Facelift Kia Stinger V6 odhaluje své ceny

Kia Stinger
Kia Stinger
  • Propracovaný interiér s novými laky karoserie, materiály, high-tech technologiemi a s 10,25" systémem palubního infotainmentu
  • Rozšířené bezpečnostní prvky vč. nové technologie sledování slepého úhlu výhledu na přístrojovém štítu
  • Homologace dle emisní normy Euro 6d-ISC-FCM
  • Stinger v nabídce s pohonnou jednotkou 3,3 V6 T-GDi GPF 366 k/269 kW za cenu 1 449 980 Kč

Společnost KIA MOTORS CZECH oznamuje zahájení prodeje modernizovaného fastbacku Kia Stinger v nejvýkonnější specifikaci GT - vidlicový šestiválec 3,3 T-GDi s pohonem všech kol a 8stupňovou automatickou převodovkou.

Zájemci o vlajkovou loď značky Kia si tak mohou připlatit pouze za metalický/perleťový lak karoserie, střešní výsuvné okno a prémiové kožené čalounění.

Zájemci o vlajkovou loď značky Kia si tak mohou připlatit pouze za metalický/perleťový lak karoserie, střešní výsuvné okno a prémiové kožené čalounění.

Od uvedení modelu na český trh v listopadu roku 2017 do listopadu 2020 se tohoto nejvíce řidičsky orientovaného vozu značky Kia prodalo na 114 kusů, přičemž více než 80 % zákazníků si jej zvolilo právě v nejvýkonnější výbavové variantě GT. Model Kia Stinger homologovaný dle emisní normy Euro 6d-ISC-FCM startuje na ceně 1 449 980 Kč.

S modernizací si Stinger ponechává tu nejzajímavější pohonnou jednotku, vrcholný dvojitě přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,3 litru z rodiny pohonných jednotek ‚Lambda‘ nabízející až 366 koní při 6000 ot./min. Exteriér byl decentně osvěžen novým designem 19“ kol z lehké slitiny, inovovaným vzhledem předních full LED světlometů a přepracovanými zadními svítilnami s rozšířenou plochou svícení a 10 samostatnými LED světlomety inspirovanými motorsportem.

V interiéru je novinkou přepracovaný design vybraných prvků (bezrámečkové zpětné zrcátko, nové prošívání výplně dveří a další), ambientní osvětlení s až 64 barevnými variantami a inovovaný palubní infotainment s dotykovým 10,25“ displejem a novými funkcemi vč. telematického systému UVO Connect. Zákazníkům jsou bez příplatku dostupné i nové bezpečnostní a asistenční systémy, jako je kamerový asistent sledování mrtvého úhlu (BVM), který zobrazuje situaci na přístrojovém štítu při aktivaci blinkru, systém autonomního nouzového brzdění s funkcí odvrácení kolize při odbočování na křižovatce (FCA – Junction), asistent následování v jízdním pruhu (LFA) a asistent pro jízdu na dálnici (HDA).

Novinkou mezi příplatkovou výbavou je za cenu 10 000 Kč paket obsahující prémiové provedení sedadel v broušené kůži, kožené bočnice, bezpečnostní pásy v červené barvě a červenou nití prošívaná sedadla a výplně dveře, středový panel včetně volantu a koberečky. Zákazníci mohou vybírat mezi 10 barvami laků karoserie, přičemž zelený odstín s názvem ‚Ascot Green‘ mohou volit úplně poprvé. S modelem se standardně pojí i nabízená sedmiletá tovární záruka Kia s omezením na 150 tisíc kilometrů.

Pozn.: uvedené ceny jsou vč. DPH