Škoda Ice Race
Fabian Kreim v Zell am See vyhrál „Ice Race of Champions“

Přibližně 16 000 diváků bavilo umění čtyř jezdců ŠKODA, kteří se proti sobě postavili v soubojích na ledové trati.

Jezdci ŠKODA bavili přibližně 16 000 fanoušků závodů a rally, kteří se přišli podívat na akci GP Ice Race v rakouském Zell am See-Kaprun (1.–2. února 2020). O vítězství v soutěži nazvané „Ice Race of Champions“ bojovali za volantem speciálů ŠKODA FABIA Rally2 evo s pohonem všech kol a výkonem 290 k tři držitelé mistrovských titulů a jeden vicemistr. Nejrychlejším mužem, který zaznamenal jedno vítězství a jedno druhé místo, byl mistr Německa FABIAn Kreim, za ním skončil Julian Wagner (A). Třetí místo v konečném hodnocení obsadil Slovák Martin Koči a čtvrté Filip Mareš z České republiky.

Během prvního únorového víkendu se konala unikátní akce GP Ice Race, na niž se sjelo přibližně 150 jezdců s historickými i moderními závodními i rallyovými vozy. Filip Mareš z České republiky (juniorský mistr Evropy ERC1, 2019), Martin Koči (mistr Slovenska) a FABIAn Kreim (mistr Německa) vyhráli mistrovské tituly v roce 2019. Julian Wagner, který byl v Rakousku domácím jezdcem, dojel v rakouském šampionátu 2019 těsně za vítězem. Pro souboje v rámci závodu „Ice Race of Champions“ jel každý z nich s identickým vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo, připraveným továrním týmem.

Pro vítězství v soutěži „Ice Race of Champions“ se sčítaly výsledky ze soboty a neděle. FABIAn Kreim, který v sobotu zvítězil a v neděli byl na druhém místě, skončil na celkově prvním místě. Za ním dojel Julian Wagner, jenž v sobotu obsadil třetí a v neděli první místo. Jako poslední na stupních vítězů stanul třetí Martin Koči, který byl první den druhý a v neděli čtvrtý. Pro čtvrtého Filipa Mareše byla akce GP Ice Race vítanou příležitostí k přípravě a tréninku jízdy na ledu a sněhu. Juniorský mistr Evropy (ERC1) pojede s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo na nadcházející Švédské rallye (12. 2.–16. 2. 2020).

Jan Kopecký, který v roce 2019 na GP Ice Race s vozem ŠKODA FABIA zvítězil ve své kategorii, je mistrem světa kategorie WRC2 z roku 2018 a sedminásobným mistrem České republiky, si letošní GP Ice Race užil jako kouč mladých jezdců a současně s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo bavil diváky při předváděcích jízdách.

Výsledky závodu „Ice Race of Champions“ na GP Ice Race 2020:

  • 1. FABIAn Kreim (D), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 18 bodů
  • 2. Julian Wagner (A), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 16 bodů
  • 3. Martin Koči (SK), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 12 bodů
  • 4. Filip Mareš (CZ), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 10 bodů
    Číslo dne: 16 000
  • Na GP Ice Race 2020 v Zell am See-Kaprun se přišlo podívat přibližně 16 000 diváků