Hyundai - vysokovýkonný model i20 N
Hyundai Motor zveřejnil upoutávku na zcela nový model i20 N

Hyundai Motor zveřejnil upoutávku na zcela nový vysokovýkonný model i20 N

  • Hyundai Motor představí zcela nový vysokovýkonný model i20 N, přinášející do modelové řady i20 vzrušení známé z motorsportu
  • Zcela nový model i20 N, inspirovaný soutěžním vozem i20 WRC, poskytne komplexní zážitky ze sportovní jízdy
  • Nekompromisní, působivý design zcela nového modelu i20 N umocňuje řada prvků ze světa závodních a soutěžních vozů

Společnost Hyundai Motor zveřejnila první upoutávku na zcela nový vysokovýkonný model i20 N. Sportovní hatchback, připravený pro jízdu na závodních okruzích, vychází ze zcela nové generace modelové řady i20 a nezapře inspiraci soutěžním vozem i20 WRC.

Stejně jako ostatní modely Hyundai N nabízí i zcela nový malý hatchback Hyundai i20 N motor s výjimečnou výkonovou charakteristikou a inovativní techniku, která zvyšuje úroveň jízdní dynamiky. Má tedy všechny předpoklady k tomu, aby uspokojil fanoušky rychlé, sportovní jízdy. Tento nejnovější model doplní nabídku vysokovýkonných vozů Hyundai, která v Evropě zahrnuje modely i30 N a i30 Fastback N.

Design zcela nového modelu i20 N se vyznačuje celkově dynamičtějším vzhledem na základě nové designérské identity značky Hyundai, „smyslné sportovnosti“. Již na první pohled je tak zřejmý mimořádný výkonový potenciál vozu. Čelní části dominuje větší otvor pro přívod vzduchu k přeplňovanému motoru a chlazení brzd. Z profilu umocňují sportovní ambice speciální 18“ kola s matně šedou povrchovou úpravou a brzdové třmeny s logem N spolu s jedinečnými bočními prahy. Osobitý zadní spoiler vylepšuje aerodynamické vlastnosti. Sportovní hatchback je díky tomu radost řídit na jakékoli silnici i za všech povětrnostních podmínek.

Závodní a soutěžní DNA značky Hyundai u zcela nového modelu i20 N potvrzuje také lakování karoserie modrým odstínem Performance Blue, který je k dispozici exkluzivně pro modely Hyundai N, ve spojení s červenými ozdobnými prvky v interiéru. Celkový dojem ještě zesílí na přání dodávané dvoubarevné lakování s černou střechou v odstínu Phantom Black.