ŠKODA Vallašská Rallye
Jan Kopecký, tovární pilot Škoda, vyhrál Valašskou rallye a současně svoji 45. soutěž mistrovství republiky

Jan Kopecký a spolujezdec Pavel Dresler vyhráli všech 14 rychlostních zkoušek úvodního podniku.

Jan Kopecký (CZ) se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ) byli v úvodním podniku letošního mistrovství České republiky (MČR), Kowax Valašská Rally ValMez, neporazitelní. Za volantem vozu Škoda Fabia R5 si nejen zajistili první vítězství v sezóně 2019, ale současně zůstali neporaženi v MČR již 23 soutěží. Vyhráli každou soutěž od Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015, kdy se na trať vydali s tehdy čerstvě homologovaným vozem Škoda Fabia R5. Jan Kopecký navíc zaznamenal již páté vítězství na Kowax Valašská Rally ValMez a současně 45. triumf v rámci mistrovství České republiky.

Úřadující mistři republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler vyrazili do úvodního kola mistrovství České republiky, Kowax Valašská Rally ValMez, ve velkém stylu. Jako obvykle řídili vůz Škoda Fabia R5 a potom, co zajeli na první rychlostní zkoušce nejrychlejší čas, se jim to podařilo i na všech zbývajících 13 měřených úsecích. „Tuto soutěž jsem si opravdu užíval. A to hlavně proto, že jsem měl vynikající vůz. Vše navíc korunovala mimořádná atmosféra, kterou umějí připravit nadšení čeští fanoušci,“ řekl Jan Kopecký na stupních vítězů. „Jan a Pavel opět potvrdili nejen to, že jsou extrémně rychlí, ale také to, že dokáží jezdit s precizností švýcarských hodinek,“ komentoval výsledek šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Za vedoucí posádkou továrního týmu Škoda probíhala napínavá bitva o druhé místo mezi Václavem Pechem juniorem s Fordem a soukromníkem s vozem Škoda Martinem Kočím. Na předposlední rychlostní zkoušce ale Kočí ztratil téměř jednu minutu a další ztráta přibližně minutu a půl jej odsunula na konečné čtvrté místo v celkovém pořadí. Na třetím místě nakonec dojel Filip Mareš, jedoucí taktéž s vozem Škoda.

Celkové výsledky Kowax Valašská Rally ValMez (MČR)

Kopecký/Dresler (CZ/CZ), Škoda Fabia R5, 1:31.29,6 h Pech/Uhel (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +1.05,1 min Mareš/Hloušek (CZ/CZ), Škoda Fabia R5, +1.42,6 min Kočí/Mozner (SK/SK), Škoda Fabia R5, +2.14,5 min Dohnal/Ernst (CZ/CZ), Ford Focus RS WRC 06, +2.20,6 min