ŠKODA - „Plug & Charge“
ŠKODA - „Plug & Charge“

Funkce „Plug & Charge“ dostupná pro rodinu Enyaq iV

Vozy řady Enyaq iV se na kompatibilních dobíjecích stanicích identifikují automaticky.

Služba Powerpass nově podporuje funkci „Plug & Charge“. U vozů řady Škoda Enyaq iV s aktuálním softwarem ME3 lze na kompatibilních dobíjecích stanicích pohodlně spustit nabíjení pouhým připojením nabíjecího kabelu. Identifikace vozidla probíhá na dobíjecí stanici zcela automaticky. Funkce “Plug & Charge” je nyní dostupná pro všechny nově vyrobené vozy řady Enyaq iV. Touto funkcí budou v budoucnu disponovat rovněž všechny nové modely Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Díky funkci „Plug & Charge“ bude v budoucnu dobíjení vozů řady Enyaq iV ještě pohodlnější. Nově sjíždí všechny nové vozy Enyaq iV z výrobní linky se softwarem, který podporuje funkci „Plug & Charge“. U již dodaných vozů s aktuálním softwarem ME3 bude tato funkce nainstalována na dálku. Na odpovídajících nabíjecích stanicích, které jsou uloženy v aplikaci Powerpass, se vozidlo identifikuje samo a nabíjení se spustí automaticky. Celý proces je zabezpečený a v souladu s normou ISO 15118. Funkci „Plug & Charge“ podporuje mimo jiné také evropská síť rychlonabíjecích stanic IONITY, kterou koncern Volkswagen pomáhá neustále rozšiřovat. Další partneři budou brzy následovat.

Předpokladem pro používání funkce „Plug & Charge“ ve voze rodiny Škoda Enyaq iV je aktuální software ME3. Majitelé musí vozidlo také zaregistrovat v aplikaci MyŠkoda a uložit uživatele v aplikaci Powerpass. U nových zákazníků je funkce „Plug & Charge“ automaticky součástí smlouvy, u stávajících uživatelů služby Powerpass lze tuto funkci aktivovat pomocí pár kliknutí. Funkce „Plug & Charge“ se aktivuje v aplikaci MyŠkoda a nainstaluje se po výběru a potvrzení tarifu služby Powerpass. Její vypínání a zapínání je poté možné v menu infotainmentu.

Vyúčtování probíhá jednou za měsíc dle podmínek tarifu Powerpass, který si zákazník objednal.

Funkcí „Plug & Charge“ budou disponovat rovněž všechny modely Škoda na bázi modulární platformy MEB koncernu Volkswagen.