ŠKODA  - Institut „42 Prague“
ŠKODA - Institut „42 Prague“

Institut „42 Prague“ zahajuje druhé kolo přijímacího řízení

Zájemce čeká čtyřtýdenní intenzivní kurz programování nazvaný „Piscine“.

Ve vzdělávacím institutu „42 Prague“, jehož spoluzakladatelem je automobilka Škoda AUTO, byla zahájena druhá část přijímacího řízení. Inovativní pojetí studia programování je spojeno s výběrem nejtalentovanějších studentů – proces začíná logickými hrami a pokračuje čtyřtýdenním vzdělávacím kurzem v oblasti programování. Během tohoto specializovaného tréninku uchazeči spolupracují na projektech, řeší různé úkoly a mají možnost seznámit se s didaktickým konceptem tohoto vzdělávacího institutu. V budoucnu zde absolvuje studium až 150 vysoce kvalifikovaných programátorů ročně.


Maren Gräf - členka představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast Lidé a kultura

„Velmi nás těší mimořádný zájem o „42 Prague“ a máme radost i ze zapojení mnoha zahraničních a vysoce motivovaných uchazečů. Výuka zaměřená na praktické využití či moderní didaktický přístup se zaměřením na peer learning a spolupráci je stejně jako technické zázemí na špičkové úrovni. Absolventi díky tomu mají ty nejlepší předpoklady pro úspěšný start kariéry v oboru IT. Ve společnosti Škoda AUTO nabízíme nováčkům i odborníkům v IT zajímavé perspektivy a těšíme se, že budeme spolu s IT talenty utvářet naši transformaci. Všem zájemcům přeji hodně zábavy a úspěchů na nadcházejících “Piscines“.“


Christian Schenk - člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast Financí a IT

„Vzdělávací institut „42 Prague“ je pro společnost Škoda AUTO ideálním partnerem: Využívá inovativní metody a vedle studia zaměřeného na konkrétní cíle také absolventy učí hledat nová řešení mimo zavedené postupy. Přesně s tímto způsobem myšlení, odvahou a kreativitou můžeme ve společnosti Škoda AUTO učinit výrazné pokroky v oblasti digitalizace a úspěšně nasměrujeme naši firmu do budoucnosti. Vzdělávací institut „42 Prague“ budeme podporovat i v dalších letech a již nyní se těšíme, že u nás brzy přivítáme první absolventy.“


Čtyřtýdenní intenzivní vzdělávací kurz jako součást přijímacího řízení.

První část přijímacího řízení utvořily rozřazovací logické hry, díky kterým se zjistily předpoklady uchazečů pro studium. Druhou částí zkoušek je takzvaná „Piscine“: Čtyřtýdenní intenzivní vzdělávací kurz, během něhož se zájemci seznámí nejen se základy programování, ale také s didaktickou koncepcí institutu. Kurzy se konají od 10. října do 4. listopadu a od 14. listopadu do 9. prosince. Studium v neziskovém vzdělávacím institutu „42 Prague“ je pro všechny účastníky zcela zdarma.

Téměř polovina účastníků nemá zkušenosti s programováním.

Do říjnového intenzivního kurzu „Piscine“ postoupilo 150 zájemců. Většina z nich je ve věku 18 až 24 let a téměř polovina nemá žádné předchozí zkušenosti s programováním. Zájem o studium je velký, od začátku května se přihlásilo více než 1600 zájemců z 25 zemí. První kurz je plně obsazen a aktuálně probíhá výběrové řízení do druhého, listopadového termínu.

Třetí projekt vzdělávací sítě „École 42“ v koncernu Volkswagen.

Neziskový vzdělávací institut „42 Prague“ byl otevřen letos v květnu. Po „42 Wolfsburg“ a „42 Berlin“ se jedná o třetí projekt patřící do vzdělávací sítě „École 42“ v koncernu Volkswagen. Didaktické pojetí vychází z celoživotního vzdělávání a posiluje sociální dovednosti. Studium trvá v průměru tři roky a zahrnuje i dvě stáže u partnerských společností, mezi které patří Škoda AUTO a spoluzakladatelé jako Trask, Green:Code, ČSOB či společnosti Deloitte, Digiteq a mnoho dalších.