CUPRA URBANREBEL CONCEPT
CUPRA URBANREBEL CONCEPT

CUPRA Urbanrebel concept

  • CUPRA UrbanRebel Concept proměňuje vnitřní prostor novým designovým konceptem, v němž je pozornost zaměřena na řidiče.
  • Studie budoucího městského elektromobilu značky CUPRA kombinuje estetická pojetí ze světů sportu a počítačových her s ohledem na požadavky přicházející generace.
  • Displeje, které se vysouvají po stisknutí tlačítka, "plovoucí" konzola, osvětlení interiéru v barvě fluoru a volant s ovládacími tlačítky… hra může začít.

Praha, 05-04-2023 - Mít jako řidič pocit, že tady jsem králem já. Touto představou se řídil tým značky CUPRA, když vytvářel nový designový koncept pro interiér studie 100% elektromobilu CUPRA UrbanRebel Concept. "Interiér tohoto vozu maximalizuje emoce a řízení v něm je intenzivním zážitkem," říká šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez. Je to svět emocí na dosah prstů.

Nový designový koncept

"Když navrhujeme design elektromobilu budoucnosti, musíme změnit všechny etablované kódy a vytvořit vůz pro řidiče zítřka," říká Jorge Diez. A členové této nové generace "se narodili do světa, v němž internet nabízí okamžité vzrušení po kliknutí na tlačítko. Jejich vůz v nich musí vyvolávat stejné pocity, a to prostřednictvím průkopnického designu, který budou považovat za svůj," dodává Jorge Diez.

Řidič, střed světa

V tomto novém přístupu zaměřuje hlavní koncept vnitřního designu studie CUPRA UrbanRebel Concept pozornost na řidiče, který se nachází ve středu asymetrického prostoru. "U značky CUPRA milujeme řízení, a proto všechny prvky směřují k hlavnímu protagonistovi, jímž je řidič," říká šéfdesignér. Dvěma příklady těchto prvků jsou zobrazovací plochy, které se vizuálně vysunou po stisknutí tlačítka. "Řidič má na těchto displejích LED veškeré informace potřebné pro jízdu. Společně se systémem průhledového displeje vytvářejí z řízení studie CUPRA UrbanRebel Concept jedinečný emocionální zážitek," říká Jorge Diez.

Elektromobil pro přicházející generaci

S ohledem na přicházející generaci je interiér studie CUPRA UrbanRebel Concept charakterizován estetickým pojetím známým z počítačových her. Doplňkové prvky zvyšují jeho hodnotu parametrickým designem. Celkový dojem umocňuje osvětlení interiéru, které snoubí sportovní styl s kulturou video her. "Při navrhování interiéru studie CUPRA UrbanRebel Concept jsme měli neustále na paměti požadavky přicházející generace. Proto jsme pro osvětlení interiéru sestavili paletu barev v odstínech purpurové a zelené, které zdůrazňují propojení s virtuálním světem. Navíc jsme zvýraznili i další prvky interiéru, například 'plovoucí' konzolu," vysvětluje Jorge Diez. Nápadné barvy vystupují nově do popředí také ve skulpturálním designu sedadel. Jejich čalounění v odstínu fluoru bylo vyrobeno na zakázku pomocí technologie 3D pletení. Nejmodernější technologie nalezly uplatnění rovněž v designu dílů, které díky tomu splňují ještě přísnější standardy trvalé udržitelnosti.

Hra může začít

Ústředním prvkem, jímž se interiér studie CUPRA UrbanRebel Concept odlišuje, je volant, v němž se oba světy znovu spojují. "Je to průkopnický design se zploštělou spodní částí, která mu dodává ještě sportovnější charakter. Navíc jsme k němu přidali řadu tlačítek, což tomuto ovládacímu prvku propůjčuje osobitý vzhled," říká Jorge Diez. Tento interiér je navržen tak, aby bylo řízení budoucího městského elektromobilu CUPRA ryzím potěšením z jízdy.


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.