Hyundai -  název nového crossoveru : Hyundai Bayon
Hyundai oznamuje název nového crossoveru: Hyundai Bayon

Hyundai Motor oznamuje název svého zcela nového crossoveru: Hyundai Bayon

  • Hyundai Motor prozradil název zcela nového crossoveru: Hyundai Bayon
  • Bayon míří do segmentu B a stane se nejdostupnějším modelem v produktové řadě SUV značky Hyundai pro Evropu
  • Nový model bude uveden na trh v první polovině roku 2021

Hyundai Motor prozradil název svého nového crossoveru: Hyundai Bayon. Bayon na evropský trh zamíří v první polovině roku 2021 a produktovou řadu SUV značky Hyundai rozšíří jako zcela nový model.

„Hyundai je na evropském trhu SUV již pevně etablovanou značkou, a to jak z hlediska šíře nabídky svých modelů, tak i prodejních úspěchů,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „V uvedení nového modelu segmentu B, který bude vstupní branou do naší produktové řady SUV, spatřujeme skvělou příležitost k ještě lepšímu plnění přání evropských zákazníků a k rozšíření naší nabídky ve velmi oblíbeném segmentu.“

Hyundai Bayon se stane nejnovějším členem produktové řady SUV značky Hyundai v Evropě, která již zahrnuje modely Kona, Tucson, NEXO a Santa Fe.

Název Bayon byl inspirován městem Bayonne na jihozápadě Francie. Vzhledem k tomu, že Hyundai Bayon je především evropským produktem, rozhodl se Hyundai pojmenovat ho podle evropského města. Francouzské město leží mezi atlantickým pobřežím a Pyrenejemi a je atraktivní destinací pro všechny fanoušky plachtění a turistiky, zcela v souladu s lifestylovým charakterem nového modelu.

Společnost se při označování svých modelů v uplynulých 20 letech často inspirovala městy na celém světě. Vznikla tak jedna z nejznámějších označení modelů v segmentu SUV. Mezi ně patří nejen Tucson a Santa Fe, pojmenované po městech v amerických státech Arizona a Nové Mexiko, ale také Kona – toto označení pochází z regionu Kona na ostrově Havaj. Dokonce i průkopnický elektromobil s palivovými články, NEXO, má geografickou spojitost – jeho jméno mu dalo Nexø – jedno z největších měst na oblíbeném dánském rekreačním ostrově Bornholm.

Více informací o modelu Hyundai Bayon bude zveřejněno zanedlouho.