I.D. BUZZ CARGO a CARGO e-BIKE ukazují budoucnost dopravy

I.D. BUZZ CARGO

I.D. BUZZ CARGO, lehký užitkový vůz s nulovými emisemi, promítá koncept Transporteru do budoucnosti. CARGO e-BIKE je nově vyvinuté nákladní jízdní kolo pro bezemisní mikromobilitu ve velkoměstech.

Praha, 30. listopadu 2018 - Volkswagen Užitkové vozy nyní americkou premiérou studie I.D. BUZZ CARGO na autosalonu v Los Angeles elektrizuje také Ameriku. I.D. Buzz je Transporterem nové doby, s elektrickým pohonem a režimem zcela automatizované jízdy. Vizuálně navíc přenáší design legendárního Transporteru, známého také pod přezdívkami "Bulli" či "Microbus", do budoucnosti. A technika v jeho útrobách plní příslib daný designem. I.D. BUZZ CARGO tak přesvědčí dlouhým dojezdem, maximálním využitím obestavěného prostoru a digitalizovaným nákladovým prostorem, který po internetu automaticky informuje sklad o stavu zásob a případně uskutečňuje nové objednávky pro jejich doplnění. I.D. BUZZ CARGO se začne sériově vyrábět pravděpodobně v roce 2022. Již v roce 2019 bude na trh uveden CARGO e-BIKE. Rovněž toto inovativní, elektricky poháněné nákladní tříkolové vozidlo do velkoměst je v Kalifornii vystavováno v americké premiéře.

Nové technologie umožňují realizovat nové způsoby mobility. Se studií I.D. BUZZ se značka Volkswagen Užitkové vozy vydává na cestu do nové éry automobilové dopravy. Zcela elektrický a digitální "Bulli" umožní v dohledné době autonomní jízdu nebo rozvážku zboží, a to dokonce i v zónách s omezeným provozem. Elektromobil, zaujímající postavení mezi modely Caddy a T, zpřístupní navíc značce nové trhy a otevře nové možnosti. Dr. Thomas Sedran, předseda představenstva značky, k tomu říká: "I.D. BUZZ CARGO katapultuje značku Volkswagen Užitkové vozy definitivně do nové éry elektrické mobility a autonomní jízdy. Tento vůz má potenciál stát se úspěšným na celém světě jako Transporter s nulovými emisemi. Elektrická mobilita obdrží navíc s touto designérskou ikonou nezaměnitelnou tvář."

vw cargo e bike

Studie I.D. BUZZ CARGO je prvním lehkým užitkovým vozem na základě nové modulární platformy pro elektromobily (MEB). Důležitým technickým znakem je modularita akumulátorů. V závislosti na účelu použití budou modely MEB dodávány s různě velkými sadami akumulátorů. Díky tomu bude realizovatelný dojezd od 330 km do více než 550 km (podle metodiky WLTP2), což platí i pro I.D. BUZZ CARGO. Dojezd lehkého užitkového vozu v každodenním provozu budou navíc prodlužovat střešní solární panely.

"Komplexní pohled značky Volkswagen Užitkové vozy na elektrickou mobilitu a transformaci automobilového průmyslu dokládá také nový CARGO e-BIKE. Naše nabídka elektricky poháněných vozidel bude sahat od tohoto kompaktního, důmyslně řešeného nákladního tříkolového vozidla přes modely, jako je autonomní I.D. BUZZ CARGO, až po e-Crafter s užitečnou hmotností 1,75 tuny3), který jsme již v Evropě uvedli na trh," říká Sedran. "Svět je v pohybu. Zůstává však požadavek celé naší společnosti na bezpečnou, hospodárnou a komfortní přepravu osob a zboží. A tu chceme zajistit."

1) Studie.
2) WLTP = Worldwide Harmonised Light-Duty Vehicles Test Procedure
3) Pro e-Crafter s maximální celkovou hmotností 4,25 t. Pro e-Crafter s maximální celkovou hmotností 3,5 t je užitečná hmotnost max. 1,0 t.

vw id buzz cargo 1vw id buzz cargo 2