ŠKODA - cyklistická-sezóna pokračuje
ŠKODA - cyklistická-sezóna pokračuje

Cyklistická sezona pokračuje!

Výbavu pro letní dobrodružství najdete na Škoda E-shopu.

Slavný závod Tour de France sice před pár týdny skončil, ale cyklistická sezona pokračuje dál. Škoda AUTO jako dlouholetý podporovatel cyklistiky na profesionální i amatérské úrovni nabízí ve svém sortimentu vše od jízdných kol, přes střešní nosiče až po další vybavení pro cyklisty. Kompletní nabídka je k vidění na Škoda E-shopu.

S jízdními koly jsou spojeny počátky existence značky Laurin & Klement, z níž se stala dnes globálně úspěšná automobilka Škoda.


Jan Pícha - vedoucí servisních služeb Škoda AUTO Česká republika

"Cyklistika je součástí DNA značky Škoda, a proto zákazníkům nabízíme kvalitní výbavu v průběhu celého roku, snadno dostupnou přes náš E-shop."

Důležitou položku ve výbavě každého cyklisty představuje ochrana hlavy. Na Škoda E-shopu najdete černou helmu v matném provedení s promyšleným odvětráním a širokými možnostmi nastavení. Bezpečnost cyklistů zvýší dvojice silikonových LED světel, která se dají snadno připevnit na kolo. Jsou voděodolná a mají funkce svícení i blikání. V létě dobře poslouží samozabarvovací brýle chránící před UV zářením. Při sportu a zvláště za vyšších teplot by se nemělo zapomínat ani na dodržování pitného režimu. Pro dospělé je vhodná 0,75litrová láhev Škoda We Love Cycling, dětem poslouží menší 0,5litrová láhev Škoda iV. Fanoušky cyklistických závodů potěší repliky zeleného dresu Tour de France.

Na e-shopu najdete také jízdní kola pro děti i dospělé. Mezi favority patří typ eCross s podporou šlapání a stále populárnější elektrokolo eMTB s integrovanou baterií. Koupit můžete také skládací koloběžku EVO, která unese až 100 kg a ve složeném stavu se snadno vejde do zavazadlového prostoru. Aby ho nezašpinila, vyplatí se ji vložit do vaku z odolné textilie, která nepropouští vodu ani nečistoty. Ke všem bicyklům se hodí cyklistické nářadí z tvrzené chrom-vanadiové oceli s celkem dvaceti funkcemi pro základní servis na cestách.

Bezpečná přeprava bicyklů se neobejde bez vybavení automobilu střešním nosičem nebo tažným zařízením. Pro první případ přináší Škoda Originální příslušenství řešení v podobě uzamykatelného držáku jízdního kola. Jeho výhodou je nízká hmotnost, která zbytečně nezatěžuje střechu vozu. Unikátní způsob montáže umožňuje převoz až čtyř kol vedle sebe. Alternativní způsob přepravy představuje nosič na tažné zařízení, který pojme až tři kola do celkové hmotnosti 75 kg. Aby kola nebránila přístupu do zavazadlového prostoru, dají se pomocí páky na nosiči snadno sklopit a po uzavření zavazadelníku opět vztyčit. Jak držák na střechu, tak nosič na tažné zařízení absolvovaly náročné jízdní a bezpečnostní zkoušky přímo na vozech Škoda a skvěle se osvědčily.

Některé prvky cyklovýbavy jsou objemnější nebo potřebují dodatečnou montáž. Proto je možné si vybrat způsob dopravy, který je pro vybrané Škoda Originální příslušenství a pro pohodlí nového majitele nejvhodnější.


Jan Pícha - vedoucí servisních služeb Škoda AUTO Česká republika

"Zboží ze Škoda E-shopu si zákazníci mohou nechat doručit domů, nebo k jednomu z našich více jak 200 partnerů Škoda, kteří jsou připraveni pomoci i s instalací."