrů – podle toho, co nastane dříve. Chladivo má speciální složení, aby odvádělo teplo z akumulátoru kvůli jeho lepšímu fungování a delší životnosti.

Výměna v souladu s plánem údržby napomáhá prodloužit životnost vysokonapěťového akumulátoru vašeho vozu Kia.

Servisni oceneni best service

Bezpečná údržba pneumatik

Pneumatiky hrají klíčovou roli v bezpečnosti jízdy každého vozidla, neboť jsou jedinou součástí vozu, která je v kontaktu s povrchem vozovky. Od vlastností a stavu pneumatik se odvíjí parametry přilnavosti, řízení, zatáčení, brzdění i akcelerace. Vzhledem k tomu, že životnost pneumatik může být ovlivněna hmotností akumulátoru, je obzvláště důležité pneumatiky pravidelně kontrolovat a řádně udržovat. Níže zjistíte, jak na to. 

 

kia ev sluzby udrzba pneumatik

Dobíjecí výkon ve Vašich rukou

Dobíjení akumulátoru Vašeho elektromobilu Kia není nic složitého. Potřebujete pouze dobíječku a kabel pro připojení. Používáte-li mobilní telefon nebo elektrický zubní kartáček, dobíjení pro Vás nebude ničím novým.

kia ev sluzby jak nabijet

Jak dobíjet

Zkušeností s dobíjením máte určitě spoustu – stejně jako mobilní telefon, digitální fotoaparát nebo powerbanku, podobně dobíjíte i Vaše elektrické vozidlo.

Každé vozidlo je vybaveno palubní nabíječkou, tzv. On-board charger (OBC), která určuje a řídí maximální výkon a tedy i rychlost dobíjení. Je dobré znát parametry Vaší palubní nabíječky a k tomu vybírat I vhodný dobíjecí kabel – buď jednofázový, nebo třífázový. Rychlost dobíjení je závislá nejen na výkonu OBC a druhu dobíjecího kabelu, ale i na domácí či firemní instalaci. Naši prodejci Kia Vám vždy poradí a doporučí nejvhodnější způsob dobíjení pro Vaše vozidlo.

kia ev sluzby charge

Dobíjení doma

Většina majitelů elektromobilu Kia nejčastěji dobíjí vozidlo doma, podobně jako většinu jiných elektrospotřebičů. Pomocí praktického wallboxu lze akumulátor dobít přes noc, abyste ráno mohli opět vyrazit s plně nabitým vozidlem.

Veřejné dobíjecí stanice

Prostřednictvím osobní karty KiaCharge máte k dispozici největší a nejrychleji se rozšiřující síť veřejných dobíjecích stanic v celé Evropě. Pomocí karty a aplikace KiaCharge snadno vyhledáte požadovanou dobíjecí stanici, naplánujete si trasu, sledujete používání a evidujete výdaje za dobíjení na veřejných stanicích s měsíčním vyúčtováním.

Dobíjecí kabel

Dobíjecí kabel typu Mode 3 zajišťuje nejrychlejší možné dobíjení střídavým proudem na veřejných stanicích nebo v domácnosti. Na chytrých dobíjecích místech též umožňuje sledovat stav dobíjení akumulátoru. Na dobíjecím místě se kabel automaticky zamkne v zásuvce vozidla.

kia ev sluzby dobijeci kabel

Vylepšete si svůj elektromobil

Přímo od Kia pro vozy Kia. Originální díly a příslušenství Kia jsou tou nejlepší volbou pro Váš elektromobil Kia. Napomáhají k tomu, aby Vaše Kia vypadala co nejlépe a vždy optimálně fungovala tak, aby každá Vaše cesta byla tou vůbec nejlepší.

Jak čistý vzduch chcete dýchat?

Originální kabinový filtr Kia pomáhá eliminovat nepříjemné pachy, plyny a alergeny. K zachování optimálních vlastností se doporučuje výměna každé dva roky nebo po ujetí 30 tisíc kilometrů. Na výběr máte standardní částicový filtr, filtr s obsahem aktivního uhlí (ideální pro osoby trpící alergiemi na prach nebo astmatem) a bionický filtr (zabraňuje množení bakterií a plísní).

kia ev sluzby filtry

Originální příslušenství Kia

kia ev sluzby kola

Sada 17" litého kola

Sportovní a široké lité kolo s pěticí paprsků (7,0 J x 17), určené pro pneumatiky 215/55 R17. Sada zahrnuje krytku a pět upevňovacích matic.

kia ev textilni koberce

Textilní koberce, velur

Udržujte svou kabinu déle neposkvrněnou. Jsou ušity na míru tak, aby perfektně seděly do prostoru pro nohy, mají logo vozidla v přední řadě a jsou drženy na místě pomocí upevňovacích bodů a protiskluzové podložky.

kia ev sluzby gumove koberce

Pryžové koberce do každého počasí v šedém dekoru

Nedělejte si starosti s mokrem, blátem nebo pískem. Tyto odolné pryžové koberce vyrobené na zakázku nesou logo vozidla v šedé barvě a upevňovací body, které je pevně drží na místě. Vyznačují se výrazným designem, který dokonale ladí s vložkou kufru, která sleduje stejné téma.

kia ev sluzby zavazadlovy prostor

Vana zavazadlového prostoru

Tato odolná, protiskluzová a voděodolná vana se zvýšenými okraji chrání oblast kufru před mokrými, blátivými nebo špinavými věcmi. Vyznačuje se stejným designovým motivem jako pryžové koberce do každého počasí, které doplní interiér vašeho vozu Kia.

kia ev sluzby stresni pricky

Hliníkové střešní příčníky

Tyto lehké a snadno se instalují, tyto pevné a dokonale padnoucí hliníkové střešní tyče pomáhají přepravovat vše, co byste mohli potřebovat.

kia ev sluzby transparentni folie

Transparentní průhledná folie na zadní nárazník

Užijte si klid při častém nakládání a vykládání – spolehlivá ochrana před možným poškrábáním a oděrkami. Dostupné také v černé barvě.

Vaše otázky a odpovědi

Vzhledem k nižšímu počtu pohyblivých dílů má elektromobil obecně nižší nároky na údržbu. To znamená nižší náklady spojené s vlastnictvím v porovnání s benzínovými a naftovými vozy.

To bude záležet na stáří vozidla a počtu ujetých kilometrů.

Dobrá péče o akumulátor je naprosto klíčová. Servisy Kia pro tyto účely disponují speciálním vybavením včetně balancéru akumulátorových modulů. K prodloužení životnosti akumulátoru je dále nutné pravidelně vyměňovat chladivo s nízkou elektrickou vodivostí (každé tři roky nebo po ujetí 60 tisíc km).

Pohodlným způsobem dobíjení elektromobilu Kia je wallbox v rámci domovní elektroinstalace.

Nejpravděpodobnější příčinou je nutnost dobít akumulátor vozidla. Doporučujeme vozidlo ihned dobít. Pokud kontrolka nezhasne ani po dobití akumulátoru, obraťte se na autorizovaný servis vozů Kia.

Můžete kontaktovat asistenční službu prostřednictvím call centra Kia nebo nejbližšího prodejce. Pokud jste si zaregistrovali asistenční službu Kia, budete na tuto situaci připraveni a pomoc vám poskytneme co nejdříve.


Obraťte se na nás ohledně dotazů a záležitostí týkajících se služeb zákazníkům.

Kontaktní formulář

Chci být zpětně kontaktován

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

 

Vámi zvolený termín je pouze orientační a bude Vám potvrzen servisním technikem.

Zde nás najdete