Hyundai Motor ohlašuje novou éru elektromobilů upoutávkou

Hyundai Motor ohlašuje novou éru elektromobilů upoutávkou na IONIQ 5

  • Třicetisekundové video naznačuje klíčové přednosti a odlišnosti připravovaného elektromobilu IONIQ 5
  • Hyundai představí model IONIQ 5 na začátku roku 2021 jako první vůz na nedávno odhalené platformě E-GMP

Společnost Hyundai Motor Company dnes zveřejnila upoutávkové video na připravovaný model IONIQ 5. První elektromobil v produktové řadě nové značky IONIQ bude představen na začátku roku 2021.

IONIQ 5 vychází z koncepčního elektromobilu Hyundai „45“ a jako první model využije nedávno prezentovanou globální modulární platformu E-GMP (Electric-Global Modular Platform) pro elektromobily napájené z akumulátorů.

Třicetisekundové video s titulem „The New Horizon of EV“ („Nový obzor pro elektromobily“) čerpá inspiraci z dosud nezveřejněných stylistických detailů zcela nového modelu IONIQ 5 a formou pixelů a teček, spojujících se v bílém prostoru, vyvolává představu nové elektromobilové éry.

Upoutávka vzbuzuje očekávání a probouzí touhu dozvědět se více o elektromobilu IONIQ 5. Pozornost přitom směřuje ke třem mimořádným přednostem, které bude zcela nový model svým uživatelům nabízet. První výjimečnou předností, na kterou se upoutávka zaměřuje, je „mimořádný výkon pro život“ reprezentovaný funkcí dvousměrného nabíjení, resp. napájení V2L (Vehicle-to-Load) modelu IONIQ 5. Druhou přednost lze charakterizovat jako „více času pro Vás“, protože IONIQ 5 umožní mimořádně rychlé nabíjení. A do třetice čekají na řidiče modelu IONIQ 5 „mimořádné zážitky“ díky rozsáhlému souboru funkcí elektromobilu, o nichž budou zanedlouho zveřejněny podrobné informace.

DZveřejnění videa následuje po oznámení společnosti Hyundai ze srpna 2020, že pod značkou IONIQ uvede na trh produktovou řadu speciálních elektromobilů ve snaze stát se jedním z nejlepších výrobců elektromobilů na světě. V rámci této modelové ofenzivy představí Hyundai pod značkou IONIQ zcela novou generaci elektromobilů, počínaje středně velkým CUV IONIQ 5 už na začátku roku 2021. Po něm budou následovat další elektricky poháněné modely, sedan IONIQ 6 a velké SUV IONIQ 7.

Společnost Hyundai Motor Group nedávno představila platformu E-GMP, která jí umožní realizovat ambiciózní plány v oblasti elektromobility. Tuto platformu budou využívat všechny nové speciální elektromobily. Mezi největší výhody E-GMP patří vyšší flexibilita vývoje, pozoruhodné jízdní výkony, delší dojezd, rozšířená bezpečnostní výbava a více prostoru v interiéru pro cestující a zavazadla.