Kia EV6
Kia EV6

GOOD DESIGN Awards 2021: prestižní ocenění modelu Kia EV6

  • Porotci soutěže ocenili zasazení značky Kia o „špičkový design, inovace a bezkonkurenční funkčnost“
  • Nová oceňovaná filozofie designu „Spojené protiklady“, uváděná značkou Kia v loňském roce, se inspiruje světem přírody

Kia získala prestižní designové ocenění za nejnovější model značky: elektrický crossover Kia EV6; v každoročně pořádané soutěži GOOD DESIGN Awards bylo značce uděleno nejvyšší vyznamenání v kategorii „Doprava“.

Zbrusu nové EV6 je prvním čistým elektromobilem Kia a současně prvním modelem značky postaveným na vlastní nové podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform); vůz se chlubí pozoruhodným dojezdem 528 km za reálných podmínek, jakož i podporou ultra rychlého nabíjení.

Smělá koncepce stylistického ztvárnění EV6 je postavena mj. na mimořádně oceňované nové filozofii designu „Spojené protiklady“, inspirované kontrasty typickými pro přírodu i samotné lidstvo. Z klíčových rysů v oblasti exteriéru jmenujme designová světla denního svícení, tvořící součást „digitální tygří masky“, moderní a aerodynamický boční profil, resp. výraznou siluetu ve stylu crossoverů. Interiér těží z výhod platformy E-GMP, díky níž bylo možné vytvořit technicky propracovanou, prostornou a praktickou kabinu.

 Komentuje Karim Habib, šéf návrhářského centra Kia (Kia Design Center): „Zisk tohoto ocenění v soutěži GOOD DESIGN je dokladem úspěšnosti našeho přístupu ke stylistickému ztvárnění modelů Kia EV6 a zároveň vzdává hold fungující spolupráci našeho talentovaného mezinárodního týmu návrhářů. Uplynulý rok byl pro nás vskutku klíčový – představili jsme naši zcela novou designovou filozofii ‚Spojené protiklady‘, jejíž principy se již nyní promítají do našich vozů, a rovněž jsme odhodláni jít cestou, kdy Kia neustále zkouší hranice možného v oblasti automobilového designu.“

Uvedená cena navazuje na dlouhou řadu designových ocenění, které značce Kia porotci soutěže GOOD DESIGN v posledních letech udělili coby potvrzení soudržnosti postupně se vyvíjejících designových principů značky. Například jen v loňském roce panel porotců přiřkl stejné ocenění třetí generaci sedanu K5, resp. čtvrté generaci SUV Sorento. Předtím si cenu GOOD DESIGN odnesly dřívější generace vozů K5 a Sorento, stejně tak jako další modely vč. SUV Telluride a crossoveru Soul.

Soutěž GOOD DESIGN se pořádá od roku 1950 a patří k nejstarším designovým kláním světa; každoročně ji pořádá muzeem architektury a designu Chicago Athenaeum a Evropské centrum pro architekturu, výtvarnictví a studium měst. Panel porotců každoročně vybírá produkty a přední zástupce odvětví z více než 50 zemí, kdy vyhodnocuje schopnost vyšlapávat nové cesty ve smyslu „inovativnosti, trvalé udržitelnosti, špičkového designu a bezkonkurenční funkčnosti“.

Spolu s Kia EV6 obdržela ocenění i čtvrtá generace modelu Kia Carnival z kategorie MPV.