ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV
ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Enyaq Coupé RS iV a další modely Škoda budou na Dnech NATO

Automobilka Škoda představí na ostravském letišti 16 vozů včetně modelu Škoda Enyaq Coupé RS iV nebo makety rally speciálu Škoda Fabia RS Rally2.

Mladá Boleslav, 14. září 2022 – Třetí zářijový víkend patří na ostravském letišti Leoše Janáčka tradičně Dnům NATO a Dnům vzdušných sil AČR. Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program automobilky Škoda, která je generálním partnerem akce. Návštěvníci se mohou těšit na flotilu zajímavých modelů Škoda, interaktivní Škoda Zónu či závodní a cyklistické simulátory a offroad polygon. Z původní regionální veřejné prezentace armády, policie a záchranářů se stala největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě.

Čistě elektrická Škoda Enyaq Coupé RS iV a další zajímavé modely Dny NATO jsou největší přehlídkou bezpečnostních složek v Evropě. K vidění bude špičkové umění a technika vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Na letišti Leoše Janáčka v Ostravě bude k vidění také flotila značky Škoda. Automobilka přiveze 16 vozů včetně vlajkového elektrického modelu Enyaq Coupé RS iV, který zaujme na první pohled svým dynamickým vzhledem. Tento elektromobil kombinuje dravé tvary a černé detaily, typické pro modely RS.

Víkendová show neopomíná ani milovníky motosportu. Škoda AUTO totiž návštěvníky potěší maketou závodního vozu kategorie Rally2. Škoda Fabia RS Rally2 těží z nejlepší aerodynamiky ve své třídě a vysoké tuhosti karoserie. Kromě vylepšeného pohonného ústrojí, elektroniky, bezpečnosti a ovládání vozu se chlubí také novým přeplňovaným motorem o objemu 1,6 l, který vychází z benzinových TSI motorů EA888. Škoda Fabia RS Rally2 úspěšně absolvovala rozsáhlý testovací program na asfaltu, šotolině i sněhu v České republice, Francii, Itálii, Chorvatsku, Německu, Belgii, Španělsku a také na severu Finska.

Interaktivní Škoda Zóna

Kromě flotily vozidel na víkendovou akci Škoda AUTO přiváží také interaktivní Škoda Zónu. Ta návštěvníkům kromě zajímavého programu nabídne i prostor pro odpočinek. „Škoda Zóna, která nabídne bohatý doprovodný program pro celou rodinu, je rozdělena do pěti sekcí. Například v interaktivní části se návštěvníci mohou těšit na závodní simulátory. Bude zde také možnost vyzkoušet si nabíjení ředitelského vozu Enyaq iV Tour de France ‑ vlastním pohybem pomocí cyklistického simulátoru,“ doplňuje Libor Šedivák, vedoucí marketingu Škoda AUTO Česká republika. V interaktivní Škoda zóně se uskuteční také prezentace témat elektromobility, bezpečnosti, cyklistiky, motorsportu a moderních technologií. Pro završení zážitku si Škoda připravila také dynamickou prezentaci vozů 4×4 na offroad polygonu.