ŠKODA ENYAQ iV
ŠKODA ENYAQ iV

Designové skici poodhalují nový vůz Škoda Enyaq Coupé iV

Mírně se svažující linie střechy a zadní dveře s ostře lomenou hranou.

Škoda AUTO poodhaluje oficiálními designovými skicami nový vůz Škoda Enyaq Coupé iV. Karosářská varianta kupé čistě elektrického vozu Enyaq iV s emocionálnějším vzhledem umožňuje díky vynikající aerodynamice ještě vyšší dojezd než varianta SUV. Skici ukazují mírně se svažující linii střechy, záď s ostře lomenou hranou a boční prahy v barvě karoserie. Světová premiéra modelu Enyaq Coupé iV se uskuteční 31. ledna 2022 v Praze.

Novým modelem Enyaq Coupé iV rozšiřuje značka Škoda svou první čistě elektrickou modelovou řadu na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen o mimořádně emocionální variantu. Boční prahy lakované v barvě karoserie a velká kola umocňují dynamický vzhled nového čtyřdveřového vrcholného modelu. Přepracovaná linie střechy pak přidává vozu Enyaq Coupé iV na eleganci. Od B‑sloupku se střecha mírně svažuje směrem dozadu a plynule přechází do pátých dveří. Pohled zezadu definuje nápis Škoda pod ostře lomenou hranou a zadní světla s pro značku typickým tvarem písmene C.

Příď vozu Enyaq Coupé iV charakterizuje velká a výrazná maska a úzké ostře řezané přední světlomety, které zvýrazňují šířku vozu. Skica rovněž ukazuje výrazný sportovní design předního nárazníku. Nová Škoda Enyaq Coupé iV se veřejnosti poprvé představí v digitální podobě dne 31. ledna 2022 v Praze.