Volkswagen ID. Vizzion

Volkswagen ID. Vizzion
Volkswagen ID. Vizzion
Volkswagen ID. Vizzion
Volkswagen ID. Vizzion
Volkswagen ID. Vizzion
Volkswagen ID. Vizzion
previous arrow
next arrow
Slider

To je také důvod, proč aktivně utváříme elektromobilitu zítřka. Se všemi našimi vizemi, nápady a technologickými možnostmi. Vznikají tak automobily, které usnadňují a zlepšují život. Ty jsou nejlepším důkazem toho, že budoucnost již dávno začala.


1. Vize elektromobility

vw id vizzion lide

ID. Vizzion

Jak název napovídá, koncepční studie vozu ID. VIZZION je naší vizí elektromobilu budoucnosti: Limuzína vyšší střední třídy s progresivním designem, inteligentní koncepcí interiéru a nejmodernější technologií. Elektrické motory na přední i zadní nápravě zajišťují pohon všech kol a umožňují mimořádně dynamické zrychlení. Výkonná lithium-ion baterie, která je integrována ve spodní části vozu, umožňuje dojezdovou vzdálenost až 665 kilometrů.

Vesmírná loď

S vozem ID. VIZZION budete středem pozornosti. Všimnete si toho ještě před nastoupením, protože díky funkci rozpoznávání obličeje Vás automobil identifikuje a otevře Vám dveře. Současně začnou pulzovat LED světelné pruhy, které jsou umístěné okolo celého vozu. Uvnitř se pak budete cítit jako ve velkoprostorové lóži a budete si užívat komfort ergonomických sedadel. Boční okna a panoramatické střešní okno lze pak podle Vašeho přání ztmavit.

vw id vizzion celni pohled

vw id vizzion system otevirani dveri

Nejmodernější technologie

Jediná věc, které se musíte vzdát, je volant. Všechny ovládací prvky jsou virtuální a do interiéru se promítají prostřednictvím rozšířené reality (Augmented Reality). Jediný způsob, jak je můžete vidět, je pomocí brýlí pro Mixed-Reality. Vaše interakce s vozidlem je zcela intuitivní a jeho ovládání je proto mimořádně snadné. ID. VIZZION rozpozná Vaše gesta a poslouchá Vaše hlasové příkazy. Časem se dokonce dokáže učit, což mu umožňuje přizpůsobit se Vašemu stylu. Může to vypadat jako něco z vědeckofantastického filmu, ve skutečnosti to však bude brzy pouze věda a žádná fantazie.

2. Sofistikované využití elektřiny

Virtuální realita

S modelem ID. VIZZION se plně automatizované řízení stane realitou. Díky nejmodernější technologii se vůz může stát i Vaším soukromým řidičem. Vy tak budete moci v průběhu jízdy dělat to, co právě chcete: užívat si vynikající kvalitu multimediální výbavy, v klidu pracovat nebo jen sedět a relaxovat. Vnitřní osvětlení a teplota se automaticky přizpůsobí Vašim preferencím. Navíc je k dispozici celá řada dalších inovací, ze kterých budete mít prospěch nejenom Vy, ale i ostatní účastníci silničního provozu. ID. VIZZION prostě myslí na všechno.

vw id vizzion interier

vw id vizzion navigace

Navigace pomocí projekce

ID. VIZZION se stará nejen o Vás, ale "myslí" i na ostatní účastníky silničního provozu. Pomocí světlometů HD-Matrix, které jsou složené z 8000 nezávisle řízených světelných diod, dokáže na silnici promítnout virtuální zebru přechodu pro chodce. Chodci si mohou být jisti, že je ID. VIZZION rozpoznal a že mohou bezpečně přejít silnici.

AR rozhraní

ID. VIZZION je jedním z prvních elektromobilů na světě, který poskytuje představu o tom, jak by mohl vypadat život v roce 2030. Už nebudou žádné volanty. Nebudete je totiž potřebovat, protože vše budete řídit intuitivně pomocí gest a hlasovými příkazy. Všechny ovládací prvky budou virtuální. Jediný způsob, jak je budete moci vidět, je pomocí brýlí Mixed-Reality. Může to znít jako sci-fi, brzy se to však stane realitou.

vw id vizzion ar rozhrani

vw id vizzion interier 1

Interiér

Dveře vozu ID. VIZZION se otevírají opačným směrem a umožňují tak snadný přístup do zcela nově vyvinutého interiéru. Koncepce "open space" připomíná velkoprostorový designový salón, který je vytvořen pouze pro Vás. Posaďte se na jedno z ergonomických sedadel, podle přání si zatmavte skla oken, aktivujte funkci tlumení hluku a čas, který budete trávit ve voze, využijte k práci nebo k relaxaci.