-
  • Cena vozu od: Již brzy v prodeji
  • Výkon: 120 kW
  • Spotřeba vodíku: 0,95 / 0,84 kg/100 km

Základní charakteristika modelu

Hyundai NEXO - Inspirováno přírodou

Na cestě do čistčí budoucnosti. Hyundai NEXO je první SUV poháněné vodíkovým palivovým článkem spojující špičkové technologie s futuristickým designem a fantastickým dojezdem.

Hyundai NEXO charakterizují čisté a mimořádně aerodynamické linie. Splývavý design střechy zvýrazňuje proudnicový efekt a svým elegantním tvarem připomíná tok vody, která je jediným odpadním produktem vozu při jízdě.

Design karosérie

-

Okouzlující a efektivní zároveň

Design vozu byl důkladně optimalizován

Design vozu Hyundai NEXO byl důkladně optimalizován a obsahuje řadu aerodynamických prvků, které pomáhají dosáhnout co nejmenší spotřeby paliva. V porovnání s modelem ix35 Fuel Cell se součinitel aerodynamického odporu modelu NEXO významně snížil z 0,350 na 0,329.

Čistá podoba

Čisté aerodynamické linie spolu s harmonickou a vyváženou formou činí z Hyundai NEXO unikátní SUV, které vyčnívá z davu a nelze jej přehlédnout.

-

Aerodynamické linie

Elegantní tvary

Elegantní boční linie a splývavý tvar střechy nejenže přispívají k dokonalé aerodynamice vozu, ale navíc mu dodávají jedinečný vzhled. Nechte se unést a poznejte budoucnost již dnes.

Integrované kliky dveří

Jednou z prvních věcí, která Vás zaujme při bližším pohledu na NEXO, jsou chybějící kliky dveří. Při příchodu k vozu nebo po stisknutí tlačítka se integrované kliky dveří vysunou, aby se následně automaticky zasunuly při rychlosti nad 3 km/h.

-

LED světlomety

Jedinečná a elegantní

Jedinečná zaoblená LED linka elegantně spojuje LED denní světla a vtiskuje vozu nezaměnitelný výraz. Pod nimi se nachází kompozitní LED přední světlomety poskytující vynikající viditelnost za každého počasí. Současně se díky nim Hyundai NEXO stává nepřehlédnutelným.

Zadní kombinované LED svítilny

Zadní kombinované LED svítilny s lesklou vnitřní úpravou navozují pocit luxusu. Sdružená brzdová, koncová i směrová světla nejen dobře vypadají, ale navíc jsou i skvěle viditelná.

-

Kaskádovitá mřížka

Zdůrazněná konstrukce

Přední kaskádovitá mřížka chladiče byla upravena tak, aby zdůrazňovala odlehčenou kompozitní konstrukci Hyundai NEXO a navazovala na design dvojitých světlometů.

Aerodynamické kanály

Elegantní vzhled

Průduchy v předním nárazníku jsou navrženy tak, aby umocňovaly elegantní vzhled vozu a navíc vylepšovaly aerodynamiku optimalizací obtékání vzduchu kolem kol.

-

Aerodynamická kola z lehké slitiny

Speciálně vyvinuté pro Hyundai NEXO

Stylové 17“ a 19“ disky kol z lehké slitiny speciálně vyvinuté pro NEXO jsou aerodynamicky optimalizovány tak, aby umožnily co nejlepší obtékání vzduchu a zároveň poskytly jeho dostatečný přísun pro optimální chlazení brzd.

Design interiéru

-

Vítejte ve své osobní zóně

Komfort a ovládání na dosah ruky

Hyundai NEXO je velké všestranné SUV, které poskytne největší prostor ve své třídě. Díky využití elektromotoru mohl být tradiční volič převodovky nahrazen tlačítky pro volbu jízdního směru. Středová konzola otevřené konstrukce nabídne vše potřebné. Sportovní volant je vybaven ergonomicky umístěnými ovládacími prvky, takže můžete komunikovat a ovládat všechny systémy, aniž byste spustili oči ze silnice před Vámi. Na brilantním 7“ digitálním přístrojovém panelu ihned najdete vše potřebné. Ekologický přístup modelu NEXO se projevuje nejen pohonnou jednotkou, ale také výběrem použitých materiálů.

-

Vybrané eko-materiály

Ekologický přístup

Ekologický přístup modelu NEXO se projevuje nejen pohonnou jednotkou, ale také výběrem použitých materiálů. Pro obložení stropního panelu byla využita tkanina z bambusových vláken, plasty, čalounění, měkčené materiály a výplně i podlahové rohože jsou vyrobené z certifikovaných eko-materiálů. Jsme hrdí na to, že žádný jiný automobil na světě nepoužívá tolik materiálů šetrných k životnímu prostředí jako právě Hyundai Nexo.

Veganská kůže, čalounění a výplň dveří z BIO materiálů.

-

Multifunkční volant

Sportovní vzhled

Mějte vše pod kontrolou. Sportovní volant je vybaven ergonomicky umístěnými ovládacími prvky, takže můžete komunikovat a ovládat všechny systémy, aniž byste spustili oči ze silnice před Vámi. Řidič může snadno nastavit úroveň rekuperačního brzdění pádly pod volantem.

Vyhřívaný volant

Ruce pěkně v teple. Hyundai NEXO Vám zpříjemní cestování v chladných zimních měsících.

-

Komfort a ovládání na dosah ruky

Snadné ovládání

Díky využití elektromotoru mohl být tradiční volič převodovky nahrazen tlačítky pro volbu jízdního směru. Středová konzola otevřené konstrukce nabídne vše potřebné. Současně zahrnuje držák na nápoje, polstrovanou loketní opěrku s úložným prostorem, držák na telefon s USB portem a uzavíratelným víkem. Velký úložný prostor pod loketní opěrkou pak nabízí bezdrátovou nabíjecí podložku a přídavný USB port.

Volba jízdního režimu stiskem tlačítka

Vše, co potřebujete, máte na dosah ruky – stiskem tlačítka na středové konzole volíte mezi jízdou vpřed, neutrálem, zpětným chodem a polohou pro parkování. K dispozici je také elektrická parkovací brzda s funkcí „Auto Hold“.

-

Přístrojový panel

7“ digitálním panel

Na brilantním 7“ digitálním přístrojovém panelu ihned najdete vše potřebné. Vedle informací o dojezdu a ujetých kilometrech Vám ukazatel výkonu umožňuje zjistit, jaký má Váš styl jízdy vliv na spotřebu paliva. Dále můžete zkontrolovat stav asistentů aktivní bezpečnosti a v neposlední řadě displej zobrazuje obraz z kamer, které sledují mrtvý úhel.

Komfort interiéru

0 Kč

Panoramatické střešní okno

Pro pocit svobody a prostornosti

Nechte slunce prozářit interiér. Panoramatické střešní okno se dvěma panely se rozprostírá nad oběma řadami sedadel a navozuje pocit svobody a prostornosti.

-

Dostatek prostoru pro cestující i náklad

Nejprostornější ve své třídě

Hyundai NEXO je velké všestranné SUV, které poskytne největší prostor ve své třídě. S kapacitou zavazadlového prostoru 461 litrů (VDA) nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Pohodlná zadní sedadla se sklápějí v poměru 60:40 a po sklopení naroste zavazadlový prostor na úctyhodných 1 466 litrů. Nádrže na vodík byly speciálně navrženy tak, aby po sklopení sedadel vznikla rovná ložná plocha.

Zavazadlový prostor

NEXO nabízí dostatek prostoru pro cestující i pro náklad s kapacitou 461 litrů (VDA). A sklopná zadní sedadla dělená v poměru 60/40 Vám po sklopení nabídnou velkorysý prostor, kdykoli jej budete potřebovat.

-

Vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla

Komfortně za každého počasí

V letních měsících ocení řidič i spolujezdec vpředu ventilovaná sedadla s 3stupňovým nastavením a naopak v zimním období je pak možné využít vyhřívání rovněž nastavitelné ve 3 stupních.

Konektivita

0 Kč

Bezproblémová konektivita

Špičková technologie

Se svou nabídkou vyspělých funkcí v oblasti konektivity a komfortní výbavy Vám NEXO umožní snadný přístup ke všemu, co potřebujete.

12,3" širokoúhlá obrazovka navigace

Na elegantní digitální přístrojový panel plynule navazuje dotyková obrazovka o úhlopříčce 12,3“, díky které budete mít vše na dosah ruky. Systém můžete ovládat stejně rychle jako Váš chytrý telefon nebo pomocí otočného ovladače umístěného na středové konzole. Displej zobrazuje navigační pokyny, informace o spotřebě energie, údaje z multimediálního systému a klimatizace. Má také funkci duálního zobrazení, takže můžete sledovat více informačních zdrojů současně.

0 Kč

Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů

Snadné a bezproblémové nabíjení

Na nabíjecí kabel můžete klidně zapomenout! Nadešel čas, kdy jej nepotřebujete. Bezdrátová nabíjecí podložka umístěná ve středové konzole Vám umožní snadno a bez problémů nabít chytrý telefon kompatibilní s technologií Qi.

0 Kč

Prémiový audiosystém KRELL

Nechte se pohltit hudbou

Vysoce kvalitní prémiový Hi-Fi systém značky KRELL Vám poskytne neobyčejný zážitek z poslechu hudby, kdykoli nasednete. Díky 8 reproduktorům včetně subwooferu a výkonnému externímu zesilovači Vás hudba doslova pohltí.

Aktuální ceníky a data

Asistenční systémy

-

Hyundai SmartSense

Špičková technologie

Díky technologii Hyundai SmartSense a našim špičkovým asistenčním systémům nabízí nový NEXO nejmodernější bezpečnostní technologii – postaven pro maximální bezpečnost a klid. Mezi hlavní pomocníky při jízdě patří: Autonomní nouzové brzdění (FCA), Aktivní sledování mrtvého úhlu (BCA), Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích (LKA), Sledování mrtvého úhlu na přístrojovém panelu (BVM), Dálkově ovládaný autonomní parkovací asistent (RSPA).

-

Autonomní nouzové brzdění

Systém FCA

Přední radar a kamerové systémy sledují přítomnost vozidel nebo chodců v prostoru před vozem. V případě detekce chodce nebo náhlého brzdění vpředu jedoucího vozu systém FCA automaticky spustí nouzové brzdění pro minimalizaci rizika kolize nebo omezení jejích následků. Zpočátku varuje řidiče akusticky a vizuálně a poté ovládá intenzitu brzdění podle stupně nebezpečí. Systém funguje při rychlostech nad 10 km/h.

-

Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích

Bezpečí v jízdním pruhu

Nový Hyundai NEXO je vybaven inovovaným asistentem pro vedení vozu v jízdních pruzích (LFA). Když je systém aktivován, udržuje vůz přesně uprostřed jízdního pruhu a může být použit již v rychlostech mezi 0 a 150 km/h na dálnicích a také ve městě. Systém snímá polohu vozu v jízdním pruhu a při vyjetí varuje řidiče akustickým i vizuálním signálem. Pokud řidič nereaguje, systém sám bezpečně vrátí vůz do jízdního pruhu.

-

Asistenti pro hlídání mrtvého úhlu

Sledování mrtvého úhlu na přístrojovém panelu (BVM)

Hyundai jako první přichází se zdokonaleným asistentem hlídání mrtvého úhlu, který řidiči zobrazuje zadní a boční okolí vozu na obrazovce přístrojového panelu. Navíc zlepšuje viditelnost při jízdě v noci a za deště. Systém využívá širokoúhlé kamery umístěné na každé straně vozidla a zobrazí vše, co by mohl řidič lehce přehlédnout v klasickém zpětném zrcátku.

Aktivní sledování mrtvého úhlu (BCA)

Radarové senzory umístěné v zadním nárazníku detekují přítomnost vozidel nebo cyklistů v mrtvém úhlu a aktivují varovnou světelnou signalizaci v odpovídajícím dveřním zpětném zrcátku. V případě, kdy je při spuštění směrového ukazatele v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, dojde k aktivaci výstražného zvukového signálu. V případě hrozící kolize při změně jízdního pruhu BCA zasáhne použitím selektivní brzdné síly na jedné straně.

-

Parkovací asistent

Dálkově ovládaný autonomní parkovací asistent (RSPA)

Parkování nebylo nikdy jednodušší. Systém chytrého dálkově řízeného autonomního parkování RSPA umožňuje vozu NEXO autonomně zaparkovat nebo vyparkovat z parkovacího místa a nezáleží na tom, zda řidič sedí ve voze nebo ne. Systém RSPA může dokonce zaparkovat pouhým stisknutím tlačítka. Tento praktický systém je speciálně určen pro parkování na úzkých místech a potěší všechny, kdo si rádi parkování zjednoduší.

Technologie

-

Špičková technologie palivových článků

Ohromující výkon a skvělá účinnost

Hyundai je lídrem v technologii vodíkových palivových článků. NEXO je již druhým sériově vyráběným vozidlem poháněným palivovým článkem a řadí ho na vrchol v této kategorii. NEXO překonává své konkurenty především svým výkonem a ohromujícím dojezdem. Veškerý výzkum a vývoj byl realizován vlastními silami v technologickém centru Hyundai.

Svým revolučním systémem palivového článku přináší NEXO budoucnost osobní dopravy již dnes. Technologie palivových článků znamená nulové emise. Vodíkový palivový článek dokazuje, že i pohon šetrný k životnímu prostředí může plně uspokojit jak nároky na každodenní dojíždění, tak i na dálkové trasy. Technologie palivových článků se v porovnání s prvním modelem Hyundai ix35 Fuel Cell zdokonalila ve všech ohledech - zrychlení a výkonu, i celkové účinnosti a úspoře paliva.

-

Jak funguje pohon palivovým článkem

Ohromující výkon a skvělá účinnost

NEXO pohání řetězec zahrnující vodíkový palivový článek, elektromotor, trakční akumulátor a tři nádrže na vodík. Vodík uložený v nádržích je při vstupu do palivového článku rozkládán na protony a elektrony. Tok elektronů vznikající v palivovém článku poskytuje elektrickou energii sloužící k pohonu elektromotoru, zatímco protony reagují s molekulami kyslíku ze vzduchu za vzniku tepla a vody, což jsou jediné odpadní látky.

-

Doplňování paliva

Ohromující výkon a skvělá účinnost

Díky mimořádné efektivitě palivových článků a době plnění pouhých 5 minut je NEXO třídou samo pro sebe s dojezdem až 666 km (dle WLTP). Skvělá účinnost je zajištěna vyspělou architekturou vozidla s vynikajícím poměrem mezi hmotností a výkonem, přinášející rychlejší akceleraci a skvělou prostornost interiéru.

S dobou plnění pouhých 5 minut a dojezdem 666 kilometrů (WLTP) nový Hyundai NEXO dokazuje, že i vůz šetrný k životnímu prostředí je schopen plně uspokojit nároky uživatelů jak na každodenní dojíždění, tak i dálkové cesty. Pro větší pohodlí a bezstarostnou jízdu na obrazovce navigačního systému zobrazí například informace o umístění plnících stanic, jejich provozní dobu, kontaktní informace atd.

-

Rekuperační brzdění

Ohromující výkon a skvělá účinnost

NEXO rekuperuje energii díky využití elektromotoru pro zpomalení vozidla namísto klasických brzd. Energie získaná rekuperací brzdné síly je ukládána do akumulátoru, aby pomohla zajistit největší úroveň nabití (SOC) akumulátoru o kapacitě 1,56 kWh, rovněž napomáhajícímu pohonu vozu. Řidič může snadno nastavit úroveň rekuperačního brzdění pádly pod volantem.

Objednejte si testovací jízdu modelu Hyundai NEXO

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

Někteří nesprávně říkají: huyndai, hjundai, hjundaj