Škoda Auto v Kvasinách
Škoda Auto v Kvasinách

Dny techniky v závodě Škoda Auto v Kvasinách

Akce Dny techniky přibližuje žákům základních škol poutavou formou technické obory a usnadňuje volbu vhodného středoškolského studia.

Škoda Auto uspořádala ve dnech 22. až 24. listopadu v závodě Kvasiny akci Dny techniky. Během půldenních workshopů se žáci 9. ročníků místních základních škol seznámili s novinkami v technických oborech a zároveň měli možnost si řadu činností sami vyzkoušet. Nechyběla ani prohlídka výrobní linky či jízda s moderním plně elektrickým vozem Škoda Enyaq. Cílem setkání se specialisty ze společnosti Škoda Auto je přiblížit budoucím středoškolákům technické obory a usnadnit jim volbu dalšího vzdělávání na některé z partnerských středních škol.


Maren Kabowski - vedoucí Škoda Academy

"V probíhající transformaci automobilového průmyslu je rozvoj technických dovedností naprosto zásadní. Je proto nezbytné podporovat zájem o techniku u budoucích generací a zasazovat se o technické vzdělávání na úrovni středních a odborných škol. Letošní Dny Techniky u nás v závodě letos navštívilo téměř 200 dívek a chlapců, u kterých se nám tímto způsobem podařilo posílit jejich technické dovednosti. Ve Škoda Academy ve spolupráci s našimi partnery aktivně podporujeme akce, které nám umožňují prezentovat naši technickou infrastrukturu a zázemí."

Miloš Halbich - vedoucí závodu Škoda Auto v Kvasinách

"Moderní strojírenské podniky, jako je závod Škoda Auto v Kvasinách, přinášejí velkou perspektivu pro uplatnění, a tak velmi rádi seznamujeme nastávající středoškoláky s možnostmi, jaké mají při volbě dalšího studia. S rostoucím zapojením moderních digitálních technologií je kvalitní vzdělání klíčem k získání dobrého pracovního místa a tím i ke spokojenému osobnímu životu."


Dny techniky usnadňují volbu vhodné střední školy

Nové pojetí showroomů v aktuálním korporátním designu společnosti Škoda Auto si mohli nejdříve prohlédnout zákazníci ve Vietnamu, kam automobilka vstoupila 23. září. Prvními městy, kde nová dealerství slavnostně otevřela své brány, byly Hanoj, Vinh, Buon Ma Thuot a Ho Či Minovo Město. Škoda Auto plánuje společně se svým lokálním partnerem, společností TC Group, rozšířit prodejní síť do roku 2025 na dvacet a do roku 2028 na třicet autosalonů.

Prvenství na evropské půdě v Estonsku

Program Dnů technicky v závodě v Kvasinách je založen na půldenních prohlídkách, které letos zahrnovaly čtyři stanoviště: ukázky moderních technologií, návštěvu montážní linky, jízdu v plně elektrickém voze Škoda Enyaq a soutěže či kvízy. Cílem akce bylo, aby se si žáci mohli vše nejen zblízka prohlédnout, ale hlavně osobně vyzkoušet. Účastí na interaktivních hrách si všichni mohli ověřit, jak jsou na tom se svými technickými dovednostmi. Vedle 3D tisku a použití tzv. 3D pera se seznámili s virtuálním svařováním či počítačovou simulací nastavování vozu ve výrobě.

Zájemci se rovněž seznámili s výhodami odborného výcviku ve společnosti Škoda Auto, který je součástí studia na spolupracujících středních školách. Během Dnů techniky se z tohoto důvodu setkali na výrobní lince i se středoškoláky, kteří již v tomto školním roce v Kvasinách na odborném výcviku působí. Součástí odborné praxe během studia jsou také každoroční projekty konstrukce studentských vozů.

Akce Dny techniky dává žákům 9. tříd dobrý přehled o dalších možnostech jejich uplatnění, pomáhá jim zpřesnit si vlastní dovednosti a zájmy a díky tomu usnadňuje volbu vhodného středoškolského oboru. Během tří dnů se v Kvasinách vystřídali žáci a pedagogové z mnoha základní škol z širšího okolí Rychnovska.

Škoda Akademie letos oslavila 10 let

Na Dnech techniky se podílela řada zaměstnanců a expertů společnosti Škoda Auto z různých oddělení. Velká část aktivit probíhala v prostorách Škoda Academy, která vzdělávací projekty společnosti Škoda Auto zastřešuje a současně provozuje vlastní střední odborné učiliště strojírenské. K dalším stěžejním činnostem Škoda Academy patří vzdělávání zaměstnanců a rozvoj talentů. Letos tato organizace oslavila deset let činnosti a svou činností navazuje na tradici odborného vzdělávání ve společnosti Škoda Auto, která sahá až do roku 1927.

Škoda Auto se podpoře technického vzdělávání věnuje dlouhodobě na mnoha úrovních, od spolupráce s desítkami základních, středních, odborných i vysokých škol až po řadu vlastních projektů. Velkou oblibu si získala například pojízdná laboratoř Škoda EDU.Lab, která v podobě futuristického návěsu, plného nejmodernějších technologií a interaktivních prvků, přibližuje technické inovace žákům a studentům, ale i rodinám a dalším zájemcům o techniku po celé České republice i na Slovensku. EDU.Lab vznikla v roce 2021 a její ambicí je navštívit všechny domácí regiony do roku 2025.


skoda auto kvasiny dny techniky 02 800 skoda auto kvasiny dny techniky 03 800