899 990 Kč
 • Cena vozu od: 899 990 Kč
 • Výkon: 100 kW
 • Spotřeba: 138 Wh/km

Základní charakteristika modelu

Hyundai IONIQ Electric - Elektrická budoucnost přichází

Aerodynamicky čistá silueta karoserie byla obohacena o řadu nových aerodynamických prvků. Přední části dominují výkonné Bi-LED světlomety, jejichž svažující se linie elegantně navazuje na horní hranu masky chladiče, která se svou plnou výplní hrdě hlásí k elektrické podstatě vozu.

IONIQ Electric k nulové emisní zátěži přidává vzrušující zážitek z jízdy a ohromující dojezd 311 km na jedno nabití.* A navíc vysokokapacitnímu Lithium-ion polymerovému akumulátoru stačí k nabití na 80 % kapacity při použití 100kW DC nabíječky méně než hodina.

*Dojezd dle měřícího cyklu WLTP.

Design karosérie

-

Stvořen pro krásu – konstruován pro efektivnost

Nový svěží design karoserie

Elegance a efektivnost exteriéru nového modelu Hyundai Ioniq Electric byla pečlivě optimalizována za účelem maximální úspory spotřeby energie a tedy ekonomičnosti provozu. S koeficientem čelního odporu vzduchu 0,24 se IONIQ řadí na špičku sériově vyráběných automobilů a poskytuje maximální efektivitu při jízdě. Dynamický tvar tuhé karoserie se snoubí se špičkovou bezpečností vycházející z inovativního použití kombinace lehkých hliníkových prvků a částí z vysokopevnostních ocelí.

-

LED světla denního svícení (DRL)

Nezaměnitelná

Díky novým zdvojeným LED světlům denního svícení je příď nového modelu IONIQ jasně rozpoznatelná s charakteristickým světelným podpisem. Jejich umístění chytře využívá společný prostor s aerodynamickými vstupy, které usměrňují proudění vzduchu v prostoru předních kol.

Bi-LED hlavní světlomety

Hlavní světlomety s LED technologií a novým pojetím zdůrazňují pokrokový design inovovaného modelu IONIQ. Navíc poskytují vylepšený světelný výkon a posilují tak bezpečnost každodenního provozu.

Zadní LED kombinované svítilny

Novým světelným podpisem se díky inovovaným LED sdruženým svítilnám může pochlubit i zadní část vozu.

-

Uzavřená maska chladiče

Nepřehlédnutelná

Uzavřená přední maska optimalizuje aerodynamické vlastnosti vozu a hrdě se hlásí k elektrické podstatě pohonu. Centrálně umístěné logo je z obou stran obklopeno aktivními vstupy vzduchu, které automaticky regulují proudění vzduchu do systému chlazení.

-

16″ kola z lehké slitiny

Prvek aerodynamického paketu

Tvar kol z lehké slitiny o průměru 16″ je navržen s ohledem na co nejmenší odpor vzduchu a minimalizaci víření. Jde o další prvek aerodynamického paketu, díky kterému IONIQ spotřebovává malé množství energie a nabízí dlouhý dojezd.

-

Design

Zadní nárazník

Design zadního nárazníku osvěžuje antracitově zabarvená prolamovaná část s vyhrazeným prostorem po registrační značku.

Boční linie

Boční linie karoserie je obohacena antracitovou lištou se stříbrnou linkou jež dotváří sofistikovanou siluetu modelu IONIQ.

Design interiéru

-

Nový svěží design karoserie

Spousta nových funkcí

Nový design interiéru modelu IONIQ Electric nabízí spoustu nových funkcí v čistém a přehledném hávu. Vychutnejte si praktičnost pětimístného liftbacku, který Vám poskytuje pohodlí a konektivitu bez kompromisů. Ekologické vnímání modelu IONIQ dále posiluje použití ekologicky šetrných a přírodních materiálů, včetně organické cukrové třtiny nebo sopečného kamene.

Dotykové ovládání klimatizace

Středová konzole byla kompletně přepracována a vybavena designově elegantním, uživatelsky pohodlným a prostorově úsporným dotykovým ovládáním klimatizačního systému.

-

Pohodlná a výškově nastavitelná sedadla

Maximální pohodlí

Výškově nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce jsou v látkovém nebo koženém provedení. Vychutnejte si jako řidič maximální pohodlí díky elektrickému nastavení polohy v osmi směrech a ve dvou směrech polohovatelnou bederní opěru. Pro kožené provedení sedadel je kromě vyhřívaní dostupná i funkce odvětrávaní na místech řidiče a spolujezdce. Zadní sedadla jsou sklopná a dělená v poměru 60:40. Elektricky ovládané kožené sedadlo řidiče je vybaveno pamětí nastavení, díky které si jedním stiskem tlačítka vyvoláte to pravé nastavení nejen sedadla, ale i vnějších zpětných zrcátek.

Vyhřívaná / ventilovaná sedadla

Příjemně chladná? Nebo hřejivě útulná? Přední sedadla nabízejí možnost výhřevu ve třech stupních nebo ventilací pro ještě komfortnější jízdu za jakéhokoliv počasí. Při střídání více řidičů přijde vhod paměť nastavení sedadla. Zadní sklopná sedadla jsou dělená v poměru 60:40 s možností vyhřívání.

-

Multifunkční vyhřívaný volant

Pro chladný rána

Užijte si teplo domova ve Vašem automobilu i za chladných dnů. Vyhřívaný volant se sportovně zploštělou spodní částí a rameny ve stříbrném designu poskytuje tu nejlepší ergonomii nejen pro řízení vozu, ale i pro bezpečné ovládání umístěných ovladačů.

-

Palubní deska

Ambientní LED osvětlení

Pojetí a tvar palubní desky doznal kompletního přepracování včetně decentní chromované vodorovné linky umocňující šíři a prostornost interiéru. Prémiové kožené čalounění na středové konzole dotváří všudypřítomný pocit kvality. Tento dojem dále umocňuje modré ambientní LED podsvícení palubní desky a středové konzole navozující příjemnou atmosféru.

Digitální přístrojový panel

Sedmipalcový digitální přístrojový LCD panel s vysokým rozlišením a dvěma odlišnými kruhovými styly. Barva a rozložení displeje se mění v závislosti na zvoleném režimu jízdního režimu. Mód COMFORT nabízí vynikající rovnováhu mezi účinností a výkonem, režim ECO maximalizuje energetickou účinnost a režim SPORT přidává 30 Nm točivého momentu k dosažení maxima 295 Nm pro intenzivní zrychlení. Velký barevný displej poskytuje širokou škálu informací o jízdě, včetně rychlosti, tocích energie a stavu nabití akumulátoru.

-

Středová konzole

Elektrická parkovací brzda (EPB)

Jednodušší už to být nemůže – aktivujte parkovací brzdu jedním prstem prostřednictvím tlačítka na středové konzole. Navíc díky funkci Auto Hold, která se aktivuje stiskem tlačítka, parkovací brzda automaticky zajistí při zastavení IONIQ proti pohybu. Při stlačení pedálu akcelerátoru pak Auto Hold automaticky odbrzdí a umožní plynulý rozjezd.

Bezdrátové nabíjení

Nabíjecí kabel můžete klidně zapomenout! Nadešel čas, kdy jej nepotřebujete. Bezdrátová nabíjecí podložka umístěná ve středové konzole Vám umožní snadno a bez problémů nabít chytrý telefon kompatibilní s technologií Qi.

Konektivita

-

Obrazovka navigačního systému

Navigace s 10,25″ dotykovou obrazovkou

Informačním středobodem inovovaného interiéru je nová 10,25″ obrazovka navigačního systému. S větším displejem přichází i možnost děleného zobrazení, možnost dálkové správy vozu BlueLink a také pětiletá podpora služeb Live Services. Ty poskytují online aktualizované informace o nabíjecích stanicích, dopravě, počasí, POI nebo možnostech parkování. Nechybí ani informace o obchodních partnerech Hyundai, popřípadě o rychlostních kamerách tam, kde to místní legislativa umožňuje. Konektivita s mobilními telefony je zprostředkována technologiemi Apple CarPlay™ a Android Auto™. A tak si lze vychutnat pohodlné a bezpečné ovládání mobilního telefonu na velké obrazovce v zorném poli řidiče.

Stav akumulátoru a nabíjení

Jedním pohledem získáte všechny potřebné informace. Na přehledné obrazovce uvidíte očekávaný dojezd a stav akumulátoru popř. odhadovanou zbývající dobu nabíjení dle jednotlivých typů dobíjení.

-

Konektivita BlueLink®

Ovládejte svůj IONIQ hlasem nebo prostřednictvím svého mobilního telefonu

Díky službě bezdrátového propojení BlueLink® lze ovládat širokou paletu funkcí vozu a učinit tak každodenní jízdy pohodlnější a příjemnější. Užívejte si bezplatný přístup ke službě Hyundai LIVE Services s informacemi o aktuálním provozu, možnostech parkování či cenách nabíjení. Pro případ nehody je vůz vybaven systémem automatického nouzového volání eCall.

Služba BlueLink® přináší přímé propojení a ovládání vozu prostřednictvím chytrého telefonu. Díky online hlasovému rozpoznávání a široké škále nabízených funkcí bude Vaše jízda pohodlnější a příjemnější.

-

Aplikace BlueLink

 • Dálkové zamykání a odemykání dveří: Zůstal Váš IONIQ odemčený? IONIQ se Vám sám ozve s notifikací v mobilní aplikaci. A po snadném zadání PIN, lze vůz prostřednictvím mobilní aplikace na dálku zamknout či odemknout.
 • Odeslání cíle do navigace vozu: Aplikace BlueLink umožní hledat si cíle pro Vaše výpravy v pohodlí domova. Cíl a naplánovaná cesta se pak automaticky synchronizují a po nastoupení do auta je již cesta připravena.
 • Diagnostika na dálku: Na 10,25″ displeji navigace lze spustit kompletní diagnostiku vozu nebo si prostřednictvím aplikace BlueLink vyžádat zprávu o stavu vozu přímo do Vašeho mobilního telefonu.
 • Svůj IONIQ vždy najdete: Už nikdy nebudete přemýšlet kde jste si zaparkovali Váš IONIQ.
 • Aplikace BlueLink: Aplikace BlueLink je ke stažení v příslušných obchodech Google Play Store a Apple App Store.
 • Kontrola stavu akumulátoru: Dostupný dojezd nebo stav nabíjení akumulátoru je v aplikaci přehledně zobrazen stejně jako předpokládané doby nabíjení pro různé druhy nabíjecích zařízení.
 • Plánované nabíjení: Získejte přístup ke kontrole pokročilého managmentu trakčního akumulátoru modelu IONIQ Electric. Naplánujte si ideální dobu nabíjení podle svých potřeb a rozpočtu.
 • Dálkové ovládání klimatizace a topení: Pokud je IONIQ Electric připojen do sítě – například v garáži – můžete si nastavit čas, kdy ho chcete mít připraveného k jízdě a temperovananého na Vámi zvolenou teplotu. 
 • Ovládání nabíjení na dálku: Nabíjecí proces lze při připojení zahájit či zastavit stiskem ikony v mobilní aplikaci. 
-

Live Services

Najděte nabíjecí stanici či parkovací místo

Služba LIVE Services je bezplatnou součástí navigačního systému s velkým 10,25″ displejem. Získejte přístup k nejaktuálnějším informacím o nabíjecích stanicích, intenzitě dopravy, aktuálním počasí, POI, možnostech parkování a obchodních zastoupeních Hyundai.

IONIQ Electric činní řízení příjemnějším a dostane Vás do cíle rychleji. Pětileté předplatné služby LIVE Services je součástí integrované navigace s 10,25″ displejem a díky ní jsou dostupné aktuální informace o nabíjecích stanicích, cenách, dopravní situaci, počasí, možnostech parkování a také dealerstvích Hyundai. V zemích kde to místní legislativní úprava dovoluje nabízí i informace kamerových systémech měření rychlosti.

-

Služby Live Services

 • Parkovací místa: Díky aktuálním informacím o možnostech parkování je hledání nejvhodnějšího parkování snadnou záležitostí. Aplikace zobrazuje adresu, obsazenost, provozní dobu i ceník popř. i omezení co se týče velikosti vozu.
 • Odeslání cíle do navigace vozu: Aplikace BlueLink umožní hledat si cíle pro Vaše výpravy v pohodlí domova. Cíl a naplánovaná cesta se pak automaticky synchronizují a po nastoupení do auta je již cesta připravena.
 • Autorizovaní partneři Hyundai: Díky službě LIVE Services máte snadný přístup k aktuálním informacím o autorizovaných partnerech Hyundai. Podají Vám pomocnou ruku kdekoliv, kam Vás cesty zavedou.
 • Upozornění na rychlostní kamery a radary: Tato komplexní služba poskytuje upozornění na stacionární i mobilní radary a kamery a umožňuje se soustředit na bezpečnou jízdu.
 • Dopravní informace: Průběžně aktualizované dopravní informace. Díky nim si navigace zvolí cestu, která Vás co nejrychleji dovede k cíli, navíc s přesným odhadem času příjezdu.
 • Aktuální POI – body zájmu: Díky fulltextovému vyhledávání objevíte zajímavá místa ve svém okolí a nechte se k nim rovnou navigovat.
 • Počasí: Průběžně aktualizované informace pro jsou zobrazeny na přehledné mapě.
 • Nabíjecí stanice: Po ruce máte ty nejaktuálnější informace o nabíjecích stanicích včetně jejich obsazenosti či dostupných konektorech.

Výbavové stupně

-
Hyundai IONIQ Electric

Hyundai IONIQ Electric

 • Cena od: 899 990 Kč
 • 16“ kola z lehké slitiny
 • Autonomní nouzové brzdění FCA
 • Inteligentní adaptivní tempomat
 • Asistent sledování pozornosti řidiče DAW
 • Vyhřívání volantu a předních sedadel
 • Integrovaná navigace s 10,25“ displejem
 • 16" kola z lehké slitiny, pneumatiky 205/60 R16
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky, zrcátka s integrovanými blikači a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • Ozdobné lišty v předním a zadním nárazníku a na bocích v kontrastní barvě (odstín závisí na barvě karoserie)
 • Projektorové přední světlomety a LED denní svícení
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BA
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Autonomní nouzové brzdění FCA s varováním před čelním nárazem FCW
 • Asistent pro sledování pozornosti řidiče DAW
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy, kolenní airbag řidiče
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce
 • Vyhřívání předních sedadel
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant s vyhříváním
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Přístrojový panel Supervision se 7" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna (přední s jednotykovým ovládáním)
 • Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování a s ionizérem vč. chlazení schránky před spolujezdcem (pro Ioniq HEV dvouzónová)
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí opětovného rozjezdu ze stojící kolony, systémem LVDA a omezovačem rychlosti
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji rádia nebo navigace
 • Zobrazení obrazu zadní kamery na displeji navigace během jízdy vpřed - DRM
 • Automatické světlomety a stěrače (světelný a deštový senzor)
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Středová opěrka rukou pro přední sedadla s úložným prostorem
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Ambientní osvětlení interiréru
 • Kryt zavazadlového prostoru
 • Integrovaná navigace s 10,25" barevným TFT dotykovým displejem s funkcí Android Auto* a Apple CarPlay*, Live Services
 • Bluetooth handsfree
 • Automatické tísňové volání eCall
 • Bezplatné aktualizace mapových podkladů po dobu 10 let (1x ročně) a 5leté předplatné služeb Live Services (pouze s intergovanou navigací)
 • Prémiový audiosystém Infinity (RDS+DAB, 8 reproduktorů vč. externího zesilovače a subwooferu)
 • Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů (pouze pro kompatibilní přístroje podporující standard Qi)
 • Dobíjecí kabel na střídavý proud (AC) s koncovkami Type 2 (příslušenství)

*Android Auto a Apple CarPlay nejsou na českém trhu podporovány

-
Hyundai IONIQ Electric

Hyundai IONIQ Electric

 • Cena od: 999 990 Kč
 • Bi-LED přední světlomety
 • El. nastavitelná přední sedadla s pamětí u řidiče
 • Ambientní osvětlení interiéru
 • Přední a zadní parkovací senzory
 • Zásuvka pro rychlé dobíjení stejnosměrným proudem
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování
 • Systém předehřevu akumulátorů
 • 16" kola z lehké slitiny, pneumatiky 205/60 R16
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky, zrcátka s integrovanými blikači a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • Ozdobné lišty v předním a zadním nárazníku a na bocích v kontrastní barvě (odstín závisí na barvě karoserie)
 • Chromový paket - chromové kliky dveří a spodní lišta oken, prémiová mřížka chladiče
 • Bi- LED hlavní světlomety
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BA
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Autonomní nouzové brzdění FCA s varováním před čelním nárazem FCW
 • Sledování mrtvého úhlu BCW a upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCW
 • Asistent pro sledování pozornosti řidiče - DAW
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy, kolenní airbag řidiče
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce
 • Vyhřívání předních sedadel
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant s vyhříváním, pro Ioniq HEV navíc kožená hlavice voliče převodovky
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Přístrojový panel Supervision se 7" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna (přední s jednotykovým ovládáním), vyhřívaná zadní okna
 • Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka s osvětlením nástupního prostoru
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování a s ionizérem vč. chlazení schránky před spolujezdcem (pro Ioniq HEV dvouzónová)
 • Ventilační průduchy pro cestující vzadu
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí opětovného rozjezdu ze stojící kolony, systémem LVDA a omezovačem rychlosti
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji rádia nebo navigace
 • Zobrazení obrazu zadní kamery na displeji navigace během jízdy vpřed - DRM
 • Přední parkovací senzory, samostmívací vnitřní zrcátko
 • Automatické světlomety a stěrače (světelný a deštový senzor)
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Středová opěrka rukou pro přední sedadla s úložným prostorem
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Ambientní osvětlení interiéru
 • Kryt zavazadlového prostoru
 • Integrovaná navigace s 10,25" barevným TFT dotykovým displejem s funkcí Android Auto* a Apple CarPlay*, Live Services
 • Bluetooth handsfree
 • Automatické tísňové volání eCall
 • Bezplatné aktualizace mapových podkladů po dobu 10 let (1x ročně) a 5leté předplatné služeb Live Services (pouze s intergovanou navigací)
 • Prémiový audiosystém Infinity (RDS+DAB, 8 reproduktorů vč. externího zesilovače a subwooferu)
 • Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů (pouze pro kompatibilní přístroje podporující standard Qi)
 • Zásuvka pro rychlé dobíjení akumulátorů stejnosměrným proudem (DC)
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • Systém předehřevu akumulátorů
 • Dobíjecí kabel na střídavý proud (AC) s koncovkami Type 2 (příslušenství)

*Android Auto a Apple CarPlay nejsou na českém trhu podporovány

Asistenční systémy

-

Postaven pro maximální bezpečnost a klid

Hyundai SmartSense

Díky našim špičkovým asistenčním systémům Hyundaqi SmartSense se IONIQ Electric stal lídrem segmentu s nejnovějšími technologiemi aktivní bezpečnosti – je navržena pro maximální bezpečí a klid při řízení.

Inteligentní adaptivní tempomat (SCC)

Zvyšuje bezpečnost a snižuje únavu řidiče díky udržování přednastavené vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla a automatickému přizpůsobení rychlosti jízdním podmínkám. Inteligentní adaptivní tempomat SCC pracuje i při popojíždění v hustém provozu včetně úplného zastavení a automatického rozjezdu při opětovném rozjezdu vozidla vpředu. Funkce LDVA upozorní řidiče na rozjezd vpřed stojícího vozu.

Rear Cross-traffic Collision Warning (RCCW)

Když vyjíždíte z nepřehledného nebo úzkého parkovacího místa, systém pomocí senzorů umístěných v zadním nárazníku včas akusticky i vizuálně upozorní na projíždějící vozidla a tím sníží možnost kolize.

-

Automatické přepínání dálkových světel (HBA)

LED technologie

Přední světlomety s nejmodernější Bi-LED technologií kombinující denní svícení s dlouhou životností a výrazně nižší spotřebou energie než standardní halogenová světla. V automatickém režimu HBA detekuje vozidla blížící se v protisměru a zároveň vozidla jedoucí ve stejném směru před Vámi a během noci podle potřeby přepíná dálková světla na potkávací. V případě, že systém nedetekuje žádné vozidlo, automaticky přepne na dálková světla.

-

Sledování únavy řidiče (DAW)

Bezpečnost a pohodlí

Tento prvek standardní výbavy posouvá bezpečnost a pohodlí na zcela novou úroveň tím, že průběžně monitoruje a analyzuje řidičovy reakce. Když systém rozpozná určitou míru únavy nebo nesoustředěnost, upozorní řidiče zvukovou výstrahou a na displeji přístrojového panelu se zobrazí zpráva informující řidiče, že by měl zvážit přestávku.

-

Rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost (ISLW)

Systém ISLW

Systém ISLW využívá přední kameru a informace z navigačního systému pro identifikaci dopravních značek a zobrazování rychlostního limitu v reálném čase. Informace je zobrazována jak na displeji navigačního systému, tak i na přístrojovém panelu.

Driving Rear-View Monitor (DRM)

Výhled vzad skrz zadní okno bývá někdy, například při obsazení pěti osobami, omezen. Pro snazší sledování provozu lze pak využít funkci DRM, která zprostředkuje výhled vzad prostřednictvím zadní parkovací kamery a to i během jízdy vpřed. Máte tak dokonalý přehled o dění za vozem za každých okolností.

-

Asistent vedení vozu

Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích (LFA)

Nová generace vozu IONIQ Electric je vybavena inovovaným asistentem pro vedení vozu v jízdních pruzích (LFA). Když je systém aktivován, udržuje vůz přesně uprostřed jízdního pruhu a může být použit již v rychlostech mezi 0 a 150 km/h na dálnicích a také v ulicích města.

Asistent pro vedení vozu v jízdním pruhu (LKA)

Standardní výbavou je asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích. Tento systém využívá přední kamery pro monitorování dopravního značení. V případě nechtěného opuštění jízdního pruhu způsobeného nepozorností systém upozorní řidiče akustickým a vizuálním signálem a sám nasměruje vozidlo zpět do středu jízdního pruhu.

Sledování mrtvého úhlu s asistencí při změně jízdního pruhu (BCW)

Senzory umístěné v zadním nárazníku detekují přítomnost vozidel v mrtvém úhlu a spouští varovnou světelnou signalizaci ve zpětném zrcátku na levé nebo pravé straně. Když přesto zapnete směrový ukazatel, dojde navíc k aktivaci zvukové výstrahy.

Motory

-

Dostupné motory

Lithium-ion polymerový akumulátor 100 kW

 • 138 Wh/km spotřeba elektrické energie
 • 38,3 kWh kapacita akumulátoru
 • stálý redukční převod
 • maximální rychlost 165 km/h
 • maximální dojezd 311 km
 • zrychlení za 11,8 s na 100km/h
-

Pohonné jednotky IONIQ Electric

Lithium-ion polymerový akumulátor

Nový vysoce-výkonný akumulátor s větší kapacitou 38,3 kWh a ideálními charakteristikami na/vybíjení poskytuje maximální požitek z čistě elektrické jízdy a prostor pro ukládání energie získané rekuperací.

Elektrický motor

Silný elektrický motor s výkonem 100 kW a maximálním točivým momentem 295 Nm zprostředkovává okamžité a dechberoucí zrychlení již od nulových otáček.

Systém vyhřívání akumulátoru

Integrovaný systém vyhřívání trakčního akumulátoru umožňuje využívat maximální výkon nabíjení a prodloužit jízdní dosah při nízkých teplotách.

Technologie

-

Elektrická budoucnost je tu

Na benzínovou stanici už jen pro kávu

Vylepšený elektrický pohonný řetězec s kapacitnějším akumulátorem a výkonnějším elektromotorem nabízí dojezd až 311 km s nulovými lokálními emisemi.* Výkonný motor s bohatou porcí točivého momentu získává energii z posíleného 38,3kWh Lithium-ion polymerového akumulátoru. Palubní nabíječka (OBC) nyní nabije trakční akumulátor rychleji a to díky posílení na hodnotu 7,2 kW. Při použití nabíjecí stanice se stejnosměrným napětím a výkonem 100 kW lze získat 80 % kapacity již za 54 minut.

* Hodnota dojezdu je určena dle měřícího cyklu WLTP a může se lišit v závislosti na jízdních podmínkách, jízdním stylu a také okolní teplotě.

-

Inteligentní rekuperační brzdění

Řízené na základě informací z radarového snímače

Inteligentní rekuperační brzdění využívá informace z radarového snímače (sledujícího dopravní situaci před vozem) a na základě nich automaticky řídí úroveň rekuperačního brzdění a tedy ukládání elektrické energie do trakčního akumulátoru. Dále zohledňuje, zda se vůz pohybuje do kopce nebo z kopce, intenzitu rekuperace a vypočítané zpomalení díky tomu plně odpovídá dopravní situaci.

Ovládání intenzity rekuperace pádly pod volantem

Míru intenzity rekuperačního brzdění lze jednoduše měnit ve čtyřech krocích prostřednictvím pádel pod volantem. Díky správně zvolenému stupni rekuperace lze efektivně prodloužit dojezd díky ideálnímu stupni transformace pohybové energie na elektrickou. Delším přidržením levého pádla dojde k aktivaci maximálního stupně rekuperace a tedy i zpomalení. Tímto způsobem lze vůz úplně zastavit bez použití konvenčního brzdového pedálu.

-

Tři jízdní režimy

Prostým stiskem tlačítka se Vám zpřístupní tři jízdní módy nového modelu IONIQ. Režim COMFORT nabízí excelentní vyvážení mezi efektivností a výkonem, ECO oproti tomu maximalizuje efektivnost práce s elektrickou energií a SPORT zpřístupněním dalších 30 Nm točivého momentu navíc poskytne maximum 295 Nm pro úžasné zrychlení. Vybranému jízdnímu režimu pak odpovídá změněný styl a barva přístrojového štítu.

Volba jízdního režimu stiskem tlačítka

Vše, co potřebujete, máte na dosah ruky – stiskem tlačítka na středové konzole volíte mezi jízdou vpřed, neutrálem, zpětným chodem a polohou pro parkování. K dispozici je také elektrická parkovací brzda s funkcí „Auto Hold“ či možnost bezdrátového nabíjení mobilních telefonů podporujících standard Qi.

-

Elektrický pohonný řetězec

Pohonné jednotky vylepšené pro vyšší výkon a delší dojezd

Hlavní komponenty nové pohonné jednotky modelu IONIQ Electric byly vylepšeny pro vyšší výkon a delší dojezd. Užívejte si o 36 % vyšší kapacitu trakčního akumulátoru - nově s kapacitou 38,3 kWh. Tento vysoce efektivní Lithium-ion polymerový akumulátor dodává energii elektrickému motoru s výkonem 100 kW a točivým momentem 295 Nm. Díky jeho okamžité dostupnost prakticky od nulových otáček dokáže tento pětisedadlový liftback zrychlit z nuly na 100 km/h během 10,2 sekundy. Účelně navržená platforma modelu IONIQ navíc umožnila prostorově úspornou integraci trakčního akumulátoru do podvozku bez omezení prostoru pro cestující či zavazadla. Umístění akumulátoru pod sedadly navíc významně snižuje těžiště vozu čímž podstatně vylepšuje jízdní vlastnosti, stabilitu a činní tak jízdu nejen zábavnou ale hlavně bezpečnou.

-

Výhody elektropohonu

Nulové emise během provozu

Okamžitě dostupný maximální točivý moment přináší působivé zrychlení jehož zdrojem je výkonný 100kW motor. Další částí skládačky maximální efektivity je oceňovaný aerodynamicky efektivní design a nulové emise během provozu. Níže objevte některé z mnoha dalších výhod modelu IONIQ Electric.

Nulové emise během provozu: IONIQ Electric se obejde bez spalování nafty či benzínu a svým provozem tedy lokálně nezatěžuje okolí emisemi škodlivých látek ani hlukem. Tato skutečnost je skvělou zprávou pro obyvatele vozy přeplněných měst. Elektrická mobilita dokáže pomoci při procesu snižování lokálního znečištění vzduchu způsobené dopravou a to v důsledku nižšího použití fosilních paliv. Efekt je o to větší v případě výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Okamžité zrychlení: Elektrický pohon si Vás podmaní bleskovou reakcí a okamžitým zrychlením na vyžádání. Výkonný 100kW motor a vyspělý akumulátorový systém s kapacitou 38,3 kWh společně poskytují masivní točivý moment a ohromující akceleraci bez vyčkávání na nárůst otáček motoru či bez potřeby změny rychlostního stupně. Model IONIQ Electric se tak stává štikou v každodenního provozu.

Bez výměny oleje, snazší údržba: Protože IONIQ Electric není poháněn spalovacím motorem, nevyžaduje olej k mazání motoru nebo převodovky. Elektrická vozidla také nepotřebují palivovou nádrž, složitý převodový systém nebo katalyzátor, což znamená nižší náklady na údržbu a žádné výměny oleje.

Nabíjení

-

Nabíjení

Užijte si rychlé a všestranné nabíjení

Zastávky pro benzín jsou už minulostí. IONIQ Electric k nulové emisní zátěži přidává vzrušující zážitek z jízdy a ohromující dojezd 311 km na jedno nabití.* A navíc vysokokapacitnímu Lithium-ion polymerovému akumulátoru stačí k nabití na 80 % kapacity při použití 100kW DC nabíječky méně než hodina. Elektrická budoucnost přichází.

Doma či na cestách – nabíjení modelu IONIQ nemůže být snazší. V závislosti na kapacitě a kvalitě domácí rozvodné sítě nebo veřejné nabíjecí stanice nabízí model IONIQ škálu různých možností připojení a typů nabíjení trakčního akumulátoru.

*Dojezd dle měřícího cyklu WLTP. Jízdní dosah se může mírně lišit v závislosti na jízdních podmínkách, stylu jízdy a okolní teplotě.

-

Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC)

Rychlé a všestranné

Potřebujete nabít na cestě? Služba LIVE services Vás navede k nejbližší nabíjecí stanici. Pro nejrychlejší způsob nabíjení zvolte stanici se stejnosměrným proudem (DC).

Čas nabíjení na stanici s výkonem 100 kW: 54 minut (do 80% kapacity).

Čas na nabíjení s výkonem 50 kW: 57 minut (do 80% kapacity)

-

Nabíjení střídavým proudem (AC)

Nabíjejte doma prostřednictvím wallboxu nebo na veřejné nabíjecí stanici

Nabíjejte střídavým proudem doma prostřednictvím wallboxu nebo u veřejné nabíjecí stanice - a pomocí správy řízení trakčního akumulátoru řiďte dobu nabíjení pro co nejnižší finanční náklady. K dispozici je nabíjecí kabel pro připojení k veřejným AC nabíječkám stejně jako k doma instalovanému wallboxu. V závislosti na poskytovateli elektrické energie mohou mít veřejné AC nabíječky širokou škálu různých výstupů. Nový IONIQ Electric je vybaven 7,2 kW palubní nabíječkou, která mění střídavý proud z domácí sítě na stejnosměrný proud potřebný pro nabíjení trakčního akumulátoru.

-

Programovatelné nabíjení

Nastavte si nabíjení na čas nejvýhodnějšího tarifu

Podle Vašich představ a preferencí - management nabíjení trakčního akumulátoru Vám umožní si nastavit kdy a jak se má vůz nabíjet, tak aby jste maximalizovali efektivitu pro Váš časový rozvrh a finanční rozpočet. Jen několik dotyků na obrazovce Vám přinese finanční úsporu. Nastavte si počátek a konec nabíjení tak, aby se IONIQ nabíjel v době nejvhodnějšího tarifu a ráno byl plně nabit a připraven na jízdu.

Objednejte si testovací jízdu modelu Hyundai IONIQ Electric

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

Někteří nesprávně říkají: huyndai, hjundai, hjundaj