ŠKODA AUTO - ENYAQ iV

Překvapivý, praktický a Simply Clever: ENYAQ iV nabízí elektromobilitu ve stylu značky ŠKODA

První sériový vůz značky ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). Vůz s pohonem zadních kol nebo pohonem všech kol nabízí velmi dobré jízdní výkony a dojezd až 500* km.

Emocionální vzhled, úsporný, elektrický: Nový vůz ŠKODA ENYAQ ?V představuje zásadní krok při realizaci strategie v oblasti elektromobility značky ŠKODA. První sériový vůz značky ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen v sobě spojuje známé přednosti vozů ŠKODA, mezi které patří velkorysý prostor a emocionální vzhled, s ekologickou jízdou. Zákazník má na výběr ze tří různých kapacit baterie a pěti výkonových stupňů. Čistě elektrické SUV na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) bude vyráběno v hlavním výrobním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Bude se tak jednat o jediný vůz v Evropě na bázi platformy MEB, který nebude vyráběn v Německu.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier říká: „Představením vozu ENYAQ ?V vstupuje společnost ŠKODA AUTO do nové éry. Vůz je skvělým příkladem ofenzívy v oblasti elektromobility. Díky dlouhému dojezdu a krátkým nabíjecím časům nabízí Simply Clever elektromobilitu. ENYAQ ?V také povyšuje známé přednosti vozů ŠKODA, mezi které patří velkorysý prostor, nadčasový vzhled a vysoká funkčnost, na novou úroveň. Náš první čistě elektrický vůz na bázi modulární platformy koncernu Volkswagen pro elektromobily vzniká v centru značky ŠKODA, v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Je to důležitý krok k zajištění budoucnosti výrobního závodu a pracovních míst v mladoboleslavském regionu.“