CUPRA Darkrebel
CUPRA Darkrebel

IAA 2023 V Mnichově DARK IMPULSE Discover the CUPRA DarkRebel

Praha, 01-09-2023 - CUPRA odhalí na IAA 2023 v Mnichově studii DarkRebel. Vůz, který posouvá hranice designu a sportovních výkonů, a dokonce zpochybňuje dosavadní způsob, jímž jsou automobily navrhovány a vytvářeny pro budoucí generace řidičů.

Studie bude oficiálně odhalena na galavečeru Volkswagen Group Night (3. září) a poté oslaví svůj debut v expozici CUPRA Open Space na IAA (4. září).

 

Volkswagen Group Night - 3. září od 20:30 h SELČ:

https://youtube.com/live/uZusv4OEuzI

Prezentace značky CUPRA pro zástupce médií - 4. září od 16:30 h SELČ:

https://www.youtube.com/watch?v=Hx7EMjQmZsY


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.