Hyundai Kona
Hyundai Kona

Hyundai na Legendách představí novou Konu a futuristický koncept N Vision 74

  • Na slavnosti Legendy se vůbec poprvé v ČR představí nová generace modelu Hyundai KONA.
  • Pozornost bude upřena i na působivý koncept N Vision 74 kombinující bateriový a vodíkový pohon.
  • Stánek doplní i Světové auto roku 2023 IONIQ 6 nebo kempovací verze MPV Staria.

Značka Hyundai si v minulém roce odbyla na automobilové slavnosti Legendy svou obnovenou premiéru a se svým působivým stánkem navrženým v duchu motorsportu získala ocenění pro nejlepší expozici automobilky. Letos se vrací s premiérou nového modelu, přiveze koncept ověnčený řadou designových cen i kempovací verzi svého populárního MPV.

Letošní ročník slavnosti Legendy bude vůbec první příležitostí pro českou veřejnost spatřit na vlastní oči zcela nový model Hyundai KONA, jehož nová generace dorazí na český trh v letošním roce. Hyundai ve své expozici vystaví dva hybridní vozy – jeden ve standardní výbavě, druhý ve sportovním výbavovém stupni N Line.

Zcela nová KONA byla poprvé odhalena na konci minulého roku a je vůbec prvním modelem značky Hyundai navrženým nejprve jako elektromobil a až poté jako varianta se spalovacím motorem a hybrid. Nová KONA oproti svému předchůdci povyrostla ve všech směrech a přinese výbavu nabitou nejmodernějšími technologiemi včetně odemykání a startování digitálním klíčem. Zatímco výroba elektrické verze bude v Nošovicích zahájena v srpnu, první dva vozy korejské výroby si návštěvníci mohou prohlédnout již na konci května právě na Výstavišti.

Dalším tahákem expozice jihokorejské automobilky bude bezpochyby futuristický koncept N Vision 74, vytvořený jako pojízdná laboratoř pro výzkum technologií, které mohou být využity v sériové produkci v nadcházejících letech. N Vision 74 je vysokovýkonným vodíkovo-bateriovým plug-in hybridem, jehož design byl inspirovaný konceptem Hyundai N 2025 Gran Turismo a modelem Hyundai Pony Coupe z roku 1974, navrženým Giorgettem Giugiarem. I koncept N Vision 74 bude v České republice k vidění vůbec poprvé.

Stánek Hyundai dále doplní vlajkové lodě značky – Světové auto roku 2023, aerodynamický streamliner Hyundai IONIQ 6, a také Světové auto roku 2022, HyundaiIONIQ 5. Ten se představí v nejnovějším provedení s digitálními zpětnými zrcátky, v expozici Hyundai navíc prakticky předvede i svou funkci V2L pro napájení externích elektrických přístrojů a postará se o hudební doprovod.

Stánek Hyundai také ukáže outdoorovou kempovací verzi velkoprostorového Hyundai MPV Staria, vybavenou obytnou vestavbou Egoé, doplněnou přívěsem s mopedy a střešním stanem.

Součástí prezentace značky Hyundai budou stejně jako vloni také testovací jízdy. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu v modelech Hyundai Ioniq 5, Hyundai i20 N, Hyundai i30 N a Hyundai Nexo.

Automobilová slavnost Legendy proběhne o víkendu 27. a 28. května na holešovickém Výstavišti. Stánek Hyundai mohou návštěvníci najít na konci Bruselské cesty, severně od hlavního vchodu do areálu slavnosti.

hyundai kona hybrid 01 800 hyundai kona hybrid 02 800

hyundai kona n line 03 800 hyundai kona n 05 800

hyundai vision 74 800 hyundai vision 74 01 800