Kia
Kia e-Soul a Telluride vítězí v soutěži Světové auto roku 2020
  • Crossover e-Soul označen za Světové městské aut roku
  • Značka Kia ovládla klání Světového auta roku 2020, v němž model Telluride získal titul Světové auto roku a elektromobil e-Soul vítězství v kategorii Světové městské auto roku.

Panel porotců u modelu Telluride vyzdvihl především markantní design a pozoruhodnou praktičnost. Titul Světové auto roku je další poctou pro toto SUV, které od uvedení v roce 2019 posbíralo již přes 70 ocenění. Telluride, jež byl mj. korunováno titulem Severoamerický užitkový vůz roku nebo SUV roku magazínu MotorTrend.

Čistě elektrický crossover e-Soul porotci označili za ideální vůz do města, neboť spojuje bezemisní jízdu a pozoruhodný dojezd s nulovými emisemi s kompaktní karoserií, smělým designem a vysokou mírou praktičnosti.

O vítězích soutěže Světové auto roku rozhoduje nezávislá mezinárodní porota sestávající z 86 vysoce zkušených a uznávaných motoristických novinářů ze 24 zemí světa.

Kia Telluride, nabízená v Severní Americe a na řadě světových trhů Kia, spojuje nepřehlédnutelný design exteriéru s prostornou, praktickou a vysoce kvalitní kabinou až pro osm cestujících. Model Telluride, přinášející celou řadu vyspělých technologií, pohon všech kol a systémy na podporu řízení, je ideálním vozem pro rodiny a jejich volnočasové aktivity.

Kompaktní elektromobil Kia e-Soul disponuje výkonným pohonem s bateriovým napájením a možností volby mezi kapacitou 64 nebo 39,2 kWh. Model e-Soul, schopný absolvovat až 452 km na jedno nabití (provedení 64 kWh; podle kombinovaného cyklu WLTP), nabízí řidičům delší čistě elektrický dojezd než mnoho dražších elektromobilů, čímž se stává ideálním společníkem do měst. Dojezd na jedno nabití může řidič prodloužit díky řadě moderních technologií, jako je např. rekuperační brzdění.