Značka: Hyundai
Model: 2008
1 899 990 Kč
 • Cena vozu od: 1 899 990 Kč
 • Výkon: 120 kW
 • Spotřeba vodíku: 0,95 / 0,84 kg/100 km

Základní charakteristika modelu

Cesta k čistší budoucnosti

NEXO ztělesňuje nejen závazek společnosti Hyundai k vývoji ekologických vozidel, ale také posiluje vedoucí postavení společnosti v oblasti elektrických vozidel s palivovými články (FCEV).

Model NEXO, druhá generace elektromobilu s palivovými články společnosti Hyundai Motor, obdržel nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení od nezávislé organizace Green NCAP, která sestavuje žebříček vozidel na základě jejich energetické hospodárnosti a emisí.

Design karosérie

Značka: Kia
Model: 2008
-

Okouzlující a efektivní zároveň

Navržen pro krásu – ale stvořen pro efektivitu

Elegantní exteriér zcela nového modelu NEXO byl pečlivě optimalizován a zahrnuje řadu aerodynamických prvků, které umožňují dosáhnout co nejlepší spotřeby paliva. Vylepšením uznávaného modelu ix35 Fuel Cell se podařilo ještě více snížit celkový součinitel odporu vzduchu modelu NEXO, a to z 0,350 na 0,329.

Vzduchová clona D-sloupku

Snížený odpor vzduchu pro lepší aerodynamiku: dlouhý zadní spoiler a jeho skrytý stěrač tvoří stylové vizuální pokračování designu střechy.

Zapuštěné kliky

Automaticky zasouvající se kliky dveří modelu NEXO napomáhají čistému vzhledu. Řidič je může vysunout a kliky se zasunou automaticky, při rychlosti 3 km/h.

-

Aerodynamické linie

Elegantní tvary

Elegantní boční linie a splývavý tvar střechy nejenže přispívají k dokonalé aerodynamice vozu, ale navíc mu dodávají jedinečný vzhled. Nechte se unést a poznejte budoucnost již dnes.

Integrované kliky dveří

Jednou z prvních věcí, která Vás zaujme při bližším pohledu na NEXO, jsou chybějící kliky dveří. Při příchodu k vozu nebo po stisknutí tlačítka se integrované kliky dveří vysunou, aby se následně automaticky zasunuly při rychlosti nad 3 km/h.

Značka: Kia
Model: 2008
-

LED světlomety

Jedinečná a elegantní

Skutečně jedinečná, jemně klenutá křivka LED pozičních světěl se klene přes celou přední část vozu a elegantně přecházé do LED světel denního svícení, umístěných po stranách.

Zadní kombinované LED svítilny

Zadní sdružené svítilny LED mají lesklou vnitřní povrchovou úpravu čoček, prémiového charakteru. Důmyslně kombinují brzdová světla, zadní světla a směrová světla pro skvělý vzhled a špičkovou viditelnost.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Kaskádovitá mřížka

Zdůrazněná konstrukce

Vpředu byla charakteristická kaskádovitá mřížka chladiče Hyundai přepracována tak, aby dokonale ladila s kompozitním tvarem světel a dvojitými světlomety modelu NEXO.

Aerodynamické kanály

Elegantní vzhled

Průduchy v předním nárazníku jsou navrženy tak, aby umocňovaly elegantní vzhled vozu a navíc vylepšovaly aerodynamiku optimalizací obtékání vzduchu kolem kol.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Aerodynamická kola z lehké slitiny

Speciálně vyvinuté pro Hyundai NEXO

Stylové 17“ a 19“ disky kol z lehké slitiny speciálně vyvinuté pro NEXO jsou aerodynamicky optimalizovány tak, aby umožnily co nejlepší obtékání vzduchu a zároveň poskytly jeho dostatečný přísun pro optimální chlazení brzd.

Přívod vzduchu ke kolům

Přívod vzduchu ke kolům napomáhá aerodynamice, vypadá skvěle a optimalizuje proudění vzduchu přes kola a bok vozu.

Design interiéru

Značka: Kia
Model: 2008
-

Interiér inspirovný Vámi

Komfort a ovládání na dosah ruky

Stylový a vysoce funkční interiér modelu NEXO byl vytvořen tak, aby vše bylo na dosah ruky a v zorném poli. To zahrnuje vysutou středovou konzolu, umožňující pohodlně a bezpečně upravit jakékoli nastavení podle vašich představ, aniž byste museli spouštět oči ze silnice.

Stále v obraze, díky velké obrazovce

12,3” širokoúhlá obrazovka zobrazuje navigaci, spotřebu energie, infotainment a ovládání klimatizace. Je také kompatibilní s Apple CarPlay ™ a Android Auto ™.

Nejprostornější ve své třídě

S objemem zavazadlového prostoru 461 litrů (VDA) nabízí NEXO dostatek prostoru. Se sklopenými sedadly získáte dokonce skvělých 1466 litrů prostoru.

-

Vybrané eko-materiály

Ekologický přístup

Ekologický přístup modelu NEXO se projevuje nejen pohonnou jednotkou, ale také výběrem použitých materiálů. Pro obložení stropního panelu byla využita tkanina z bambusových vláken, plasty, čalounění, měkčené materiály a výplně i podlahové rohože jsou vyrobené z certifikovaných eko-materiálů. Jsme hrdí na to, že žádný jiný automobil na světě nepoužívá tolik materiálů šetrných k životnímu prostředí jako právě Hyundai Nexo.

Veganská kůže, čalounění a výplň dveří z BIO materiálů.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Multifunkční volant

Ergonomicky vybaven

Volant je vybaven ergonomicky umístěnými ovládacími prvky pro ovládání systémů automobilu při bezpečné jízdě. Pádla od volantem umožňují nastavit míru rekuperačního brzdění.

Elektronické řazení

Přepínat mezi jízdou vpřed, neutrálem, zpátečkou a parkováním lze jednoduše, pomocí tlačítek, umístěných na středové konzole. Elektronická parkovací brzda je umístěna tamtéž.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Komfort a ovládání na dosah ruky

Přepracovaný úložný prostor ve středové konzole

Díky elektrickému pohonu je tradiční řadicí páka nahrazena tlačítky elektronického řazení. Ušetřený prostor byl využit pro praktický úložný prostor s podložkou pro bezdrátové dobíjení mobilních zařízení.

Ekologické materiály

Na všech dotykových plochách ve zcela novém Nexo jsou použity bio-materiály s certifikací UL, od bambusového čalounění stropu, přes plasty, čalounění, použité měkké kůže, až po podlahové koberečky.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Přístrojový panel

Digitální přístrojový panel

Brilantní 10,25” LCD plně digitální přístrojový panel zobrauje důležité informace o jízdě a voze. Vedle informací o dojezdu a cestě vám například umožní zjistit, jak váš styl jízdy ovlivňuje spotřebu paliva.

Komfort interiéru

0 Kč

Panoramatické střešní okno

Pro pocit svobody a prostornosti

Nechte slunce prozářit interiér. Panoramatické střešní okno se dvěma panely se rozprostírá nad oběma řadami sedadel a navozuje pocit svobody a prostornosti.

-

Dostatek prostoru pro cestující i náklad

Nejprostornější ve své třídě

Hyundai NEXO je velké všestranné SUV, které poskytne největší prostor ve své třídě. S kapacitou zavazadlového prostoru 461 litrů (VDA) nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Pohodlná zadní sedadla se sklápějí v poměru 60:40 a po sklopení naroste zavazadlový prostor na úctyhodných 1 466 litrů. Nádrže na vodík byly speciálně navrženy tak, aby po sklopení sedadel vznikla rovná ložná plocha.

Zavazadlový prostor

NEXO nabízí dostatek prostoru pro cestující i pro náklad s kapacitou 461 litrů (VDA). A sklopná zadní sedadla dělená v poměru 60/40 Vám po sklopení nabídnou velkorysý prostor, kdykoli jej budete potřebovat.

-

Vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla

Komfortně za každého počasí

V letních měsících ocení řidič i spolujezdec vpředu ventilovaná sedadla s 3stupňovým nastavením a naopak v zimním období je pak možné využít vyhřívání rovněž nastavitelné ve 3 stupních.

Konektivita

0 Kč

Bezproblémová konektivita

Špičková technologie

Se svou nabídkou vyspělých funkcí v oblasti konektivity a komfortní výbavy Vám NEXO umožní snadný přístup ke všemu, co potřebujete.

12,3" širokoúhlá obrazovka navigace

Na elegantní digitální přístrojový panel plynule navazuje dotyková obrazovka o úhlopříčce 12,3“, díky které budete mít vše na dosah ruky. Systém můžete ovládat stejně rychle jako Váš chytrý telefon nebo pomocí otočného ovladače umístěného na středové konzole. Displej zobrazuje navigační pokyny, informace o spotřebě energie, údaje z multimediálního systému a klimatizace. Má také funkci duálního zobrazení, takže můžete sledovat více informačních zdrojů současně.

0 Kč

Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů

Snadné a bezproblémové nabíjení

Na nabíjecí kabel můžete klidně zapomenout! Nadešel čas, kdy jej nepotřebujete. Bezdrátová nabíjecí podložka umístěná ve středové konzole Vám umožní snadno a bez problémů nabít chytrý telefon kompatibilní s technologií Qi.

0 Kč

Prémiový audiosystém KRELL

Nechte se pohltit hudbou

Vysoce kvalitní prémiový Hi-Fi systém značky KRELL Vám poskytne neobyčejný zážitek z poslechu hudby, kdykoli nasednete. Díky 8 reproduktorům včetně subwooferu a výkonnému externímu zesilovači Vás hudba doslova pohltí.

Asistenční systémy

-

Hyundai SmartSense

Špičková technologie

Díky technologii Hyundai SmartSense a našim špičkovým asistenčním systémům nabízí nový NEXO nejmodernější bezpečnostní technologii – postaven pro maximální bezpečnost a klid. Mezi hlavní pomocníky při jízdě patří: Autonomní nouzové brzdění (FCA), Aktivní sledování mrtvého úhlu (BCA), Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích (LKA), Sledování mrtvého úhlu na přístrojovém panelu (BVM), Dálkově ovládaný autonomní parkovací asistent (RSPA).

-

Autonomní nouzové brzdění

Systém FCA

Přední radar a kamerové systémy sledují přítomnost vozidel nebo chodců v prostoru před vozem. V případě detekce chodce nebo náhlého brzdění vpředu jedoucího vozu systém FCA automaticky spustí nouzové brzdění pro minimalizaci rizika kolize nebo omezení jejích následků. Zpočátku varuje řidiče akusticky a vizuálně a poté ovládá intenzitu brzdění podle stupně nebezpečí. Systém funguje při rychlostech nad 10 km/h.

-

Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích

Bezpečí v jízdním pruhu

Nový Hyundai NEXO je vybaven inovovaným asistentem pro vedení vozu v jízdních pruzích (LFA). Když je systém aktivován, udržuje vůz přesně uprostřed jízdního pruhu a může být použit již v rychlostech mezi 0 a 150 km/h na dálnicích a také ve městě. Systém snímá polohu vozu v jízdním pruhu a při vyjetí varuje řidiče akustickým i vizuálním signálem. Pokud řidič nereaguje, systém sám bezpečně vrátí vůz do jízdního pruhu.

-

Asistenti pro hlídání mrtvého úhlu

Sledování mrtvého úhlu na přístrojovém panelu (BVM)

Hyundai jako první přichází se zdokonaleným asistentem hlídání mrtvého úhlu, který řidiči zobrazuje zadní a boční okolí vozu na obrazovce přístrojového panelu. Navíc zlepšuje viditelnost při jízdě v noci a za deště. Systém využívá širokoúhlé kamery umístěné na každé straně vozidla a zobrazí vše, co by mohl řidič lehce přehlédnout v klasickém zpětném zrcátku.

Aktivní sledování mrtvého úhlu (BCA)

Radarové senzory umístěné v zadním nárazníku detekují přítomnost vozidel nebo cyklistů v mrtvém úhlu a aktivují varovnou světelnou signalizaci v odpovídajícím dveřním zpětném zrcátku. V případě, kdy je při spuštění směrového ukazatele v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, dojde k aktivaci výstražného zvukového signálu. V případě hrozící kolize při změně jízdního pruhu BCA zasáhne použitím selektivní brzdné síly na jedné straně.

-

Parkovací asistent

Dálkově ovládaný autonomní parkovací asistent (RSPA)

Parkování nebylo nikdy jednodušší. Systém chytrého dálkově řízeného autonomního parkování RSPA umožňuje vozu NEXO autonomně zaparkovat nebo vyparkovat z parkovacího místa a nezáleží na tom, zda řidič sedí ve voze nebo ne. Systém RSPA může dokonce zaparkovat pouhým stisknutím tlačítka. Tento praktický systém je speciálně určen pro parkování na úzkých místech a potěší všechny, kdo si rádi parkování zjednoduší.

Technologie

-

Špičková technologie palivových článků

Ohromující výkon a skvělá účinnost

Hyundai je lídrem v technologii vodíkových palivových článků. NEXO je již druhým sériově vyráběným vozidlem poháněným palivovým článkem a řadí ho na vrchol v této kategorii. NEXO překonává své konkurenty především svým výkonem a ohromujícím dojezdem. Veškerý výzkum a vývoj byl realizován vlastními silami v technologickém centru Hyundai.

Svým revolučním systémem palivového článku přináší NEXO budoucnost osobní dopravy již dnes. Technologie palivových článků znamená nulové emise. Vodíkový palivový článek dokazuje, že i pohon šetrný k životnímu prostředí může plně uspokojit jak nároky na každodenní dojíždění, tak i na dálkové trasy. Technologie palivových článků se v porovnání s prvním modelem Hyundai ix35 Fuel Cell zdokonalila ve všech ohledech - zrychlení a výkonu, i celkové účinnosti a úspoře paliva.

-

Jak funguje pohon palivovým článkem

Ohromující výkon a skvělá účinnost

NEXO pohání řetězec zahrnující vodíkový palivový článek, elektromotor, trakční akumulátor a tři nádrže na vodík. Vodík uložený v nádržích je při vstupu do palivového článku rozkládán na protony a elektrony. Tok elektronů vznikající v palivovém článku poskytuje elektrickou energii sloužící k pohonu elektromotoru, zatímco protony reagují s molekulami kyslíku ze vzduchu za vzniku tepla a vody, což jsou jediné odpadní látky.

-

Doplňování paliva

Ohromující výkon a skvělá účinnost

Díky mimořádné efektivitě palivových článků a době plnění pouhých 5 minut je NEXO třídou samo pro sebe s dojezdem až 666 km (dle WLTP). Skvělá účinnost je zajištěna vyspělou architekturou vozidla s vynikajícím poměrem mezi hmotností a výkonem, přinášející rychlejší akceleraci a skvělou prostornost interiéru.

S dobou plnění pouhých 5 minut a dojezdem 666 kilometrů (WLTP) nový Hyundai NEXO dokazuje, že i vůz šetrný k životnímu prostředí je schopen plně uspokojit nároky uživatelů jak na každodenní dojíždění, tak i dálkové cesty. Pro větší pohodlí a bezstarostnou jízdu na obrazovce navigačního systému zobrazí například informace o umístění plnících stanic, jejich provozní dobu, kontaktní informace atd.

-

Rekuperační brzdění

Ohromující výkon a skvělá účinnost

NEXO rekuperuje energii díky využití elektromotoru pro zpomalení vozidla namísto klasických brzd. Energie získaná rekuperací brzdné síly je ukládána do akumulátoru, aby pomohla zajistit největší úroveň nabití (SOC) akumulátoru o kapacitě 1,56 kWh, rovněž napomáhajícímu pohonu vozu. Řidič může snadno nastavit úroveň rekuperačního brzdění pádly pod volantem.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Aerodynamika

Přívod vzduchu ke kolům

Přívod vzduchu ke kolům napomáhá aerodynamice, vypadá skvěle a optimalizuje proudění vzduchu přes kola a bok vozu.

Značka: Kia
Model: 2008
-

Špičková technologie palivových článků

Žádné emise z výfuku

Kromě vody nemá NEXO žádné další emise z výfuku. Dokonce zlepšuje kvalitu vzduchu za jízdy: vzhledem k tomu, že palivový článek vyžaduje vyčištěný vzduch, odstraňuje vzduchový filtr zcela nového NEXO mikročástice a vypuzuje nepoužitý vzduch – vypouštěný vzduch je čistší, než dříve. Dotykový displej zobrazuje objem vyčištěného vzduchu a míru dosažené redukce CO2.

Vozy skladem

Hyundai Tucson 1,6 T-GDI MHEV 110kW Style 4x2 DCT
 • Cena s DPH 849 000 Kč
 • Cena bez DPH 701 653 Kč
 • 10 577 km
 • 110 kW / 150 k / 1,6 l
 • 04/2023
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Šedá
Hyundai IONIQ 5 POWER 77 kWh 168kW STYLE
 • Cena s DPH 1 479 990 Kč
 • Cena bez DPH 1 223 132 Kč
 • 0 km
 • 168 kW / 229 k / 0,0 l
 • Automatická
 • Elektro
 • Atlas White
Hyundai i20 1,2 MPI 62kW COMFORT CLUB
 • Cena s DPH 389 990 Kč
 • Cena bez DPH 322 306 Kč
 • 0 km
 • 62 kW / 85 k / 1,2 l
 • Manuální, 5 st.
 • Benzín
 • Lumen Gray Pearl

Někteří nesprávně říkají: huyndai, hjundai, hjundaj