Italská rallye na Sardinii
Italská rallye na Sardinii: dvojité vítězství ve WRC 2 Pro

Na Italské rallye na Sardinii, osmém kole letošní sezóny mistrovství světa, nová Škoda Fabia R5 evo opět prokázala svoji rychlost a spolehlivost..

Na stupních vítězů v krásném přístavu Alghero byl čas k oslavám: Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) a jejich týmoví kolegové Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) dosáhli s vozy Škoda Fabia R5 evo v kategorii WRC 2 Pro na Italské rallye na Sardinii, osmém kole mistrovství světa FIA World Rally Championship, dvojitého vítězství. Na posledních čtyřech nedělních rychlostních zkouškách oba tovární piloti podali takticky bezchybný výkon a pro Škoda Motorsport tím zajistili druhé dvojité vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošní sezóně. Po vítězstvích v Chile a Portugalsku zaznamenal Kalle Rovanperä na Sardinii hattrick.

Během posledního dne Italské rallye na Sardinii se rozhodovalo ve dvou průjezdech dvou rychlostních zkoušek na pobřeží severně od hostitelského města Alghero. I přesto, že krajina pobřeží Sardinie svými scenériemi doslova bere dech, obě tovární posádky Škoda neměly čas na její sledování. I když vedli v kategorii WRC 2 Pro a před skupinou 37 nasazených vozů R5 s komfortním náskokem, jejich úkolem bylo nalezení správné rychlosti tak, aby byli dostatečně rychlí a současně neztratili koncentraci. Kallemu Rovanperovi a Jonnemu Halttunenovi, stejně jako Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, se to podařilo.

„Toto byla jedna z nejnáročnějších soutěží, které jsem se zúčastnil. Byla zde spousta důležitých věcí, které jsem se naučil o řízení, rozpisu a také o voze. Děkuji celému týmu, odvedl vynikající práci,“ řekl Rovanperä po dojetí do cíle poslední rychlostní zkoušky. Kopecký k tomu dodal: „Opravdu skvělý výsledek. Gratuluji celému týmu, protože opět připravil skutečně vynikající vůz.“

Šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek: „Jsem hrdý a současně nadšený z vynikající týmové práce našich posádek, která nás tímto skvělým výsledkem posunula do vedení v celém šampionátu. Mám radost, že naše Škoda Fabia R5 evo opět šlapala jako švýcarské hodinky. Chtěl bych osobně poděkovat každému z automobilky Škoda a týmu Škoda Motorsport, kdo umožnil tohoto úspěchu dosáhnout.“

V kategorii WRC 2 s privátně nasazenými vozy musel francouzský jezdec Škoda Pierre-Louis Loubet se spolujezdcem Vincentem Landaisem přenechat vedení v této třídě po sobotním defektu soupeřům. V neděli se jim ale podařilo probojovat zpět do čela a zopakovat svůj úspěch na předchozí Portugalské rallye. Za nimi dojela polská posádka Kajetan Kajetanovicz/Maciej Szepaniak, pro něž to byla první rallye s vozem Škoda Fabia R5. Na konci soutěže patřila čtyři první místa mezi 37 nasazenými vozy R5 posádkám jedoucím s vozem Škoda.

Celkové výsledky Italské rallye na Sardinii (WRC 2 Pro):

• 1. Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN), Škoda Fabia R5 evo, 3.40:51,8 h ?
  • 2. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), Škoda Fabia R5 evo, +24,6 s
  • 3. Østberg/Eriksen (N/N), Citroën C3 R5, +8:58,6 min
  • 4. Greensmith/Edmondson (GB/GB), Ford Fiesta R5, +1.17:11,0 h

Průběžné pořadí mistrovství světa kategorie WRC 2 Pro/Jezdci (po osmém ze 14 kol):

• 1. Kalle Rovanperä (FIN), Škoda, 111 bodů
  • 2. Mads Østberg (N), Citroën, 98 bodů
  • 3. Gus Greensmith (GB), Ford, 85 bodů
  • 4. Lukasz Pieniazek (PL), Ford, 74 bodů
  • 5. Jan Kopecký (CZ), Škoda, 36 bodů

Průběžné pořadí mistrovství světa kategorie WRC 2 Pro/Výrobci (po osmém ze 14 kol):

• 1. Škoda a Ford, každý 159 bodů
  • 3. Citroën, 98 bodů

Číslo dne: 2 Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) a Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) vybojovali pro Škoda Motorsport druhé dvojité vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošní sezóně mistrovství světa.