ŠKODA - RALLY PAČEJOV
Domácí špička míří poprvé do Pačejova

Domácí špička míří poprvé do Pačejova, na startu bude i několik kandidátů na medailové příčky s vozy Škoda

41. Invelt Rally Pačejov slaví premiéru v kalendáři Sonax Mistrovství ČR v rally 2020, navíc se jede v netradičním formátu.

Seriál domácích rallye pokračuje 3. podnikem v okolí Horažďovic. Předposlední díl Sonax Mistrovství ČR v rally 2020 svede na start 82 posádek, které se utkají na 14 rychlostních zkouškách o celkové délce 143 km. 41. Invelt Rally Pačejov je poprvé součástí „velkého“ šampionátu, a hned v netradičním formátu. Místo obvyklého víkendu se jede v neděli a v pondělí – tedy 27. a 28. září.

VIDEO ZDE

Se startovním číslem 1 vyrazí na trať úřadující mistr republiky Jan Kopecký s navigátorem Janem Hlouškem. S továrním vozem Škoda Fabia Rally2 evo skončili v předchozích podnicích dvakrát druzí a stejná příčka jim patří i v průběžném hodnocení šampionátu. Jan Kopecký si přestávku mezi soutěžemi zpestřil zajímavou zkušeností, když na polygonu mosteckého autodromu provětral historický unikát ze sbírek mladoboleslavského muzea – výjimečný sportovní vůz Škoda 1100 OHC původně postavený pro slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. V okolí Horažďovic bude útočit na první letošní vítězství a předpovídá další těsné souboje s největšími rivaly. „Pačejov jsem jel jednou v životě, už je to hodně dávno. Tehdy jsem se soutěžemi začínal. Upřímně si z té doby nic moc nevybavuju, ale nejspíš to nebude velká nevýhoda. Tratě budou téměř jistě úplně jiné než tehdy. Jde o novou soutěž v kalendáři a pro ty, kteří ji v posledních letech neabsolvovali v rámci Rallyspint série, půjde o úplně novou zkušenost. Uvidíme, jak se to promítne do dění na špici.“ přemítá Jan Kopecký.

Dvojice Kopecký/Hloušek nebude jedinou posádkou ve startovním poli, která spoléhá na osvědčený soutěžní speciál mladoboleslavské značky. S podporou Škoda AUTO Česká republika se do bojů znovu zapojí dvojice posádek startujících pod hlavičkou dealerských týmů. Filip Mareš/Radovan Bucha opět usednou do vozu Škoda Fabia Rally2 evo v barvách mladoboleslavského Laureta Auto Škoda Teamu, zkušení Miroslav Jakeš/Petr Machů reprezentují se svým vozem Škoda Fabia Rally2 zlínský Samohýl Škoda Team. Na soutěžní automobily s okřídleným šípem ve znaku sází i řada dalších zákaznických týmů nejen z Česka, ale i z Německa, Rakouska a Slovenska. Ty mohou přímo na místě využívat podporu specialistů zákaznického programu Škoda Motorsport.

41. Invelt Rally Pačejov se uskuteční v netradičním termínu 27. – 28. září 2020. Pořadatelé využili víkendu prodlouženého státním svátkem a poprvé v historii mistrovství ČR se tak pojede ve formátu neděle – pondělí. Pro posádky Sonax Mistrovství ČR v rally soutěž začne ve čtvrtek 24. nebo v pátek 25. září a to vyzvednutím itineráře. V pátek a v sobotu jsou na programu seznamovací jízdy. V sobotním podvečeru bude připravena testovací rychlostní zkouška (shakedown). Sobotní večer bude patřit tradiční předstartovní show na Mírovém náměstí v Horažďovicích. V neděli 27. září prověří posádky 8 rychlostních zkoušek v oblíbeném diváckém formátu 2+4+2. Servisní parkoviště bude umístěno na letišti u obce Lnáře. Soutěž vyvrcholí v pondělí 28. září 6 rychlostními zkouškami. Pokud vše půjde podle plánu, objeví se vítězná posádka na cílové rampě v půl druhé odpoledne.

Věděli jste, že…

… pačejovská rally je tradiční baštou historických automobilů? Také letos se jich sejde hojné množství. Nedělní 1. etapa je vypsána i jako Autoklub MČR v rally historických vozidel a současně jako Česká trofej v rally pravidelnosti.

Číslo soutěže:

27 Tolik posádek v 82členném startovním poli 41. Invelt Rally Pačejov usedne do vozů Škoda.

Průběžné pořadí Sonax MČR v rally 2020 po 2 podnicích ze 4:

  • 1. Václav Pech/Petr Uhel (EuroOil Team/Ford Focus WRC 06) 115 bodů
  • 2. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Škoda Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) 96 bodů
  • 3. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo) 72 bodů
  • 4. Jan Černý/Petr Černohorský (Mogul Benzina Racing 21/Volkswagen Polo R5) 54 bodů
  • 5. Jari Huttunen/Miko Lukka (Hyundai Poland Racing/Hyundai i20 R5) 42 bodů
  • 6. Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2) 42 bodů