ŠKODA  - „42 Prague“
ŠKODA - „42 Prague“

Daria Hvížďalová jmenována CEO institutu „42 Prague“

‎Daria Hvížďalová je odbornicí na problematiku IT a umělé inteligence a jako lektorka působí na European School of Business and Management v Praze.

V osobě Darii Hvížďalové získává nově založený neziskový vzdělávací institut „42 Prague“ do svého čela odbornici v oborech IT a umělé inteligence, která má zkušenosti také v oblasti výrobních technologií. Jejím hlavním úkolem bude předávat své znalosti mladým talentům a získávat pro institut nové podporovatele a partnery. Pozornost bude vedle nezávislosti institutu zaměřena také na jeho diverzitu. Společnost Škoda AUTO podporuje toto unikátní vzdělávací zařízení jako jeden ze spoluzakladatelů.

Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast Lidé a kultura:

„Institut ‚42 Prague‘ se svým jedinečným a inovativním vzdělávacím konceptem zaměřuje na významnou oblast – a je důležitým stavebním kamenem transformace Škoda AUTO od klasického výrobce automobilů na softwarově orientovanou společnost. Jsem přesvědčena, že s ‚42 Prague‘ se nám podaří plynule kvalifikovat perspektivní zaměstnance v softwarové oblasti na nejvyšší úrovni. Daria Hvížďalová je svými výraznými schopnostmi propojovat mimořádným způsobem teorii s praxí, svou rozsáhlou profesní zkušeností v oblasti umělé inteligence a výrobní techniky a svou inspirující osobností ideálním kandidátem na pozici CEO. Velice se těším na naši spolupráci.“

Christian Schenk, člen představenstva Škoda AUTO za oblast Finance a IT:

„Jsme rádi, že se nám podařilo na pozici CEO získat zrovna Dariu Hvížďalovou. Svými zkušenostmi a motivací dá institutu „42 Prague“ tvář a směr. Pro realizaci naší firemní strategie NEXT LEVEL – Škoda STRATEGY 2030 je toto další důležitý krok v oblasti vývoje softwaru budoucnosti.“

Daria Hvížďalová dosud zastávala vedoucí funkci ve společnosti JHV. Tato technologická společnost se specializuje na digitalizaci a strojní údržbu. Hvížďalová byla současně činná i jako partner ve startupu Mainware, který spoluzaložila. Tato společnost se věnuje digitalizaci údržby strojů pomocí virtuální reality a umělé inteligence (AI). Předtím pracovala v různých poradenských společnostech a firmách zabývajících se umělou inteligencí. Vystupovala na konferencích TEDx, přispívá do českého vydání magazínu Forbes a přednáší na European School of Business and Management v Praze. Zde je lektorkou předmětu Umělá inteligence v obchodních procesech, jehož podobu navrhla jak po obsahové, tak po didaktické stránce.

Nezisková vzdělávací instituce „42 Prague“ je po „42 Wolfsburg“ a „42 Berlin“ již třetím projektem patřícím do vzdělávací sítě „École 42“ v koncernu Volkswagen. Příjem přihlášek a zápis studentů do pražské pobočky jsou naplánovány na květen 2022, první semestr začne letos v září.

Daria Hvížďalová, CEO „42 Prague“:

„Jedinečný koncept „42 Prague“ podporuje celoživotní vzdělávání, rekvalifikaci a přístup k informacím pro všechny. Kampus 42 Prague bude budoucím programátorům otevřen 7 dní v týdnu a 24 hodin denně. Studia se mohou zúčastnit zájemci z Česka i zahraničí, kteří zde budou mít možnost připravit se na nové profese a získat specializované znalosti. Tříleté studium je bezplatné a zahrnuje také dvě praxe u partnerů, mezi nimiž je i Škoda AUTO. Budeme se snažit o zapojení širokého spektra dalších společností z různých oblastí, abychom našim studentům zajistili komplexní a relevantní vzdělání pro dobré uplatnění na českém trhu.“

Škoda AUTO je vedle dalších partnerů z oblasti technologií a vzdělávání jedním ze zakladatelů a sponzorů tohoto institutu. Automobilka svým zapojením podporuje rozvoj mladých počítačových odborníků a přispívá k posílení České republiky jako lokality zaměřené na moderní technologie.